GiV
15.06.08,19:45
Chcela by som sa opýtať, či mi zamestnávateľ môže krátiť dovolenku podľa §109 Zbierky zákonov č. 479/2007 Zákonníka práce z dôvodu, že nastúpim na materskú dovolenku? Plánovaný termín pôrodu je 15.9.2008. Chcela by som čerpať riadnú dovolenku miesto materskej dovolenky pred pôrodom. Ráta sa čas MD do pracovného pomeru? Pracujem v školstve a mám nárok na 45 dní dovolenky za kalendárny rok. Prosím o radu, ďakujem.
Tweety
15.06.08,17:51
Chcela by som sa opýtať, či mi zamestnávateľ môže krátiť dovolenku podľa §109 Zbierky zákonov č. 479/2007 Zákonníka práce z dôvodu, že nastúpim na materskú dovolenku? Plánovaný termín pôrodu je 15.9.2008. Chcela by som čerpať riadnú dovolenku miesto materskej dovolenky pred pôrodom. Ráta sa čas MD do pracovného pomeru? Pracujem v školstve a mám nárok na 45 dní dovolenky za kalendárny rok. Prosím o radu, ďakujem.
Na účely nároku na dovolenku sa čerpanie MD považuje za odpracovanú dobu, t.j. zamestnáv. nárok na dovolenku nekráti.
Chobot
16.06.08,07:21
Chcela by som sa opýtať, či mi zamestnávateľ môže krátiť dovolenku podľa §109 Zbierky zákonov č. 479/2007 Zákonníka práce z dôvodu, že nastúpim na materskú dovolenku? Plánovaný termín pôrodu je 15.9.2008.

Z dôvodu, že nastupuješ na MD dovolenka sa nekráti. Doba MD sa počíta ako odpracovaný čas. Keďže asi do konca roka 2008 budeš na MD, tak máš nárok na celú dovolenku.



Chcela by som čerpať riadnú dovolenku miesto materskej dovolenky pred pôrodom.

Síce môžeš, ale ukrátiš sa tým o čas materskej dovolenky. Ak pred pôrodom vyčerpáš menej ako 6 týždňov MD, tak po pôrode budeš mať nárok len na 22 týždňov MD.


Ráta sa čas MD do pracovného pomeru? Pracujem v školstve a mám nárok na 45 dní dovolenky za kalendárny rok. Prosím o radu, ďakujem.

Myslela si asi ako odpracovaný čas, nie? Veď pokiaľ ti trvá pracovný pomer počas MD, tak sa to ráta do pracovného pomeru? Alebo na aké účely si to myslela?
GiV
16.06.08,08:50
Ďakujem za odpoveď, som Vám vďačná.
Jana-MT
17.06.08,05:03
Zrejme to bude trošku od veci --- ale RD sa ti určite zíde keď budeš nastupovať po materskej opäť do zamestnania.To len tak.