RenatkaS
15.06.08,21:28
Na zaklade uznesenia krajského úradu sme zistili, že majitelom pozemku XY je moja zosnula babka. Ten pozemok je pisany este na babkinych rodicov (mojich prarodicov), potrebujeme to vysporiadat a znovu otvorit dedicske konanie. Problem mame v tom, ze nevieme ako dalej postupovat. Kedze ten pozemok este nie je napisany na moju zosnulu babku, bolo by potrebne podat navrh na vklad do katastra na moju babku? Kto moze byt predkladatelom tej ziadosti, ked je moja babka mrtva? Nasledne by sa mohlo znovu otvorit dedicske konanie.
Dakujem.
geronimo13
15.06.08,19:55
ja si myslím, že treba najprv prejednať dedičstvo a na základe osvedčenia o dedičstve podať návrh na vklad do katastra, prílohami budú obe osvedčenia, z prarodičov na babku, z babky na vás ...
RenatkaS
15.06.08,20:06
Lenze notarka nam povedala, ze dovtedy nemoze prebehnut opatovne dedicske konanie, kym sa nepoda navrh na vklad do katastra na moju babku. Neviem vsak, ci je toto spravny sposob...
riccado
16.06.08,08:23
Lenze notarka nam povedala, ze dovtedy nemoze prebehnut opatovne dedicske konanie, kym sa nepoda navrh na vklad do katastra na moju babku. Neviem vsak, ci je toto spravny sposob...

prislusny sud predlozi toto uznesenie sprave katastra na vykonanie zaznamu (teda ziaden navrh na vklad netreba) a potom podajte navrh na prejednanie novoobjaveneho dedicstva.
RenatkaS
16.06.08,10:53
Co v pripade, ze kataster mal zapisat nehnutelnost a neurobil tak na zaklade toho uznesenia?
Ako inak mam zabezpecit to, aby sa to prepisalo na tu moju babku?
riccado
16.06.08,18:00
Co v pripade, ze kataster mal zapisat nehnutelnost a neurobil tak na zaklade toho uznesenia?
Ako inak mam zabezpecit to, aby sa to prepisalo na tu moju babku?

preco to kataster nezapisal?
sud to na kataster este neposlal? je vobec to uznesenie pravoplatne a vykonatelne? nebolo zmatocne?
iny sposob na to nie je...
Karas Milan
16.06.08,19:03
1, Na zaklade uznesenia krajského úradu sme zistili, že majitelom pozemku XY je moja zosnula babka.
2, Kedze ten pozemok este nie je napisany na moju zosnulu babku
3, Kto moze byt predkladatelom tej ziadosti, ked je moja babka mrtva?
4, Nasledne by sa mohlo znovu otvorit dedicske konanie.
Dakujem.


Ahoj Renátka.
Postup :
OOO, Pozri si v katasterportal , kto je v LV ako vlastník (mená / p.č.).
A, Na základe 1, (je s razítkom? a právoplatné?) daj žiadosť ( pár riadkov) na príslušný kataster (k.ú ; p.č. ; (LV) ; D... meno , dátumy a bydlisko babky) o zapísanie horeuvedeného do katastra.Požiadaj (zdôvodni - roky ; nepátraj prečo) o prednostný zápis.
B, Skoro súčasne daj na príslušný súd žiadosť na novoobjavené dedičstvo po babke - návod môj v Katasterportal (23).
Daj = najlepšie priamy potomok.
C, Po zápise do katastra , vyber výpis z LV (pre dodedenie bezplatne) a odnes notárovi (určenému súdom).Pridaj súpis dedičov s adresami a dedičské podiely.
D, Sleduj , či podklady odchádzajú v termínoch (pôvodné dedenie po babke zo súdu notárovi).
(V prípade potreby sa zoznám s rozhodujúcim sudcom , predsedom súdu , tajomníčkou súdu.Sleduj súdneho doručovateľa).
A uvidíš , ako ja , že akonáhle ťa ochrankári zbadajú , budú v strehu.
E, Až potom je na rade notár.Ak sa dohodnete , v konaní preskočte rodičov.
F, Po dodedení u notára dá súd na katastri zapísať na dedičov.
G, Môžeš si vybrať výpis z LV.

Ahoj
Ka Mil
RenatkaS
17.06.08,16:00
Dakujem za radu, este by ma zaujimalo, ci aj v takomto pripade treba podat riadny navrh na vklad do katastra s kolkom 8000 za prednostne vybavenie.
RenatkaS
17.06.08,16:03
preco to kataster nezapisal?
sud to na kataster este neposlal? je vobec to uznesenie pravoplatne a vykonatelne? nebolo zmatocne?
iny sposob na to nie je...

To uznesenie je z roku 1988,neviem ako vtedy sud postupoval. Vsetko z toho uznesenia je zapisane v katastri tak ako ma byt, okrem tohto pozemku mojej babky.
vieroslava
17.06.08,16:13
To uznesenie je z roku 1988,neviem ako vtedy sud postupoval. Vsetko z toho uznesenia je zapisane v katastri tak ako ma byt, okrem tohto pozemku mojej babky.

Podaj na katastri reklamáciu neúplného zápisu.

Čo sa týka platieb na katastri, úkony zápisu rozhodnutí iných orgánov (napr. dedičské rozhodnutie), sú bez poplatkov.
RenatkaS
17.06.08,16:40
Podaj na katastri reklamáciu neúplného zápisu.

Čo sa týka platieb na katastri, úkony zápisu rozhodnutí iných orgánov (napr. dedičské rozhodnutie), sú bez poplatkov.


Ako mam formulovat tu reklamaciu neuplneho zapisu? Co vsetko tam mam uviest? Aka je doba vyjadrenia Spravy katastra k tej reklamacii?
Dik :-)
vieroslava
18.06.08,04:26
Ako mam formulovat tu reklamaciu neuplneho zapisu? Co vsetko tam mam uviest? Aka je doba vyjadrenia Spravy katastra k tej reklamacii?
Dik :-)

Na základe dedičského rozhodnutia č. D ....... bol vykonaný zápis do listov vlastníctva č. ...........v kat.území: .............. pozemkov parc.č. ..........
Keďže obsahom rozhodnutia bol aj pozemok parc.č. ......... a tento nie je zapísaný v žiadnom z uvedených listov vlastníctva, máme za to, že zápis nebol vykonaný správne a úplne a žiadame vás, na základe priloženého rozhodnutia (kópia v prílohe) vykonať zápis pozemku parc.č. ..........., k.ú. ........ do katastra nehnuteľností.

Ak to chceš mať čo najskôr, prilož overenú kópiu dedičského rozhodnutia. Vyjadriť by sa mali do 30 dní, príp. tam choď osobne a rieš to osobne.

Inak, ak v dedičskom rozhodnutí je ten majetok napísaný na babku, notárka by ho mala v dedičstve prejednať bez ohľadu na to, či je zapísaný v katastri alebo nie. Dokladom je predsa iná listina (dedičské rozhodnutie).
RenatkaS
18.06.08,16:04
Uznesenie zo súdu a dedičské rozhodnutie nie je to isté, alebo áno? V tom uznesení je popísané kto čo mal zdediť (súrodenci sa dohodli) - môžem sa odvolať na toto uznesenie ako na dedičské rozhodnutie?