MarkoSK
15.06.08,21:44
Zdravim, rad by som vas poprosil o vyriesenie mojho problemu, v ktorom je nejaka chyba, ale kedze sa v problematike neorientujem, tak ju nevidim. Vyplnujem RZZP...cast roka (6 mesiacov) som mal prerusenu zivnost, kedy som si platil poistne ako dobrovolne poistena osoba a v tom case som nemal ziadne prijmy. Moj zaklad dane ako szco bol cca 60 000.- a platil som minimalne odvody (1064 ako szco a 692 ako samoplatitel). Ako vymeriavaci zaklad pocas obdobia samoplatcu som v tlacive uvadzal 7600/mesiac. Vsetky odvody mam vyplatene, preto nerozumiem, preco mi vychadza niekolko tisic nedoplatok??? Neuviedol som spravne vymeriavaci zaklad?
Ked som len tak pre porovnanie vyplnil tlacivo B akoby som bol cely rok len szco, vsetko bolo v poriadku a preplatok/nedoplatok bol 0,-...

Dakujem za objasnenie mojho problemu
Jozef Mihál
15.06.08,20:11
Váš nedoplatok je skutočne 0. Zle máte vyplnené tlačivo.

V liste XC má byť v mesiacoch, kedy ste boli samoplatiteľ, v stĺpci C13 suma 7600 (za celý mesiac, za necelý mesiac suma 7600/30,31 x počet dní samoplatiteľa).

V stĺpci C14 bude suma 4936 Sk za celý mesiac atď.

C21 = súčet C14

atď.
MarkoSK
15.06.08,21:33
Dakujem za rychlu odpoved.

Ako minimalny zaklad uvadzam sumu 7600,-...chyba preto bude niekde inde...ja si to budem dookola prezerat a prepisovat a nakoniec dufam najdem chybu...velmi komplikovane tlacivo...