kukurička
15.06.08,23:56
Aranžujeme, vylepšujeme, prerábame - inšpirácie
V tejto téme by sme sa mohli podeliť s našimi nápadmi ako si vylepšiť, prerobiť, alebo skrášliť niečo v byte, v oblečení, alebo proste čo vás napadne. Môžte priložiť aj fotky pre inšpiráciu.
Príklad:
Máte malý byt a keď príde čas Vianoc, tak stromček nemáte kam postaviť?
My sme to vyriešili takto:
1,5 - 2 m guľatinu zo stromu prepílite napoly, vyvrtáte v 3-4 radoch diery na kmeni /podobne ako má v prírode ihlič.stromček rozmiestnené konáre/, na každom poschodí 3-4 diery. Konáre sa budu dávať odspodu, tam sú najhrubšie, takže aj diery budú dole väčšie ako hore. Navrchu urobíme dieru na špic. Konáriky na koncoch zastrúhame, nakoniec silónom, alebo tenkým drôtom spevníme, aby sa neohýnali počas schnutia. Hrúbka guľatiny záleží od vkusu a miesta na stene, kam si stromček chcete umiestniť. Je dobré kmeň namoriť a nalakovať matným lakom. Pripevníme na stenu a počas roka si ho môžme vyzdobiť umelými ťahavými kvetmi, alebo konárikmi z vŕby.
Je to vhodné v malých bytoch a aj kde sú malé deti.
kukurička
15.06.08,22:00
Máte niekde v pivnici starý rám z obrazu, ktorý zapadol prachom. Pekne ho oprášte, natrite farbou, ktorá sa hodí do vášho interieru /Slovakryl, Ekokryl, Balakryl/, v sklenárstve si dajte do neho vsadiť zrkadlo a máte krásny doplnok do bytu.
kukurička
15.06.08,22:05
Hodiny v kuchyni sa vám už farebne nehodia, alebo sú nemoderné. Nevyhadzujte ich, pretože si ich môžete vylepšiť podľa svojho vkusu. Poslúžia vám na to napr. akrylátové farby a trochu fantázie. Tieto hodiny sme niekedy dostali od Nestle a červená farba sa nám už nepáčila. Vy si ich určite namaľujete krajšie...
kukurička
15.06.08,22:21
Radi batikujete? Po babke, alebo rodičoch máte určite vzadu v skrini biele obliečky, ktoré nepoužívate, pretože radšej vyberiete niečo farebné. Zoberte špagátik a podľa fantázie si jednotlivé kusy poviažte. Farbiť môžete jednou, alebo aj viacerými farbami. Vrstvy viacfarebné prechádzajú jedna do druhej, no je to trochu časovo náročnejšie. Popritom sa dajú batikovať aj biele obrúsky /taktiež z výbavy po rodičoch/. Skúste to aj vy a spestrite si trebars obľúbený vankúšik.
kukurička
16.06.08,07:34
Ak si nemáte kam zavesiť kľúče od bytu, obúvak, baterku a chcete byť originálni, tak skúste toto. Môj syn je nadšenec drôtikovej techniky. Po dedkovi našiel v garáži takýto materiál a časom z neho začal vymýšľať rôzne veci. Robil postavičky, kvietky a obdarovával rodinu a priateľov. Tieto ruky na zavesenie kľúčov robil tak, že si dal na ruky rukavice a obmotával pomaly drôtmi. Výsledok posúďte sami.
willma
16.06.08,09:13
máš šikovného syna, nech sa mu darí vymýšľať čo najviac takých užitočných drobností
kukurička
16.06.08,09:31
máš šikovného syna, nech sa mu darí vymýšľať čo najviac takých užitočných drobností
Škoda, že odišiel robiť do zahraničia, lebo tie jeho ručičky mi doma chýbajú, ale nie tie drôtené, ale skutočné. :D
mamminta
16.06.08,13:09
:rolleyes:
Tweety
16.06.08,13:41
:rolleyes:
Krásne, to sú tvoje dielka?:)
kukurička
16.06.08,13:59
Krásne, to sú tvoje dielka?:)
Áno, je to z našej dielne.
Opravujem: prepáč Tweety, tu som odpovedala na otázku adresovanú mamminte. Ospravedlňujem sa.
kukurička
16.06.08,14:02
:rolleyes:
Maminta, tak na túto servítkovú techniku sa už chystám dlho, no akosi mi nevychádza čas, ale veľmi ma to láka vyskúšať. Pekné črepníky, určite sú tvoje dielo. Aké máš skúsenosti s touto technikou? Dá sa to dobre zvládnuť?
Tweety
16.06.08,14:03
Áno, je to z našej dielne.
Z našej , našej, takže spoločnej vás dvoch?
mamminta
16.06.08,14:11
Z našej , našej, takže spoločnej vás dvoch?

nie, nie... ;)

moje :---
kukurička asi omylom....
mamminta
16.06.08,14:13
Maminta, tak na túto servítkovú techniku sa už chystám dlho, no akosi mi nevychádza čas, ale veľmi ma to láka vyskúšať. Pekné črepníky, určite sú tvoje dielo. Aké máš skúsenosti s touto technikou? Dá sa to dobre zvládnuť?
nie je to komplikované
treba len trpezlivost a dobrú výbavu, no a záleží aj na tom, či chceš tie kvetináče len jednofarebné, alebo tzv. krakelované, teda akoby popraskané :rolleyes:
kukurička
16.06.08,14:54
Z našej , našej, takže spoločnej vás dvoch?
Z našej som myslela rodinnej spoločnej- členovia mojej rodiny sa podieľali na určitých dielkach. Ja sama by som nevyvŕtala dieru do stromu, ale maľovanie v byte robím rada, či už steny, nábytok ap.;)
kukurička
16.06.08,14:56
nie, nie... ;)

moje :---
kukurička asi omylom....
Niečo som poplietla? Ja som tak v množnom čísle odpovedala, že z našej tvorby sú predchádzajúce diela. Lenže nie spoločnej s mamintou, ale mojej rodinky. :D Takže tak...:)
kukurička
16.06.08,15:01
Môj syn zase oblepil mojou zbierkou kameňov a mušličiek kvetináče na kaktusy...
Fabiana
16.06.08,20:44
Môj syn zase oblepil mojou zbierkou kameňov a mušličiek kvetináče na kaktusy...

Wow ja sa len kochám. Ty si ale šikulka kukurička!!! Inak - krásna téma!!!
kukurička
17.06.08,06:01
Wow ja sa len kochám. Ty si ale šikulka kukurička!!! Inak - krásna téma!!!
Ďakujem, len dúfam, že aj iní prispeju nejakými nápadmi. Môžu to byť nápady obkukané aj z internetu. Veľa razy človek potrebuje inšpiráciu, aby mohol čo to v svojom prostredí zmeniť.:)
kukurička
17.06.08,06:09
Moje deti radi vymýšľajú a prerábajú. Dcéra s tým začala a bolo to hlavne u oblečenia. Staršie veci, potom už aj novšie potrebovala niečim vyzdobiť, prešiť, vypárať, rozstrapkať ap. Syn to nachytal od nej a raz tak rozpáral rifle a prevrátil ich naopak a chcel z nich urobiť nové, čo sa mu aj podarilo. Akurát na zošitie sme už potrebovi odbornejšiu pomoc, lebo to bolo pre nás ťažké. Začal vystrihovať a obšívať písmenka. To sa vtedy u nás minulo nití, ale aspoň sa aj on naučil šiť na šijacom stroji. Vtedy si pamätám, že na Mikuláša nechcel žiadnu sladkosť, ale farebné nite:D. Rifle mu celkom vyšli, veď posúďte. A boli originálne...
Fabiana
17.06.08,06:37
Ďakujem, len dúfam, že aj iní prispeju nejakými nápadmi. Môžu to byť nápady obkukané aj z internetu. Veľa razy človek potrebuje inšpiráciu, aby mohol čo to v svojom prostredí zmeniť.:)

Ak niečo na nete nájdem, určite to prilepím. Momentálne nemám vlastné výtvory, ale pamätám si, ako sme na výtvarnej maľovali kamene, vytvárali šité obrazce...
Už sa teším na ďalšie príspevky;)
mamminta
17.06.08,06:41
Niečo som poplietla? Ja som tak v množnom čísle odpovedala, že z našej tvorby sú predchádzajúce diela. Lenže nie spoločnej s mamintou, ale mojej rodinky. :D Takže tak...:)


kludne si mozme dat stretko ;)
Fabiana
17.06.08,06:46
kukurička
18.06.08,07:31
Ja už dlhšie nevyhadzujem obaly z pokazených dáždnikov. Viete prečo? Výborne sa hodia na odkladanie okuliarov, chránia ich pred poškriabaním a môžu byť uložené tesne vedľa seba. Skúste to...
Marína
18.06.08,10:15
kukurička
18.06.08,16:37
Ak sa chystáte k moru, tak si pri prechádzkach po pláži nájdite pekný kameň s dierkami, ktorý vám poslúži ako dekorácia na perá, napr. pri telefóne. Je to zároveň aj spomienka z dovolenky a aj praktická pomôcka pre písacie potreby.
kukurička
18.06.08,16:41
Vytvorte si peknú dekoráciu do kuchyne zo strukovín. Potrebujete na to len peknú fľašu, strukoviny, alebo cestoviny, uzáver na fľašu a fantáziu...
kukurička
19.06.08,05:55
...tak toto sú umelecké diela;)
kukurička
20.06.08,05:41
Viete z čoho vznikli tieto pekné koreničky a zásobníky na strukoviny a iné potraviny? Zdravotníci to budú určite poznať, hoci neviem, či aj teraz sa to používa. Sestra pracovala v nemocnici a sú to fľaštičky z infúzii. Stačí dokúpiť nálepky a je paráda na svete...
kukurička
20.06.08,05:43
Nechcete vyhodiť peknú fľašu? Tak si z nich urobte takúto zbierku a využité prázdne miesto na kuch.linke, alebo polici...
invest
20.06.08,05:56
...tak toto sú umelecké diela;)
To je niečo prekráááásnéééééééé.
Danetta
20.06.08,16:14
Paráda, táto téma sa mi páči, aj tie krásne dielka. Ja sa tiež pripojím, práve som robila poriadok v skrini s košeľami.Na jednej bielej košeli bol trochu zažlknutý limec, chcela som ju rozpárať na handru. Nakoniec som odstrihla asi 53 cm od spodu po rukávy a vznikla mi návlečka na vankúšik. Dokonca som nechala gombíky a dierky, ktoré poslúžia na zapínanie vankúšika naboku. Vznikol vankúšik veľkosti 53x60 cm.Možno sa tento nápad zíde aj vám.
jozka56
20.06.08,16:38
Kukurička tie výtvory/stromček, obal na okuliare, sklo/ sú Tvoje?j:---;)
michelle84
20.06.08,19:12
Paráda, táto téma sa mi páči, aj tie krásne dielka. Ja sa tiež pripojím, práve som robila poriadok v skrini s košeľami.Na jednej bielej košeli bol trochu zažlknutý limec, chcela som ju rozpárať na handru. Nakoniec som odstrihla asi 53 cm od spodu po rukávy a vznikla mi návlečka na vankúšik. Dokonca som nechala gombíky a dierky, ktoré poslúžia na zapínanie vankúšika naboku. Vznikol vankúšik veľkosti 53x60 cm.Možno sa tento nápad zíde aj vám.

Moja mama už pred mnohými rokmi takto pekne použila pánske košele. Spávame na malých vankúšikoch, a tak máme na mieru ušité obliečky z pánskych košieľ. Samozrejme, gombíky pekne slúžia na zapínanie. Ja sa hlavne vytešujem z farieb našich obliečok na vankúše - žltá, oranžová, modrá, biela. Aj sa dobre na takých spí :)
kukurička
20.06.08,19:12
Kukurička tie výtvory/stromček, obal na okuliare, sklo/ sú Tvoje?j:---;)
Jožka všetky výtvory, ku ktorým som pripojila fotky sú moje - stromček, návlečky, koreničky, obaly na okuliare- to je len taký nápad, je tam toho viac...
kukurička
20.06.08,19:17
Moja mama už pred mnohými rokmi takto pekne použila pánske košele. Spávame na malých vankúšikoch, a tak máme na mieru ušité obliečky z pánskych košieľ. Samozrejme, gombíky pekne slúžia na zapínanie. Ja sa hlavne vytešujem z farieb našich obliečok na vankúše - žltá, oranžová, modrá, biela. Aj sa dobre na takých spí :)
Mama mala dobrý nápad, určite dobre využila zbytok košele, ja som tak niekedy robila z takých pestrofarebných sukní obliečky na vankúše, jednoducho som ich celkom zašila, nemali ani zapínanie a potom som ich rozpárala a oprala a keď sa zunovali, tak vymenila za inú sukňu. Boli to len vankúšiky k televízoru a tak na oddych.
Ty si po mame zdedila jej nápady a slúžia už ďalšej generácii.Super;)
jozka56
20.06.08,19:47
kukurička
20.06.08,19:49
Paráda, táto téma sa mi páči, aj tie krásne dielka. Ja sa tiež pripojím, práve som robila poriadok v skrini s košeľami.Na jednej bielej košeli bol trochu zažlknutý limec, chcela som ju rozpárať na handru. Nakoniec som odstrihla asi 53 cm od spodu po rukávy a vznikla mi návlečka na vankúšik. Dokonca som nechala gombíky a dierky, ktoré poslúžia na zapínanie vankúšika naboku. Vznikol vankúšik veľkosti 53x60 cm.Možno sa tento nápad zíde aj vám.
Vidím, že viacerí majú dobrý nápad, ako využiť starú košeľu a určite sú ušetrené aj korunky.:)
kukurička
20.06.08,19:50
kukurička
20.06.08,19:58
Niekedy, keď sme chovali morky, tak sme potrebovali veľký pekáč na mäso. Kúpili sme si kameninový. Teraz už nič nechováme a tak pre nedostatok miesta v linke, poslúži na kvetinky. Ak by som v ňom chcela piecť, tak ho len umyjem a je funkčný, veď kvetináče majú aj misky...
kukurička
21.06.08,19:28
Omrzela vás už stará kuchynská linka, nemá peknú farbu a vy nemáte na novú? Tak si ju premaľujte podľa svojho vkusu. Je na to potrebná farba - Ekokryl, alebo príbuzné farby Slovakryl, Balakryl...vodou riediteľné farby, ktoré ale riediť nebudeme, pretože chceme aby dobre kryla. Ďalej budeme potrebovať malý asi 8cm molitanový valček a lak - Pamlak - buď matný, alebo lesklý. Dávajte si pozor, aby farba nepozatekala na druhú stranu, pokiaľ je mokrá, tak sa dá utrieť. Dvierka si odmontujte a rozložte na nejaké podložky. Na prekrytie treba urobiť 2-3 nátery farbou, lakom 2 vrstvy. Úchyty, ktoré chcete k linke, alebo k interieru doladiť, môžete tiež premaľovať - v modelárskych potrebách sa dá kúpiť farba, ktorá dobre drží a nezošúcha sa.
Takto sa dá prefarbiť aj stôl a stoličky.
Táto linka bola predtým červená a lesklá...Nebojte sa, zvládne to aj žena;) a farba, ani lak nesmrdia.
P.S. Posledná skrinka bola dorábaná neskôr, takže farba je trošku odlišná, preto si treba zarobiť dostatok farby, alebo kúpiť rovno odtieň aký potrebujete.
kukurička
21.06.08,19:35
arizona
21.06.08,19:46
Zostal vám niekde na povale starý , nemoderný luster po babičke , ktorý vám je ľúto vyhodiť? Jeden z "tanierov" je možné využiť ako misu na ovocie,alebo v zime ako nádobu na aranžovanie suchých kvetov.:)
arizona
21.06.08,19:51
Tiež si nosíte z dovolenky pri mori rôzne mušličky, kamienky,či piesok vo fľaštičke? Doma potom zistíte, že neviete kam s nimi?
Môže na to poslúžiť malé ,plytké akvárium, alebo obyčajná plastová nádoba z bonbónov.:)
kukurička
22.06.08,05:50
My sme tiež niekdajšie akvárium takto využili...
kukurička
24.06.08,21:20
Tieto venčeky zo škrupiniek orechov som začala robiť, keď som to raz videla v nejakom programe v televízii. Rada chodím do prírody, tak som si stále z nej niečo doniesla a prilepila na venček a takto som mala kus prírody aj doma. Lepí sa to disperzným lepidlom na kartón a nakoniec sa venček nalakuje lakom. Šisky, žalude, bukvice a všeličo iné musia byť vysušené.
kukurička
28.06.08,05:55
Maľujete byt a chcete trochu zmeny? Skúste si urobiť mramorový vzor. Je to jednoduché. Treba mať na to špongiu s dierami, sýtu, neriedenú farbu- zarobíte sami, alebo dáte trochu zarobiť /netreba jej veľa/ a trpezlivosť. Biele vymaľované steny nepravidelne potlačíte hubkou namočenou vo farbe /zľahka namočenej/, chvíľočku počkáte, nech trochu uschne a potom druhou hubkou namočenou vo vode a vyžmýkanou fľaky zľahka rozmažete v jednom smere. My sme to robili aj so žltou farbou, ale veľmi to nebolo vidieť, mali sme ju urobiť sýtejšiu. Záleží od vás, či chcete hustejší, alebo redší vzor.
kukurička
28.06.08,06:02
Špáry medzi obkladačkami, ktoré sú šedé sa vám už zunovali a chcete ich oživiť? Skúste to takto: do bielej špárovačky si prilejte tónovaciu farbu a zmiešajte. Urobte si to hustejšie, aby to lepšie krylo, ale aby sa vám s tým dobre pracovalo a dalo sa to natierať. Potom normálne štetcom staré špáry nafarbite a nechajte dobre uschnúť. Môžte náter viackrát zopakovať. Farba vám trochu pri umytí zíde, ale nie celkom. Ja to bežne umývam.

P.S. varechy, ktoré sa vám už nezmestia do šuplíka sa dajú odkladať aj do pekného krčahu...
nidoh
29.06.08,11:34
Omrzela vás už stará kuchynská linka, nemá peknú farbu a vy nemáte na novú? Tak si ju premaľujte podľa svojho vkusu. Je na to potrebná farba - Ekokryl, alebo príbuzné farby Slovakryl, Balakryl...vodou riediteľné farby, ktoré ale riediť nebudeme, pretože chceme aby dobre kryla. Ďalej budeme potrebovať malý asi 8cm molitanový valček a lak - Pamlak - buď matný, alebo lesklý. Dávajte si pozor, aby farba nepozatekala na druhú stranu, pokiaľ je mokrá, tak sa dá utrieť. Dvierka si odmontujte a rozložte na nejaké podložky. Na prekrytie treba urobiť 2-3 nátery farbou, lakom 2 vrstvy. Úchyty, ktoré chcete k linke, alebo k interieru doladiť, môžete tiež premaľovať - v modelárskych potrebách sa dá kúpiť farba, ktorá dobre drží a nezošúcha sa.
Takto sa dá prefarbiť aj stôl a stoličky.
Táto linka bola predtým červená a lesklá...Nebojte sa, zvládne to aj žena;) a farba, ani lak nesmrdia.
P.S. Posledná skrinka bola dorábaná neskôr, takže farba je trošku odlišná, preto si treba zarobiť dostatok farby, alebo kúpiť rovno odtieň aký potrebujete.
Podobne som vynovil celú linku samolepiacou tapetou.Pri precíznej práci ako originál.
nidoh
29.06.08,11:42
Pre záhradkárov...

Pri drahej vode,som si na polievanie záhrady vyrobil "vodné hospodárstvo".
Potrebná je nádrž na vodu,(aspoň 1000l),Pár metrov hadice a kalové čerpadielko.
Princíp: dažďovú vodu zachytávam a prečerpávam do nádrže.Podrobnosti si každý kutil individuálne dorieši.
Rastlinky sa za dažďovú, odstátú vodu vedia odvďačiť.
Marína
01.07.08,07:22
mamminta
04.07.08,07:41
existuje veľa krásnych ceduliek s označením na dvere
ja som to riešila takto.......;)
Fabiana
08.07.08,20:36
Folie na oknech vás zbaví zvědavých sousedů


Zvědavé pohledy nás mohou pěkně znervózňovat. Před pohledy zvenčí nás nemusí nutně chránit jen nová okenní tabule.
Tentýž účel splní i transparentní fólie d-c-fix. Jde o fólii neomezených možností: na okna či dveře, v kuchyni či v koupelně, a zároveň jednoduché aplikace. S transparentními adhesivními fóliemi je možné kreativním způsobem pracovat se skleněnými a zrcadlovými plochami, použít je lze k vizuálnímu krytí nebo k individuální výzdobě prostoru.

1, 2, 3 a je to!


http://www.chytrazena.cz/obrazky/admin/clanek/folie-na-okna-ozdobne.jpghttp://www.chytrazena.cz/obrazky/admin/clanek/folie-na-okna-ozdobne-kuchyn.jpg

Aplikace fólií 1,2,3 static je ještě jednodušší. Fólie je staticky přilnavá, drží i bez lepení. Stačí nastříkat skleněnou plochu vodou. Sejmout ochrannou folii. Přiložit na skleněnou plochu. Povrch fólie nastříkat vodou a vlhkost vytlačit stěrkou na mytí oken. A je to!

Vychytávky na použití fólií
Nebaví Vás už „šmíračka“ odnaproti? Staňte se neviditelnými! Fólie s krycím efektem poskytnou vytoužené soukromí pro okna v přízemí či v nahuštěných zástavbách. Ať již si vyberete fólii s barevným potiskem, či fólii transparentní, zaručí vám účinnou ochranu před zvědavými pohledy.

http://www.chytrazena.cz/obrazky/admin/clanek/folie-na-okna-ozdobne-koupelna.jpghttp://www.chytrazena.cz/obrazky/admin/clanek/folie-na-okna-ozdobne-pruhy.jpg

Ideální také do koupelen, na sprchové kouty či zástěny nad vanou. Sami si určete, co smějí ostatní vidět. Do koupelen doporučujeme kombinovat fólie transparentní se samolepicími fóliemi jednobarevnými, či imitacemi mramoru a podobně. Zapomeňte na bourání a sekání dlaždiček, zatoužíte-li po změně. Jde to i jednoduše! Polepit.

Fólie na sklo se dají také využít k dekoraci menších ozdobných předmětů. Z obyčejné skleněné či nenápadné plastové vázy tak rázem vyrobíte unikát dle vašeho gusta. Dá se použít i na lampy a světla, paravany …..

Fólie vypadají dobře také na zrcadle, které si můžeme ozdobit pěkným motivem. Zrcadlo pak vypadá jako broušené. Postupujeme tak, že si nejprve z tvrdšího papíru nebo čtvrtky vyřežeme šablonu s motivem, který nás zaujal. Motiv přeneseme na zadní stranu fólie d-c-fix. Nyní stačí už jen vystřihnout a nalepit. Použít se dají i bílé lakované fólie, mramorové fólie s vysokým leskem nebo fólie transparentní.

http://www.chytrazena.cz/obrazky/admin/clanek/folie-na-sklo-uv-zena.jpghttp://www.chytrazena.cz/obrazky/admin/clanek/folie-na-okna-ozdobne-loznice.jpg

Už žádná vedra! Pro horké letní měsíce doporučujeme použít adhesívní protisluneční fólie jako ochranu proti teplu a oslnění. Pokud vás sluneční světlo nepříjemně oslňuje a zahřívá prostory, můžete tomu zabránit těmito ochrannými UV fóliemi, které se po létě dají snadno zase sejmout. Protisluneční fólie sluneční záření odrážejí a tím znatelně snižují přítok tepla.

Zdroj: http://www.chytrazena.cz/bydleni/moderni-bydleni/folie-na-oknech-vas-zbavi-zvedavych-sousedu-2760.html
Fabiana
08.07.08,20:46
Paličkovaná krajka může zdobit i interiér

Za zimních večerů se kdysi paličkování krajek věnovaly ženy, které krajkami zdobily čepce či kroje. V jednotlivých regionech krajky postupně získaly vývojem svoje charakteristické znaky, například vamberecká, flanderská nebo benátská krajka. Krajkářky používaly různý materiál, ručně spřádané lněné, konopné či bavlněné příze, nitě z kopřiv, hedvábí, stříbrné a zlaté nitě nebo také vlněné příze.
http://www.chytrazena.cz/obrazky/admin/clanek/palickovana-krajka-1.jpg
K paličkování krajek je potřeba velké zručnosti, dovednosti i trpělivosti. Mistři tohoto oboru dovedou vytvořit z paličkovaných krajek skutečná umělecká díla. Mezi takové mistry patří i Marcela Hovadová z Červeného Kostelce. Její paličkované krajky mohli obdivovat návštěvníci řady výstav v mnoha zemích.
http://www.chytrazena.cz/obrazky/admin/clanek/palickovana-krajka-na-sklenicich.jpg
Tato krajkářka používá také kombinace různých textilních technik i kombinace krajky a dalších materiálů, například skla, ale i dřeva, kovu nebo keramiky. Je však zručná i v dalších oborech lidové tvorby, a to nejen v textilních. Například, vyrábí i krásné vitráže. Její práce působí křehce a vkusně, jsou barevně vyvážené. Paličkovaná krajka může být nejen originálním módním doplňkem, ale i ozdobou každého interiéru.


Zdroj: http://www.chytrazena.cz/bydleni/domacnost/palickovana-krajka-muze-zdobit-i-interier-715.html
Fabiana
08.07.08,21:11
V zásadě můžeme svíčky vyrobit ze dvou základních druhů materiálu. Z gelu a z vosku. Přičemž vosk nabízí rovněž několik variant. Zmínit můžeme například včelí anebo granulovaný vosk. V současné době jsou nejrozšířenější gelové typy. Gelové svíce si získaly příznivce hlavně tím, že jejich průhledná hmota propouští světlo po celé své délce a tudíž tak osvětluje celé okolí. Tím i z malé svíce získáme mnohem větší intenzitu světla, než například z voskových svíček. Samotný gel zakoupíme ve specializovaných prodejnách v pevném skupenství. Abychom jej mohli aplikovat do připravené nádoby nebo různě tvarovat, musíme gel rozpustit v nádobě s vodní lázni, přičemž teplota vody by se měla pohybovat těsně pod bodem varu. Zde je důležité dodržet použití vodní lázně. Zahřívání gelu v mikrovlnné troubě či na ohni sporáku je nebezpečné a neplní to ten správný efekt. Opravdu ideální je ponoření nádoby s gelem do připravené vodní lázně. Ideální se 80° C. Pokud danou teplotu překročíme, hrozí, že v gelu vzniknou nepěkné bublinky, které nám celou práci znehodnotí. V obchodech se prodávají gely různých barev, díky čemuž můžeme vytvořit pestrobarevnou svíci dle naší fantazie či potřeby.

http://www.domacidilna.cz/dilna/dilna.nsf/0/ee3252deac0f94fdc1256df7002c2629/Body/0.5A4?OpenElement&FieldElemFormat=jpgPředtím, než gel takto roztavíme, připravíme si nádobu, kterou tekutým gelem naplníme, potřebnou délku knotu a popřípadě nějaké ozdoby, kterými nově vzniklé svíčce dodáme punc originality. Na škodu by nebyly menší ozdoby s vánoční tematikou, použít můžeme i jiné materiály. Kdo jezdí často k moři, určitě si od něj dovezl nejednu pěknou mušli, kterou nyní může zhodnotit coby součást své svíce.

Vlastní formování nové svíčky je již velmi jednoduché. Na dno nádoby umístíme počátek knotu, který opatříme malou kovovou destičkou, jejíž pomocí knot bude držet. Dále již opatrně naléváme jednotlivé druhy tekutého gelu podle toho, jak chceme mít finální svíci zbarvenou. Jestliže chceme svíčky obohatit, proces nalévání doplníme vložením různých ozdob. Po opětovném ztuhnutí gelu máme vlastní gelovou svíčku připravenou k použití například ke štědrovečerní tabuli a můžeme si být jisti, že nikomu jinému nebude na stole plápolat oheň ze stejného “zdroje”.

I přesto, že gelové svíčky jsou dnes nejrozšířenější, doma si můžeme vyrobit i klasické voskové svíce. Velmi působivé jsou svíčky vyrobené ze včelího vosku. Včelí vosk má jednu nespornou výhodu. Díky tomu, že se získává a posléze také prodává v různě velkých plátech, můžeme budoucí svíčky modelovat do roztodivných tvarů.


Zdroj: http://www.domacidilna.cz/dilna/dilna.nsf/0/EE3252DEAC0F94FDC1256DF7002C2629
Fabiana
08.07.08,21:13
Výroba tvarované včelí svíčky je velmi jednoduchá a zábavná. Pokud budeme chtít získat například vlnovkovou svíci, postačí nám kousek vlnitého plechu či jiný vlnitý materiál coby šablona a obyčejný fén. Jím budeme na včelí plát pouštět teplý vzduch, čímž vosk změkne a bude se moci lehce tvarovat.


Takto jednotlivě natvarujeme několik plátů a následně je stejným způsobem k sobě “přivaříme”. Nesmíme mezi ně zapomenout vložit knot, bez něhož by budoucí svíčka nemohla plnit svoji funkci. Roztavený včelí vosk je velmi lepkavý, takže pro lepší efektivnost práce a ušetření nervů je dobré si před zhotovením natřít ruce i pracovní desku buďto kuchyňským olejem anebo máslem. Je všeobecně známé, že včelí vosk má žlutou barvu. Kdo tento odstín nemá příliš v lásce nebo touží po pestrobarevnějším vlastním výrobku, může jásat, jelikož do hry nyní přichází i barva v podobě různých barevných pigmentů v tuhém nebo práškovém stavu. Pigmenty jednoduše přidáme do roztaveného vosku, ale musíme si dávat pozor na předávkování. Barevné pigmenty se rychle rozpíjí, tudíž ke zbarvení budoucí svíčky postačí velmi malé množství. Je ale dobré barevné kombinace vyzkoušet ještě před nanášením na vlastní svíčku, abychom předešli nemilému překvapení zhatění celého díla.

http://www.domacidilna.cz/dilna/dilna.nsf/0/6d08bf6365380c0ec1256df7002d1cf7/Body/0.4B4?OpenElement&FieldElemFormat=jpgJak bylo zmíněno na začátku, na trhu se nacházejí různé druhy vosků k výrobě svíček. Vedle včelího je velmi oblíbený granulovaný vosk. Je to také nejjednodušší forma, jejíž pomocí vyrobíme vlastní svíci. Předem si zakoupíme granule požadované barvy a ty jednoduše nasypeme do připravené nádoby budoucí svíčky. Různým tvarováním docílíme pestrobarevného “zbarvení”, ale musíme si dávat pozor na to, že ono “zbarvení” bude viditelné pouze na obvodových stěnách dózy, tedy vnitřní modelování nám je k ničemu.

Stejně jako v případě výroby gelové svíčky, i zde na dno umístíme kovovým plíškem upevněný dostatečně dlouhý knot. Po nasypání granulovaného vosku do nádoby položíme novou svíčku do vodní lázně, kterou předtím opět přivedeme těsně pod bod varu. Necháme teplo působit, čímž docílíme roztavení vosku a se jednotlivé vrstvy spojí v jednu hmotu.
Ať již budeme vyrábět jakékoliv druhy svíček, nesmíme zapomínat na skutečnost, že při výrobě pracujeme s horkým materiálem a tomu musíme uzpůsobit i materiál, který chceme použít. Nejlepší jsou tepelně odolné nádoby z keramiky či tvrzeného skla.

Zdroj: http://www.domacidilna.cz/dilna/dilna.nsf/0/6D08BF6365380C0EC1256DF7002D1CF7
kukurička
09.07.08,18:08
Fabiana, našla si super inšpirácie a nápady:).
Fabiana
09.07.08,18:43
Dekorácie pre úžitok i potešenie

http://www.mamatata.sk/uploads/ACF20CB.jpg (http://www.mamatata.sk/uploads/obrazok2.jpg) Galéria kuchynských obrázkov s háčikmi je atraktívnou dekoráciou, ale aj praktickým vešiakom na rôzne kuchynské potreby. Takýto spôsob dekorácie sa, samozrejme, môže použiť aj pre vytvorenie jednoduchých obrázkov s motívom kvetov, rýb, ... prispôsobením vhodnej servítky na oživenie chodby či kúpeľne. Figúrky, použité pri tejto dekorácii boli odliate z odlievacej hmoty CERAMOFIX a potom jednoducho nalepené na plátnové pozadie, ktoré bolo predtým dekorované pomocou servítkovej techniky.
Materiál:
odlievací prášok CERAMOFIX - biely (art. no. 8225-0)
1 CERAMOFIX odlievaciu formu „Zelenina“ (kód tovaru 8742 43)
1 DECORO lakový popisovač svetlo-zelenej farby (8325-50) a 1 tmavo-zelenej farby (8325-5)
1 krabičku farieb (kód tovaru 8880 N)
lak na vodnej báze (kód tovaru 8704 01)

http://www.mamatata.sk/uploads/img/ACF20C1.jpgPomôcky:
1 kuchynská váha
1 široký štetec na nanášanie laku
2 malé štetce na maľovanie
1 kuchynský nôž
1 nožnice
1 odmerka
1 nádoba na rozriedenie odlievacieho prášku s drevenou špachtľou na miešanie
3 napínacie rámiky na plátno à 20 x 20 cm
servítky od Paper+Design (20381 sienna orange, 20335 marble red and 20341 white basil a tiež aj svetložltú servítku)
3 malé háčiky na jeden rámik so závitom do dreva
1 malý ručný vrták
1 lepiacu pištoľ

Krok 1
Odvážime si potrebné množstvo odlievacej hmoty CERAMOFIX a podľa návodu na balení ho zmiešame so studenou vodou v nádobe na to pripravenej. Uistíme sa, či tam nie sú žiadne hrčky. Pracujeme tak rýchlo, ako je to len možné! S rozmiešanou hmotou je možné manipulovať maximálne 10 minút.

http://www.mamatata.sk/uploads/img/postup2.jpg

Krok 2
Naplníme formu rozmiešanou hmotou až po vrch a uhladíme povrch drevenou špachtľou. Jemne potrasieme formou, aby vyšli na povrch všetky vzduchové bubliny. Odlievací proces musí byť ukončený do 10 minút. Po tejto dobe už s rozmiešanou hmotou vo forme nehýbeme. Na obrázok potrebujeme odliať nasledujúce odliatky zeleniny: 4 x olivy, 4 x paradajky, 8 x papričky.

http://www.mamatata.sk/uploads/img/postup3.jpg

Krok 3
Po približne 30 minútach opatrne vytlačíme odliatky zeleniny z formy. Po vybratí z formy upravíme hrany pomocou kuchynského noža a jemným brúsnym papierom upravíme prípadné nerovnosti. Odliatky necháme schnúť ešte jeden deň.

http://www.mamatata.sk/uploads/img/postup4.jpg

Krok 4
Potrebujeme štetec a farby na vymaľovanie odliatkov. Po vymaľovaní nanesieme na odliatky vrstvu laku. Pomocou rôznych vhodných servítok si vytvoríme vzor. Vystrihnime servítky podľa toho, ako potrebujeme. Oddelíme vrchnú vrstvu servítky a umiestníme ju na plátno čerstvo natreté lakom natiahnuté na drevenom rámiku. Opatrne štetcom prechádzame po servítke, aby sa odstránili vzduchové bubliny a prípadné nerovnosti. Potom nanesieme na servítku ďalšiu vrstvu laku.

http://www.mamatata.sk/uploads/img/postup5.jpg

Krok 5Keď servítka na plátne úplne uschne, použijeme DECORO lakový popisovač na namaľovanie listov. Po uschnutí, nalepíme odliatky zeleniny pomocou lepiacej pištole. Urobíme 3 dierky na každom obrázku v pravidelných vzdialenostiach pozdĺž hrany rámika, našroubujte háčky – a je to!

http://www.mamatata.sk/uploads/img/postup6.jpg

Tipy:
Je praktickejšie, ak máme dve šablóny zeleniny, lebo môžeme odliať naraz po dva odliatky z každého druhu.

Je jednoduchšie odstrániť zvyšnú rozmiešanú hmotu z miešacej nádoby a formy ešte pred jej zaschnutím.

Kvôli riziku upchatia, nevylievame zvyšnú rozmiešanú hmotu do odtoku!

Vysokokvalitný odlievací prášok CERAMOFIX od firmy Eberhard Faber je vhodný pre tvorbu reliéfov, figúrok a rôznych dekoratívnych objektov. Ľahko sa používa, rýchlo schne, odliatky sú nárazuvzdorné a majú výnimočný biely, porcelánovo hladký povrch.
Eberhard Faber má v ponuke veľa foriem CERAMOFIX so širokou škálou kreatívnych motívov, okrem iného aj ‘Ovocie’.
Všetky formy CERAMOFIX sú odolné mrazu aj teplotám! Môžu sa teda použiť aj na tvarované ľadové alebo čokoládové figúrky.

Zdroj: http://www.mamatata.sk/index.cfm?Module=Article&Page=ShowArticle&ArticleID=2786&SectionID=58&SubSectionID=72
Fabiana
09.07.08,18:47
A tak som už v lete začala konať. Nasadila som viac levandule, a keď vyrástla a rozkvitla, postupne som ju obstrihávala. Zo starých kvietkovaných šiat po najstaršej dcére som narobila vankúšiky, asi o rozmeroch 10x10 cm a naplnila ich vysušenou levanduľou. A tak každá babka a prababka - máme ich štyri, dostane pod stromček voňavý darček.

Ďalej som levanduľu naložila do olivového oleja a mám teraz krásne voňavý masážny olej, ktorý nalejem do malej fľaštičky a ozdobím stužkou a vysušenou levanduľkou. Kto ho dostane pod stromček, ešte presne neviem, ale asi moja sestra.

Zdroj: http://www.mamatata.sk/index.cfm?Module=Article&Page=ShowArticle&ArticleID=2506&SectionID=58&SubSectionID=72
Fabiana
09.07.08,18:54
Fabiana, našla si super inšpirácie a nápady:).
Dúfam, že podľa nich niečo vymajstruješ a potom to sem prilepíš ;)
Fabiana
09.07.08,19:09
Uvarte si vlastné mydlo! - vôňa do skrine



http://www.dobrarada.sk/getpicture.php?id=185787Výroba mydla trvá asi 45 minút, väčšinu tohto času vám zaberie miešanie.
Čo potrebujete:

V prvom rade dva rozdielne druhy rastlinného tuku.

45 g rastlinného tuku
28 g rastlinného tuku
30 ml olivového oleja
40 ml 25 % hydroxidu sodného
niekoľko kvapiek vonného oleja (2-3)
hrnček s obsahom 250 ml


váhy, odmerný valec alebo odmerku s mierkou, sklenenú tyčinku na miešanie, ochranné okuliare, rukavice, formičky na vykrajovanie, drevenú platňu a filtračný papier

Do nádoby odvážte presné množstvá tuku a prilejte olivový olej. Potom obsah začneme pomaly zahrievať, kým sa tuk nerozpustí. V žiadnom prípade však tuk nenecháme dôjsť do varu. Za stáleho miešania pridajte hydroxid sodný a zmes miešajte, až kým nezhustne. Potom mydlo rozlejte do formičiek, naukladaných na drevenej platni. Prikryjeme ich filtračným papierom.
Najskôr po 8 hodinách môžete mydlo skúsiť opatrne vyklepnúť z formičiek. Pod tečúcou vodou môžete skúsiť, či mydlo správne pení. Mydlo by malo zrieť 1-2 týždne, pričom sa znižuje jeho pH.
Upozornenie: Ak máte citlivú pleť, v žiadnom prípade takéto doma vyrobené mydlo nepoužívajte. Môžete ho použiť napríklad ako vôňu do skrine.

http://www.dobrarada.sk/?id_menu=18560&caption=0&module_action__44788__id_art=10899#m_44788
kukurička
09.07.08,20:13
Dúfam, že podľa nich niečo vymajstruješ a potom to sem prilepíš ;)
Hádam sa mi niečo podarí aj vytvoriť, no mám nejako málo času, ale aspoň pofotím, čo sa sem ešte hodí a čo už máme doma vytvorené. Niečo bude z našej dielne, niečo nie...
Peterika
09.07.08,20:53
Krásny darček pre deti

Môj syn /8ročný/ dostal krásny darček - tak sa s Vami oň podelím - možno niekoho inšpirujem. Povedali by ste kniha - no ani môj syn nie je akosi na čítanie kníh tak ešte playko a PC. A moja sestra dostala super nápad ako ho donútiť čítať knihu. Objednať sa dá v edícii Modrý slon.
Knižka je písaná v hlavnej osobe vašej ratolesti /jeho meno i kde tu aj priezvisko/, samozrejme je v knižke spomenutý kamarát vašej ratolesti aj odkiaľ pochádza - z akého mesta ,
a druh ktorý ho zaujme to už záleží Vašom výbere - my máme doma dinosaurov.
Kamaráti mu knižku závidia, že je písaná o ňom a už ju čítalo asi 5 spolužiakov.
Kontakt je :Vydavateľstvo Modrý slon
a dá sa objednat aj cez net.


http://www.modryslon.sk/index.php?www=catalog_view&navigation_main_id=2&navigation_id=-1
kukurička
09.07.08,21:10
Krásny darček pre deti

Môj syn /8ročný/ dostal krásny darček - tak sa s Vami oň podelím - možno niekoho inšpirujem. Povedali by ste kniha - no ani môj syn nie je akosi na čítanie kníh tak ešte playko a PC. A moja sestra dostala super nápad ako ho donútiť čítať knihu. Objednať sa dá v edícii Modrý slon.
Knižka je písaná v hlavnej osobe vašej ratolesti /jeho meno i kde tu aj priezvisko/, samozrejme je v knižke spomenutý kamarát vašej ratolesti aj odkiaľ pochádza - z akého mesta ,
a druh ktorý ho zaujme to už záleží Vašom výbere - my máme doma dinosaurov.
Kamaráti mu knižku závidia, že je písaná o ňom a už ju čítalo asi 5 spolužiakov.
Kontakt je :Vydavateľstvo Modrý slon
a dá sa objednat aj cez net.


http://www.modryslon.sk/index.php?www=catalog_view&navigation_main_id=2&navigation_id=-1
Dobrý nápad, počkám až synovec trochu podrastie, aby to lepšie pochopil.:)
kukurička
10.07.08,21:34
Háčkované vecičky sú veľmi pekné. Mám rada háčkované dečky, robila ich moja babka, no veľa sa mi z nich nezachovalo a je s tým robota, keď sa operú, tak sa musia pekne povyťahovať. Od kamarátky som dostala takú okrasu na okno a veľmi som sa jej potešila.
kukurička
10.07.08,21:43
existuje veľa krásnych ceduliek s označením na dvere
ja som to riešila takto.......;)
Maminta a to si nakreslila rovno na dvere? Ja som tiež dlho rozmýšľala akú tabuľku dať na dvere, už som mala aj nakreslené náčrtky a nakoniec som raz kúpila na nejakom jarmoku hotové a celkom sú vydarené.
Fabiana
10.07.08,21:54
Fabiana
10.07.08,22:03
kukurička
13.07.08,08:24
http://www.hoxa.hu/pic/kepeslapok/0000097470.jpg
...pre šikovné ruky a pre trpezlivých
mamminta
13.07.08,20:10
Maminta a to si nakreslila rovno na dvere? Ja som tiež dlho rozmýšľala akú tabuľku dať na dvere, už som mala aj nakreslené náčrtky a nakoniec som raz kúpila na nejakom jarmoku hotové a celkom sú vydarené.

centrofixou na dvere :D zunuju ma, premalujem :)
1janicka1
11.08.08,16:09
[QUOTE=nidoh;764692]Podobne som vynovil celú linku samolepiacou tapetou.Pri precíznej práci ako originál.[/Q


prilep fotku
Peterika
11.08.08,20:38
akvárium trošku ináč - pekná inšpirácia:o
jozka56
11.08.08,21:23
mimotemy ahoj Peterika, dávno si tu nebola. j:---:D
kukurička
12.08.08,06:35
[quote=nidoh;764692]Podobne som vynovil celú linku samolepiacou tapetou.Pri precíznej práci ako originál.[/Q


prilep fotku
Mohla by si priložiť aj fotku, aby sme to videli naživo? Ďakujeme...:)
kukurička
12.08.08,06:43
...našla som ešte nejaké fotky postavičiek z drôtu, ktoré vytvoril syn...
Meggi 1
12.08.08,21:18
Podobne som vynovil celú linku samolepiacou tapetou.Pri precíznej práci ako originál.



Mohla by si priložiť aj fotku, aby sme to videli naživo? Ďakujeme...:)
Podobne ako nidoh, aj my sme si vynovili linku samolepiacou tapetou.
V novom šate vyzerá takto:
diabol4
13.08.08,06:09
Rodičia chceli vyhodiť prasknutý keramický sud na kapustu. Ja som si ho zobrala na záhradu, pomaľovala rôznymi farbami a nasadila som do neho ťahavé kvety a rôznofarebné letničky. Je krásnou dekoráciou. :)
diabol4
13.08.08,06:16
Môj svokor zase nevyhadzoval poškodený, roztrhaný dáždnik. Látku dal dolu, nechal kostru, na spodok rúčky pripevnil nejakú tyč, zapichol do zeme. Potom z koncov tyčiek dáždnika naťahal šnúrky, pripevnil ich drôtenými hákmi o zem a mal oporu pre hrášok.
Gabi03
13.08.08,12:18
Poskladajte si uteráky:


A ja že uvidím návod. :o
Fabiana
13.08.08,12:47
A ja že uvidím návod. :o

Nejaká šikulka na to určite príde. Dôležitý je nápad;)
kukurička
13.08.08,12:56
A tak som už v lete začala konať. Nasadila som viac levandule, a keď vyrástla a rozkvitla, postupne som ju obstrihávala. Zo starých kvietkovaných šiat po najstaršej dcére som narobila vankúšiky, asi o rozmeroch 10x10 cm a naplnila ich vysušenou levanduľou. A tak každá babka a prababka - máme ich štyri, dostane pod stromček voňavý darček.

Ďalej som levanduľu naložila do olivového oleja a mám teraz krásne voňavý masážny olej, ktorý nalejem do malej fľaštičky a ozdobím stužkou a vysušenou levanduľkou. Kto ho dostane pod stromček, ešte presne neviem, ale asi moja sestra.

Zdroj: http://www.mamatata.sk/index.cfm?Module=Article&Page=ShowArticle&ArticleID=2506&SectionID=58&SubSectionID=72


Ja levanduľu využívam takto:
diabol4
14.08.08,09:09
A tak som už v lete začala konať. Nasadila som viac levandule, a keď vyrástla a rozkvitla, postupne som ju obstrihávala. Zo starých kvietkovaných šiat po najstaršej dcére som narobila vankúšiky, asi o rozmeroch 10x10 cm a naplnila ich vysušenou levanduľou. A tak každá babka a prababka - máme ich štyri, dostane pod stromček voňavý darček.

Ďalej som levanduľu naložila do olivového oleja a mám teraz krásne voňavý masážny olej, ktorý nalejem do malej fľaštičky a ozdobím stužkou a vysušenou levanduľkou. Kto ho dostane pod stromček, ešte presne neviem, ale asi moja sestra.

Zdroj: http://www.mamatata.sk/index.cfm?Module=Article&Page=ShowArticle&ArticleID=2506&SectionID=58&SubSectionID=72


Fabiana, super nápad (voňavý masážny olej). Naozaj oceňujem je to krásny darček ku každej príležitosti, a hlavne urobený vlastnými rukami, čo si myslím, že ocení každý ...
Chcem sa spýtať: levanduľu dáš do oleja čerstvú, alebo sušenú. Srdečná vďaka ...
AlaNR
14.08.08,10:33
Môj svokor zase nevyhadzoval poškodený, roztrhaný dáždnik. Látku dal dolu, nechal kostru, na spodok rúčky pripevnil nejakú tyč, zapichol do zeme. Potom z koncov tyčiek dáždnika naťahal šnúrky, pripevnil ich drôtenými hákmi o zem a mal oporu pre hrášok.


Tak potom ja si založím plantáž. My máme doma pokazené dážniky ešte hadam z prvej republiky. Sú napchate v dvoch stojanoch a nové nemáme kam dávať.
Mariana42
14.08.08,11:04
[quote=kukurička;796693]Ja levanduľu využívam takto:[/quote

Veľmi zlaté..... :)

M.
diabol4
14.08.08,12:29
Skúste stránku:
www.domaci-napady.cz (http://www.domaci-napady.cz)
kukurička
14.08.08,16:54
[quote=kukurička;796693]Ja levanduľu využívam takto:[/quote

Veľmi zlaté..... :)

M.
Ďakujem, ten posledný vankúšik som dostala, ale je tiež naplnený levanduľovými kvietkami. Pekne to vonia...
kukurička
14.08.08,21:22
tieto vynálezy sa dajú využiť v bežnom živote, len treba šikovného majstra, alebo natrafiť na originál...
Fabiana
15.08.08,10:46
Fabiana, super nápad (voňavý masážny olej). Naozaj oceňujem je to krásny darček ku každej príležitosti, a hlavne urobený vlastnými rukami, čo si myslím, že ocení každý ...
Chcem sa spýtať: levanduľu dáš do oleja čerstvú, alebo sušenú. Srdečná vďaka ...

Uff teraz si ma dostala... Ja som to len skopírovala z jednej stránky. Ale osobne by som použila sušenú levanduľu. Možno má niekto s prípravou tohto oleja skúsenosti, môhol by nám poradiť.:)
kukurička
15.08.08,16:52
Uff teraz si ma dostala... Ja som to len skopírovala z jednej stránky. Ale osobne by som použila sušenú levanduľu. Možno má niekto s prípravou tohto oleja skúsenosti, môhol by nám poradiť.:)
Ja by som určite použila čerstvé kvietky, sušené iba ak by sme nemali možnosť natrhať čerstvé. V bylinkárskych knihách sa vyrábajú oleje z čerstvých bylín, napr. ľubovníkový, z materinej dúšky, rumančekový a dáva sa to do oleja za studena lisovaného a na niekoľko týždňov sa to postaví na slnko, potom sa to precedí.
Peterika
18.08.08,15:52
mimotemy ahoj Peterika, dávno si tu nebola. j:---:D

mimotemy
.........no ja troška dovolenkujem;) a PC som so sebou nebrala, no kedže mi už chýbate občas kuknem čo je nové / len tak jedným očkom / zo sestrinho wifi, pretože som povedala, že na dovolenku práca nepatrí a teda ani PC. To len kuk porada a moja pošta. pa-pa:--- a posielam aj trošku slniečka, trošku aj odychujte veď čo neurobíš teraz - určite do marca 2009 urobíš. Želám krásne slnečné leto všetkým a hlavne plné oddychu a pohody!!!!!!
http://im.lide.cz/photo/big/22/01/19094066-22782201.gif http://dl9.glitter-graphics.net/pub/27/27189mn8lp8bj5s.gif
Heleč
22.08.08,06:47
Radi batikujete? Po babke, alebo rodičoch máte určite vzadu v skrini biele obliečky, ktoré nepoužívate, pretože radšej vyberiete niečo farebné. Zoberte špagátik a podľa fantázie si jednotlivé kusy poviažte. Farbiť môžete jednou, alebo aj viacerými farbami. Vrstvy viacfarebné prechádzajú jedna do druhej, no je to trochu časovo náročnejšie. Popritom sa dajú batikovať aj biele obrúsky /taktiež z výbavy po rodičoch/. Skúste to aj vy a spestrite si trebars obľúbený vankúšik.

Krásne.
Prosím Ťa farbila si to s Dúhou alebo si objavila niečo novšie, lepšie?

Už som aj zabudla ako ma toto za starých čias bavilo.....
erzet
22.08.08,06:57
tieto vynálezy sa dajú využiť v bežnom živote, len treba šikovného majstra, alebo natrafiť na originál...
Kde by som mohol zohnať takého tučniaka? Prosím. Pekne.
kukurička
22.08.08,18:47
Krásne.
Prosím Ťa farbila si to s Dúhou alebo si objavila niečo novšie, lepšie?

Už som aj zabudla ako ma toto za starých čias bavilo.....

Ďakujem. Farbila som to Dúhou a mňa to tiež baví, keď ma to chytí, tak poprehadzujem všetky skrine, aby som niečo našla.
kukurička
22.08.08,18:49
Kde by som mohol zohnať takého tučniaka? Prosím. Pekne.
Tiež by som to rada vedela, no netuším. Možno niekto pomôže, počkajme...
Heleč
02.09.08,07:27
Ďakujem. Farbila som to Dúhou a mňa to tiež baví, keď ma to chytí, tak poprehadzujem všetky skrine, aby som niečo našla.

Dík.
Bola som preč, tak som nemala možnosť poďakovať.
hefi
02.09.08,09:54
Veľmi pekné, mne raz manžel - už je to dávnejšie, tiež vylepšil hodiny - najskôr ich nechtiac sotil zo steny vysávačom a rozbil ich - a potom vybral z nich strojček, prevŕtal obkladačku takú istú ako máme v kuchyni na stene medzi linkou, namaľoval - naznačil čísla bielou farbou a hodiny boli na svete.
hefi
02.09.08,10:20
:)veľmi dobrý nápad, a koľko som ich už vyhodila, škoda že som sem nezavítala skôr, všetkým patrí úprimná vďaka. Kukurička, Ty si fakt šikuľka. Klobúk dolu...
kukurička
05.09.08,21:17
:)veľmi dobrý nápad, a koľko som ich už vyhodila, škoda že som sem nezavítala skôr, všetkým patrí úprimná vďaka. Kukurička, Ty si fakt šikuľka. Klobúk dolu...
Ďakujem, v každom z nás sa určite skrýva nejaký talent. Každý dobrý nápad pomôže ľuďom, ako si vylepšiť niečo vo svojom okolí a preto sa s tým podeľme a dajme si inšpiráciu...:)
branislavp
07.09.08,03:00
...tak toto sú umelecké diela;)
tak kukurička, tak to je robotička, to sú ručičky.
kukurička
07.09.08,20:01
tak kukurička, tak to je robotička, to sú ručičky.
...to sú ručičky, ale nie moje, to mi prišlo poštou, tak som to sem dala, nech sa nám oči potešia a možno niekoho to bude inšpirovať, no myslím si, že je to dosť náročné...
arizona
08.09.08,12:26
Prikladám tento link,možno si tam niektorá šikuľka nájde niečo zaujímavé:)
http://www.ksoft.cz/magazin/darky.html
kukurička
11.09.08,15:09
kukurička
11.09.08,15:10
...všetko je z dreva...
http://tycovka.net/uploads/posts/1175664091_13.jpg
...až na toh pána...hádam...
kukurička
11.09.08,15:12
kukurička
11.09.08,15:15
kukurička
11.09.08,15:24
http://tycovka.net/uploads/posts/1176322857_0.jpg
...zaujalo ma zapínanie na tejto kabelke, perfektné...:)
kukurička
11.09.08,15:27
kukurička
11.09.08,15:28
bnorika
12.09.08,11:13
"Kukurička" - ako možno otvoriť tvoje obrázky - fotky, ja to neviem!!!!
arizona
12.09.08,12:41
"Kukurička" - ako možno otvoriť tvoje obrázky - fotky, ja to neviem!!!!

Ja ich vidím:)
Nemáš nejakú chybu v nastaveniach?
kukurička
12.09.08,17:48
"Kukurička" - ako možno otvoriť tvoje obrázky - fotky, ja to neviem!!!!
...obrázky by mali byť vidieť hneď, alebo by to mohlo byť tým, že nie si príhlásená, ináč už neviem prečo ich nevidíš:confused:
kukurička
12.09.08,17:49
kukurička
12.09.08,17:51
kukurička
12.09.08,17:53
kukurička
13.09.08,19:21
kukurička
16.09.08,20:03
Fabiana
30.09.08,16:54
Jeeej, ale ste sa pekne posnažili, kým som tu nebola. Krásny drevený nábytok kukurička. ;)
jabika
07.10.08,07:03
pre kukuricku
To je super! Chcem to vyskúšať, ale so špárami na dlaždiciach. Špáry sú zelené, ale už nie také pekné a hnedú špáru chcem prefrabiť na červenú. Myslíte, že to vyjde? Inak tá tónovacia farba, je klasická farba, stačí ak v obchode opýtam tónovaciu červenú a zelenú farbu, alebo poradíte špecialnu značku?
kukurička
07.10.08,20:09
pre kukuricku
To je super! Chcem to vyskúšať, ale so špárami na dlaždiciach. Špáry sú zelené, ale už nie také pekné a hnedú špáru chcem prefrabiť na červenú. Myslíte, že to vyjde? Inak tá tónovacia farba, je klasická farba, stačí ak v obchode opýtam tónovaciu červenú a zelenú farbu, alebo poradíte špecialnu značku?
Ja som to robila normálnou tónovacou farbou /tekutou/, čo sa dáva do bielej farby na steny-maliarska + tá špárovačka - biela. Na dlažbu neviem, to sa asi častejšie umýva ako obklad, no treba skúsiť a zarobiť sýtejšiu a uvidíš. Možno ti poradia v obchode farby-laky. Ja som to len tak náhodne skúsila, buď to sa to podarí, alebo nie. Zatiaľ to drží.
Fabiana
08.10.08,17:21
Oživený interiér

http://img.bleskovky.sk/mojdom/55910.jpg (javascript://) 12.6.2006
Existuje veľa možností, ako si upraviť steny. Povrchové úpravy či nátery môžu mať rôzne štruktúry, farby, ale aj vzory, ktoré sa dajú vyčariť tradičnými maliarskymi technikami.

Omietky
Vnútorné omietky sú vždy základom povrchovej úpravy stien. Ich podstatnou funkciou, okrem estetickej, je však ochrana pred mechanickým poškodením. Ďalšími funkciami môžu byť aj akustická, tepelnoizolačná, požiarna, fungicídna alebo antistatická. Podľa zhotovenia sa omietky delia na jednovrstvové, dvojvrstvové alebo nástreky. Podľa vzhľadu sú omietky hladké, zrnité alebo hladené, štruktúrované či plastické.Vápenná štuková omietka
Najbežnejšou omietkou je dvojvrstvová štuková vápenná omietka. Prvá, zdrsnená vrstva – jadro je z hrubej vápennocementovej malty s hrúbkou 1,5 až 2 cm (ak je stena priveľmi nerovnomerná, môže byť i hrubšia, v takom prípade sa však nanáša omietka po častiach). Pri požiadavke na vyššiu pevnosť sa na podkladovú vrstvu nanesie cementová malta. Druhá, vrchná vrstva je z jemnej vápennej malty – štuku. Nanáša sa v minimálnej vrstve (2 až 4 mm). Štruktúra jej povrchu závisí od zrnitosti omietkoviny, ktorá je podľa zrnitosti frakcie 1 až 2 mm. Na omietku sa potom nanáša maľba.


reklama

Hladená sadrová omietka
Vyšším štandardom dokončenia stien je sadrová omietka. Jej jadro má hrúbku 1,5 cm a povrch 5 mm, ktorý je zložený z vody, vápna a sadry so zrnitosťou 0,2 mm. Povrchová vrstva sa vyhladí kovovým hladidlom a vytvorí sa tak dokonale hladká plocha, na ktorú sa potom nanesie maľba. Vzhľadom na vyššiu cenu sa táto omietka používa v náročnejších interiéroch. Pri rekonštrukciách sa pred aplikáciou sadrovej omietky musí stará maľba odstrániť až po základ omietky. Stena sa impregnuje penetračným náterom a potom sa nanesie sadrová omietka, na ktorú sa nanáša maľbaŠtruktúrovaná omietka
http://img.bleskovky.sk/mojdom/55918.jpgProtipólom hladenej sadrovej omietky je štruktúrovaná omietka. Špeciálnou technikou nanášania a úpravy vrchnej vrstvy vzniká výsledná štruktúra omietky. Hoci sa tieto omietky uplatňujú najmä ako vonkajšie omietky na fasády domov, možno ich použiť aj v interiéri. Štruktúrované omietky sa natierajú alebo sa zhotovujú z prefarbenej omietkovej zmesi, ktorá už vytvára výslednú farbu omietky. Použitie štruktúrovanej omietky v interiéri je vhodné len na zdôraznenie určitej steny alebo stavebného prvku (napr. povrchová úprava kozubov, exponovaná stena a pod.). Aplikácia štruktúrovanej omietky na všetkých stenách interiéru sa neodporúča, pretože v dôsledku väčšej plasticity omietky sa na nej vo väčšej miere usadzuje prach. Ak aj napriek tomu použijeme túto omietku v interiéri, môžeme ju čistiť napr. vysávačom so štetinovou násadkou. Omietky sa dajú väčšinou umývať, ale vlhké čistenie steny nie je veľmi vhodné. http://img.bleskovky.sk/mojdom/55913.jpgRekonštrukcia stien

Pri rekonštrukciách objektov sa často ponechá pôvodná omietka, do ktorej sa vysekajú napríklad drážky na nové elektrické rozvody. Tým vznikne rozdiel medzi povrchovou štruktúrou pôvodnej omietky a výraznou zrnitosťou novej omietky v mieste drážok. Tento problém možno úplne odstrániť len použitím novej stierky – omietky s určitou zrnitosťou na celú stenu. Čiastočným riešením môže byť použitie náteru s obsahom kremičitého prachu, ktorý vytvorí povrch s jemnejšou zrnitosťou. Tým sa rozdiely v zrnitosti omietky mierne vyrovnajú. Prípadne možno náter zhotoviť valčekom, ktorý vytvorí štruktúru náteru podobnú pomarančovej kôre.

Podobný rozdiel v zrnitosti stien vznikne, keď pôvodné steny s tradičnou vápennou omietkou nadväzujú na novovytvorené sadrokartónové steny, ktoré sú naopak dokonale hladké. Rozdiely v zrnitosti omietky sa vyrovnajú opäť použitím hladenej stierky na pôvodnú stenu. Omietkovina so zrnitosťou sa nemôže naniesť na sadrokartónovú stenu, lebo by na ňu nepriľnula.Náterové látky
http://img.bleskovky.sk/mojdom/55920.jpgSúčasné vnútorné náterové látky sa rozdeľujú na akrylátové, silikátové a modifikované silikátové. Akrylátové farby vysychaním tvrdnú, sú dobre oteruvzdorné a možno ich nanášať na väčšinu podkladov. Pretože silikáty tvrdnú na základe reakcie náterovej látky s podkladovým povrchom, nie sú vhodné na všetky podklady. Modifikované silikáty sú kombináciou vlastností akrylátových náterov a silikátov. Použitie konkrétnej farby je vhodné konzultovať s odborníkom – predajcom náterových látok.

Dôležitou vlastnosťou farebných náterov je ich priedušnosť, krycia schopnosť a stálofarebnosť. Priedušnosť znamená, že farba neuzavrie mikroskopické póry v omietke a stále dýcha. Krycia schopnosť vyjadruje sýtosť farby a jej schopnosť prekryť farebné rozdiely v podklade a tiež schopnosť prekryť svetlým odtieňom pôvodný tmavý náter. Stálofarebnosť je odolnosť farby predovšetkým proti pôsobeniu priameho slnečného svetla. Táto vlastnosť je dôležitá pre možnosť dokúpenia farby na prípadné opravy a domaľovanie po určitom čase. S tým však úzko súvisí princíp miešania farieb. http://img.bleskovky.sk/mojdom/55911.jpgMiešanie farieb

Lacnejšie farby sa miešajú zo základnej bielej farby, do ktorej sa bezprostredne pred aplikáciou pridáva určité množstvo jedného alebo viacerých farebných tónovadiel. Tento spôsob miešania je nepresný a prakticky nemožno dosiahnuť rovnaký odtieň po určitom čase. Aj sýtosť farieb je limitná. Dokonalejšie miešacie systémy vnútorných farieb vychádzajú z vlastných systémov farebných vzorkovníc a spôsobu značenia farieb, ktorým zodpovedajú presne dané receptúry miešania základných farieb (až štyri farebné základy) a farebných pigmentov (12 až 16 kolorantov). Jednotliví výrobcovia farieb majú svoje vlastné farebné vzorkovnice. Preto treba vyberať farbu podľa vzorkovnice výrobcu, ktorého farby sa budú používať, prípadne si treba podľa farieb vybraných z pôvodnej vzorkovnice zvoliť podobné odtiene z ponúkaného farebného spektra. Podľa receptúry pre konkrétny farebný odtieň sú na presných váhach odvážené potrebné množstvá kolorantov, ktoré sú v miešacom stroji riadne premiešané so základnou farbou. Na rôzne farebné odtiene sa používajú rôzne východiskové základné farby, čo ovplyvňuje fakt, že niektoré sýte odtiene (napr. červená) sú výrazne cenovo drahšie ako bežné svetlé odtiene (napr. sivá). Čerstvo natretá farba nemá výsledný farebný odtieň a na jej posúdenie treba počkať, až zaschne.Príprava
Maľovať možno len na dobre vyzretú vápennú omietku (14 až 21 dní), aby nevznikli vo výslednom nátere škvrny. Maľovanie samé je náročné predovšetkým na dodržanie čistoty okolia a možno ho vykonať svojpomocne bez obáv z ohrozenia výslednej kvality.

http://img.bleskovky.sk/mojdom/55917.jpgNajdôležitejšia pri maľovaní je vlastná príprava – demontáž alebo obalenie vypínačov a zásuviek, olepenie okien a dvier páskou a ich zakrytie fóliou, zakrytie podlahy a ostatných predmetov v interiéri pred prípadným znečistením. Čistenie a upratovanie závisia od kvality prípravy a udržiavania čistoty pri maľovaní. Náročnejšia, napriek tomu zvládnuteľná aj pre domáceho majstra, býva príprava podkladu pri maľbe na staršie, pôvodné nátery (napr. pri rekonštrukciách). Staré nátery treba dôkladne oškriabať, čo si vyžaduje určitú zručnosť a potrebné náradie. Ak treba naniesť novú maľbu na výrazne rozdielne farebné odtiene starej maľby, možno pred novým náterom použiť vrstvu bieleho náteru, ktorý odizoluje starú farbu a zabráni prípadnému farebnému ovplyvneniu nového náteru. Niektoré farby (napr. žltá, zelená, červená) môžu mať nižšiu kryciu schopnosť. Na vytvorenie dokonalého náteru sú potrebné tri vrstvy rovnakej farby, alebo môže byť prvý náter biely a ďalšie dva požadovanej farby.Penetračný náter
Pred farebným náterom je vhodné na podklad naniesť penetračný náter, ktorý zabezpečí vyššiu priľnavosť náterových látok a spevní podklad. Penetračné nátery s prísadou kremičitého piesku čiastočne vyrovnávajú aj pórovitosť podkladu. Možno ich použiť na staré aj nové suché a čisté podklady. Nanášajú sa štetcom, valčekom alebo striekacím zariadením. Štetec a valček sú vhodnejšie, pretože svojím mechanickým pôsobením uľahčujú prenikanie do podkladu. http://img.bleskovky.sk/mojdom/55914.jpgJednofarebné maľby

Náterové látky sa nanášajú štetcom alebo valčekom. Prvý náter sa odporúča nanášať štetcom aby lepšie prenikol do podkladu. Farby treba pred použitím riediť podľa návodu. Odporúča sa zriediť len množstvo potrebné na nanesenie obidvoch náterov. Zvyšok neriedenej farby sa musí uschovať v uzavretej nádobe v temperovanej miestnosti. Farba tak vydrží na prípadné opravy náterov vyše pol roka. Keď sa farba riedi vodou, za krátky čas splesnivie, čo sa prejaví zápachom.Dekoratívne maľby
V súčasnosti sú módne dekoratívne nátery, ktoré vznikajú vzájomnou kombináciou dvoch farebných odtieňov. Výrazný podiel na výslednom dekoratívnom efekte má technika nanášania farieb na stenu. Nátery sa nanášajú stierkou alebo hladidlom, kefou, špongiou či handričkou, plochým alebo tvrdým guľatým štetcom, valčekom, prípadne ďalšími technikami. Vznikajú tak pôsobivé farebné plochy, ktoré sú pre svoju individuálnosť a určitú nepredvídateľnosť výsledku vždy tak trochu tajomstvom. Pri ich realizácii je dôležité dodržať zvolený dekor na celej ploche, a to aj v ťažko prístupných miestach, čo môže spôsobovať ťažkosti pri svojpomocnej realizácii tohto druhu náteru. Pri náročných aplikáciách je vhodnejšie obrátiť sa na firmy s dostatkom skúseností. V každom prípade je vhodné zamýšľaný zámer najprv odskúšať na menšej vzorke..

Do módy sa vracajú tradičné techniky maľovania – napríklad špongiou či cez šablónu alebo aj ich kombinácie, ako je to v tomto prípade.
http://img.bleskovky.sk/mojdom/55921.jpg http://img.bleskovky.sk/mojdom/55922.jpg http://img.bleskovky.sk/mojdom/55923.jpg

V ponuke dekoratívnych stierkových materiálov sú aj také, ktoré imitujú napr. klasický mramorový vzhľad, prírodný kameň. Nátery môžu mať efekt starobylej patiny, saténového alebo pieskového povrchu. Svojou odolnosťou môžu byť určené do nenamáhaného prostredia, alebo naopak do prostredia, kde sa požaduje odolnosť proti oteru a vode, prípadne odolnosť proti kyselinám, zásadám, olejom a dezinfekčným prostriedkom. Pod dekoratívne maľby treba naniesť penetračný náter, ktorý sa aplikuje na vytmelený a vybrúsený podklad. Na tento náter sa potom nanášajú jednotlivé dekoratívne vrstvy. Dekoratívne nátery sú pre svoju prácnosť a náročnosť na kvalitu materiálu oveľa drahšie ako maľby jednoduchou farbou.Hladká podkladová stierka
http://img.bleskovky.sk/mojdom/55912.jpgAk pri maľovaní na staršiu omietku s väčšou zrnitosťou chceme dosiahnuť hladký výsledný povrch, možno pod maľbu použiť hladkú stierku. Na pôvodnú omietku (podľa stavu treba zoškriabať všetky staré vrstvy maľby) sa nanesie stierková zmes s malou frakciou (0 až 0,5 mm), ktorá sa po zaschnutí prebrúsi a vznikne tak dokonale hladká plocha, ktorá spevní a vyrovná zrnitosť podkladu. Na stierku sa potom nanášajú penetračný náter a ďalšie farebné nátery.Farebnosť v interiéri
V súčasnosti je obľúbené farebné riešenie interiéru. Vyplýva to jednak z ponuky kvalitných náterových látok na trhu, ale aj z prekonania vžitej obavy z farebných interiérov. Na trhu je dostatok odbornej literatúry o farebnosti interiérov, ktorá sa zaoberá rôznymi teoretickými pravidlami na uplatnenie farieb v interiéri a súčasne prináša mnoho praktických ukážok.

Všeobecne platný je princíp výberu farieb podľa ročných období. To neznamená, že budeme celý byt maľovať štyrikrát ročne, ale ide o systém výberu farebných odtieňov inšpirovaných ročnými obdobiami, ktoré vzájomne ladia a môžu vytvoriť konkrétnu farebnú atmosféru. Ak nejde výslovne o výrazný farebný zámer, vhodné je vyhnúť sa priamym, plným farbám a voliť lomené odtiene farieb. Takto farebne riešené steny vytvárajú estetické pozadie na iné výrazné prvky interiéru a zároveň umožňujú použiť ďalšie farebné odtiene, ktoré sa vyskytujú v interiéri. Vymaľovaním kúpeľne napr. ostrozelenou farbou si môžeme spôsobiť problémy so zháňaním vhodných zelených uterákov, ktoré sa nebudú príliš biť so zelenou farbou na stenách. Farebnosť interiéru je úzko zviazaná s denným, ale predovšetkým s umelým svetlom. Ich vzájomným spolupôsobením sa v interiéri vytvára výsledná farebná nálada a atmosféra.

Pri výbere farieb si možno farbu vyskúšať vymaľovaním malých plôch (stačí plocha asi 50 x 50 cm) v uvažovaných farebných variantoch v konkrétnom interiéri a posúdiť ju pri dennom a nočnom osvetlení. Seriózni predajcovia sú schopní namiešať minimálne množstvo farby na posúdenie odtieňov. Druhým variantom je zakúpenie konkrétneho množstva farby len na prvý náter. Farby sú dostatočne krycie, takže už po prvom nátere možno posúdiť výslednú farebnosť, prípadne jemne farebne korigovať druhý náter.

Zdroj: http://mojdom.zoznam.sk/cl/114149/Oziveny-interier
Fabiana
08.10.08,17:36
Viacúčelová sklopná plážová sedačka
Takovýto odpočinkový plážový koš nejen, že ochrání před UV zářením, které ztenčenou ozónovou vrstvou proniká na Zemi v nezdravé koncentraci, ale má i další vymoženosti. Je polohovací, lehce přenosný a do jeho proutěných zásuvek uložíte ručník, koupací čepici a vše, co okolí bazénu příliš nezdobí. Sklopný tácek a na něj ledový džus… co bychom si přáli více?

Zdroj: http://www.byvanie.sk/inspiromat.php?id=23

http://www.vseprobydleni.cz/inspiromat/plazovykos.jpg
Fabiana
08.10.08,17:43
Izba v izbe

Stále populárnejšie sú posuvné dvere. To preto, že priestor súčasne delia i spojujú - ako je potrebné. Naša ukážka spálni v obyvačke je zo zahraničia, ale keď sa obrátite na niektorú z firiem, ktorá posuvné systémy vyrába, určite sa na zákazke dohodnete. Ideálne rozdelenie veľkého priestoru, kde vznikne kútik na spanie, než by ktokoľvek tušil, čo sa za presklenou stenou skrýva, je estetické a praktické.
Vstup je z boku a je tiež vyriešený pojazdným systémom, aby krídla dvier nezaberali ďalsie zbytočné miesto. Predná strana tajnéj izby je však tiež "prešupovacia" , pretože vložená miestnosť nemá vlastné okno a vetranie dvermi by bolo nedostatočné. Takto vzniklo velikánske okno, ktorým v noci prúdi do spálme dostatok kyslíka. Spodná časť sa potom využije ako priestor pre knihy, časopisy, CD alebo videokazety. Jedna z vnútorných strán spálne je vyhradená pro šatníkovú skriňu, ktorá sa otvára - ako inak - rovnako posuvnými dvermi. Z priestoru obývace izby sa tak odobralo minimum, ale s maximom úžitku.

Zdroj: http://www.byvanie.sk/inspiromat.php?id=56

http://www.vseprobydleni.cz/inspiromat/loznice1.jpg

http://www.vseprobydleni.cz/inspiromat/loznice2.jpg
Fabiana
08.10.08,17:49
Zvedavé detičky zásadne nepočúvajú, čo im hovoríme. A tá bublajúca vôňa je tak lákavá…Bariéra pred sklokeramickou doskou, ale aj inými horákmi a platňami môže mnohému zabrániť. Popáleniny a oparenia horúcou tekutinou patria predsa k najčastějším z domácích úrazov malých detí. Nápad, ktorý sme objavili v zahraničnom časopise by privítala každá mamička. Otcovia, to predsa zvládnete aj sami! Určite nebudete ani potrebovať žiadny technický výkres na zhotovenie tejto ochrannej mriežky. Keď si pozorne prezriete zväčšenú fotografiu, zistíte, že to je len rám, ktorý „objíma“ celú varnú dosku, na ktorý je na prednej strane pripevnená (zrejme privarená) nevysoká mriežka. Mame pri varení určitě nebude překážať a pri umývaní sporáku se dá dať dole. Ale ten drobček na seba už hrniec určite nestiahne! Kovová mrižka sa možno od žhavej platne alebo otvoreného ohňa z plynového horáka nahreje. Určite však nie toľko, aby sa o ňu neposedné dieťa popálilo. Bude to len také „výchovné zaucho.“

Zdroj: http://www.byvanie.sk/inspiromat.php?id=46

http://www.vseprobydleni.cz/inspiromat/napadmrizka.jpg
Halli
08.10.08,18:23
Tak aj ja sa pochválim svojím "dielkom" na skrini, ktorá kedysi predeľovala dve izby...:D
ZuzanaP
09.10.08,04:00
A čo poviete na toto: http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=7668. Chystám sa vyskúšať...
Fabiana
09.10.08,23:58
Klietka bez Ohniváka
http://img2.atlas.sk/images/gallery/250/235125.jpg
Romantický tvar vtáčej klietky priamo vyzýva i na iné použitie než na chovanie operencov. Zvlášť v prípade, ak zostala z nejakého dôvodu opustená. Urobíme z nej obdivuhodnú kvetinovú dekoráciu. Jediný problém,, ktorý nás čaká, predstavuje jej bezpečné ukotvenie do stropu na háčik.

Najkrajší dojem vyvolá vtedy, ak bude visieť v blízkosti okna, pretože ju krásne presvieti denné svetlo a slnko. Pokiaľ spôsob konštrukcie stropu niečo také nedovolí, dá sa použiť nejaký vhodný podstavec.

Klietka s kvetinami môže byť ale i peknou ozdobou v záhradách, na terasách, balkónoch a lodžiách. Na osadenie podobnej zelenej nádhery sú ideálne nenáročné popínavé a previsnuté rastliny. Ak zvolíme riešenie vo výške a priestore, je dobré namiesto zeminy použiť hmotu pre mokré pestovanie, ktorá dekoráciu tak nezaťaží. Priaznivci kvalitných umelých kvetín si s tým pochopiteľne lámať hlavu nemusia. V každom prípade je však škoda zaplniť klietku natoľko, aby celá jej konštrukcia zmizla, pretože sama o sebe má veľa do seba.

Zdroj: http://lepsiebyvanie.centrum.sk/doplnky-dekoracie/219079/klietka-bez-ohnivaka
invest
10.10.08,06:11
A čo poviete na toto: http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=7668. Chystám sa vyskúšať...
šikovné to ručičky:):)
heja3
10.10.08,06:38
Neviem komu sa tu páčia patchworky alebo quilty, ale včera som narazila na jednu stránku z festivalu v Chicagu a je to paráda. Najviac sa mi páčil obraz s kohútom a nižšie boli pelikány... Ja len :eek:, čo sa dá všeličo urobiť z ústrižkov...

http://www.flickr.com/photos/melissastanley727/sets/72157604508130205/
Fabiana
10.10.08,11:00
Neviem komu sa tu páčia patchworky alebo quilty, ale včera som narazila na jednu stránku z festivalu v Chicagu a je to paráda. Najviac sa mi páčil obraz s kohútom a nižšie boli pelikány... Ja len :eek:, čo sa dá všeličo urobiť z ústrižkov...

http://www.flickr.com/photos/melissastanley727/sets/72157604508130205/
Wow zaujímavá inšpirácia
kukurička
10.10.08,16:07
Neviem komu sa tu páčia patchworky alebo quilty, ale včera som narazila na jednu stránku z festivalu v Chicagu a je to paráda. Najviac sa mi páčil obraz s kohútom a nižšie boli pelikány... Ja len :eek:, čo sa dá všeličo urobiť z ústrižkov...

http://www.flickr.com/photos/melissastanley727/sets/72157604508130205/

Tieto výrobky sú ako obrazy, to musia byť šikovné ruky. Kto to robil, alebo robí, tak má krásnu inšpiráciu pre svoje dielka. Chce to aj pevné nervy, ale výsledok je úžasný. :)
kukurička
10.10.08,16:18
Fabiana, pekne si to tu spestrila. Na tej stránke http://www.byvanie.sk/inspiromat.php?id=56 je veľa dobrých nápadov napr. ako si to usporiadať v malom byte. Ja si rada pozriem časopisy Pekné bývanie, alebo Praktická žena, kde nájdem veľa pekného. ;)
Fabiana
10.10.08,19:54
Fabiana, pekne si to tu spestrila. Na tej stránke http://www.byvanie.sk/inspiromat.php?id=56 je veľa dobrých nápadov napr. ako si to usporiadať v malom byte. Ja si rada pozriem časopisy Pekné bývanie, alebo Praktická žena, kde nájdem veľa pekného. ;)
Kuki túto tvoju tému mám veeeľmi rada. Už vymýšľam ako by som si zariadila to svoje - i keď stále nemám vlastné. Nevieme sa rozhodnúť či dom alebo byt, ale zatial sme v UK a momentálne to neriešime. Uvidíme či sa niečo zmení po zmene meny. Ja osobne mám rada vázy a kvety - nádherne to oživí interiér. Tá izba v izbe je super inšpirácia, ešte som o tom nepočula, ale vyzerá to suprovo a hodí sa to do jedno - dvojizbových bytov. Knihovnica bola perfektné riešenie, ale nikde som nevidela schodík, podľa mňa by sa tam 1 hodil. Vchod do spálne sa mi zdá trošku vysoko.
Fabiana
10.10.08,21:04
Fabiana
10.10.08,21:19
jabika
13.10.08,07:31
Tak vdaka ;). Vyskusam a dam vediet.
ZuzanaP
13.10.08,09:22
A čo poviete na toto: http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=7668. Chystám sa vyskúšať...


Vyskúšala som, jednoduché a krásne...
Fabiana
13.10.08,09:54
Vyskúšala som, jednoduché a krásne...
Vyzerá to dobre, škoda, že obrázok nie je väčší.
borka80
13.10.08,09:55
Mne sa páči takého zútulnenie bytu, keď ťa to omrzí - len nálepku odlepíš a môžeš si tam dať inú:)
ZuzanaP
13.10.08,10:51
Vyzerá to dobre, škoda, že obrázok nie je väčší.

Tento som prikladala na inú web stránku, preto je menšia, doma prilepím väčšiu, aby to viac vidieť.
ZuzanaP
13.10.08,10:53
Mne sa páči takého zútulnenie bytu, keď ťa to omrzí - len nálepku odlepíš a môžeš si tam dať inú:)

Máme takú v spálni nad posteľou.... Dlho som hľadala niečo, čo by sa mi páčilo a toto je úplne super.
katkapekly
13.10.08,11:41
Manžel má zbierku minifľaštičiek alkoholu (a sú plné!). Nevedeli sme kam ich dať a manžel dostal nápad - použil bukové lišty ktoré sa nám zvýšili po renovácii parkiet... Má to len jednu chybu - už je to rok a pol a ja stále čakám kedy tam poutiera prach....:---
michelle84
13.10.08,11:45
Manžel má zbierku minifľaštičiek alkoholu (a sú plné!). Nevedeli sme kam ich dať a manžel dostal nápad - použil bukové lišty ktoré sa nám zvýšili po renovácii parkiet... Má to len jednu chybu - už je to rok a pol a ja stále čakám kedy tam poutiera prach....:---


Výborný nápad ;)
kukurička
13.10.08,12:51
Tak vdaka ;). Vyskusam a dam vediet.
...budem sa tešiť na výsledky tvojho úsilia urobiť niečo pekné pre seba...:);)
kukurička
13.10.08,12:59
Mne sa páči takého zútulnenie bytu, keď ťa to omrzí - len nálepku odlepíš a môžeš si tam dať inú:)
Je to veľmi pekné, len si správne vybrať, aby sa to hodilo k interieru. Ja som tiež minule zbadala v papiernictve krásne nálepky do detskej izby, už sa to chystám kúpiť pre malého synovca - je to pásik a k nemu kreslené postavičky. Keď to budem mať, tak odfotím a prilepim to sem. :)
ZuzanaP
13.10.08,13:15
Sľúbené väčšie fotky:
Fabiana
13.10.08,15:30
Sľúbené väčšie fotky:
Skutočne - vyzerá to fantasticky!!!!!! Gratulujem, si šikulka!!!
erzet
13.10.08,17:37
Manžel má zbierku minifľaštičiek alkoholu (a sú plné!). Nevedeli sme kam ich dať a manžel dostal nápad - použil bukové lišty ktoré sa nám zvýšili po renovácii parkiet... Má to len jednu chybu - už je to rok a pol a ja stále čakám kedy tam poutiera prach....:---
nepije, poličky robí a ešte aj prach by mal utierať.
Paula
13.10.08,17:40
nepije, poličky robí a ešte aj prach by mal utierať.


:D:D:D....oprskaný monitorček si utriem teraz sama :)
ZuzanaP
14.10.08,03:59
Skutočne - vyzerá to fantasticky!!!!!! Gratulujem, si šikulka!!!


Ďakujem veľmi pekne:)
mamminta
14.10.08,14:05
http://www.alinka.sk/wp-content/uploads/tvorba-002.jpg

tak toto je to, co ma momentalne zamestnáva ......... ;)

foto je z netu :--- ja este nemam dokoncene :---
ZuzanaP
15.10.08,05:05
Ja chcem robiť tieto vianočné gule: http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=3365 veľmi sa mi páčia, len som mala trošku problém zohnať polystyrénové gule, ale už som to vyriešila.
cactus
15.10.08,05:25
Ja chcem robiť tieto vianočné gule: http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=3365 veľmi sa mi páčia, len som mala trošku problém zohnať polystyrénové gule, ale už som to vyriešila.
ako si to vyriešila?

a nedajú sa kúpiť?

Doplňujem:

práve som na nete zistila, že v záhradkárstve by sa dali kúpiť, takže tak....

a ešte pre názornosť tu sú spomínané gule:

http://img.mimibazar.sk/2/10/071226/11/j3365.jpg
Gabi03
15.10.08,05:49
ako si to vyriešila?

a nedajú sa kúpiť?

Doplňujem:

práve som na nete zistila, že v záhradkárstve by sa dali kúpiť, takže tak....

a ešte pre názornosť tu sú spomínané gule:

http://img.mimibazar.sk/2/10/071226/11/j3365.jpg

To vyzerá veľmi dobre... :rolleyes:
ZuzanaP
15.10.08,05:52
Prešla som celé mesto a u nás ich nikde nemali, ale jedna kočka z tej stránky mi ich zohnala a vo viacerých veľkostiach.
ZuzanaP
15.10.08,06:16
To vyzerá veľmi dobre... :rolleyes:

A nevyzerá to ani tak veľmi náročne...:)
willma
15.10.08,07:30
A čo poviete na toto: http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=7668. Chystám sa vyskúšať... včera som takú kytičku obdivovala na vlastné oči a to verte že bolo čo obdivovať
cactus
15.10.08,07:39
včera som takú kytičku obdivovala na vlastné oči a to verte že bolo čo obdivovať

A je aj viditeľná

http://img.mimibazar.sk/2/10/081003/07/j7668.jpg
willma
15.10.08,07:53
ale ja nie na fotke
willma
15.10.08,08:06
A je aj viditeľná

http://img.mimibazar.sk/2/10/081003/07/j7668.jpg už som pochopila :D
mamminta
15.10.08,14:57
http://www.alinka.sk/wp-content/uploads/tvorba-002.jpg

tak toto je to, co ma momentalne zamestnáva ......... ;)

foto je z netu :--- ja este nemam dokoncene :---

juj som nenapisala, ze to z papieru :D
Fabiana
15.10.08,16:03
juj som nenapisala, ze to z papieru :D
Vyzerá to ako prútie...
http://www.alinka.sk/wp-content/uploads/tvorba-002.jpg
Luna
15.10.08,17:13
Polystyrénové gule dostať kúpiť v predajniach, kde predávajú maliarske potreby pre malierov-umelcov,alebo kde rámujú obrazy. U nás je taký butik predávajú v ňom servítky na servitkovú techniku, štetce,palety, farby pre maliarov,fixy na hodváb a tak.
ZuzanaP
16.10.08,04:05
U nás som ešte nič také neobjavila, takže to riešim nákupom cez net.
kukurička
16.10.08,14:45
Ja som už robila vence na hroby.Robila som ich tak narýchlo, lebo dnes som ich posielala preč. Kupujem umelé venčeky, kytičky kvetov a tie podelím po stopkách a keď po čase vyblednú, tak ich vymením za nové, stačí len hlavičku prehodiť. Fotky sa mi veľmi nepodarili.
mamminta
16.10.08,15:41
Vyzerá to ako prútie...
http://www.alinka.sk/wp-content/uploads/tvorba-002.jpg

Vyzera. Ale nie je. Je to novinovy papier. Alebo stary telef. zoznam. A natierane moridlom na drevo. Na tej str. alinka.sk, alebo tvoreniepreradost.sk je to pekne rozpisane
kukurička
17.10.08,13:08
Zo včerajšej prechádzky som si doniesla trochu javorových listov, tak som hneď večer skúsila urobiť pár ružičiek podľa vyššie uvedených návodov. Išlo to celkom dobre, no veď posúďte. Večer som si to síce naaranžovala k takým veľkým listom, ktoré sa do rána na konci skrútili, takže som to prerábala. Už sa chystám na ďalšie listy, pretože sa mi to zapáčilo.
ZuzanaP
17.10.08,14:58
Zo včerajšej prechádzky som si doniesla trochu javorových listov, tak som hneď večer skúsila urobiť pár ružičiek podľa vyššie uvedených návodov. Išlo to celkom dobre, no veď posúďte. Večer som si to síce naaranžovala k takým veľkým listom, ktoré sa do rána na konci skrútili, takže som to prerábala. Už sa chystám na ďalšie listy, pretože sa mi to zapáčilo.


Sú krásne, si šikovná:)
kukurička
17.10.08,15:48
Sú krásne, si šikovná:)
Ďakujem, aj ostatné dievčatá, čo to skúšali si zaslužia pochvalu:)
ZuzanaP
17.10.08,16:03
Tieto techniky tiež určite poznáte:
Olice
17.10.08,17:13
Ak sa chystáte malovať, možno sa necháte inšpirovať takýmto niečim, aj keď sú to hotové umelecké diela, tak to asi také jednoduché nebude:).
Olice
18.10.08,18:38
Ešre nejaké inšpirácie pridávam
alaya1
19.10.08,05:13
Dobre ranko, potrebovala by som nejake inspiracie na vyrobu oblecenia pre psika, strikovanie, ma niekto nieco?
cactus
19.10.08,05:28
Dobre ranko, potrebovala by som nejake inspiracie na vyrobu oblecenia pre psika, strikovanie, ma niekto nieco?

a tekéto by nestačilo?

http://www.mojstyl.sk/files/imagecache/100x/arnie_1.jpg
alaya1
19.10.08,09:35
stacilo, no ja nie som velmi na sitie-))
bechatka
30.10.08,12:01
Ja vianočný stromček vešiam už tradične nad štedrovečerný stôl. Nad stôl mi manžel upevnil háčik do hmoždinky, na ten potom pomocou retaze vyvesím stromček, vyberám taký čo má cca 120cm. Ale v pohode môže byť aj umelý, aj to máme odskúšané. Večera pod stromčekom je zážitok. Cez rok mám na tom háčiku vyvesený nejaký kvet alebo aranžmá.
mamminta
30.10.08,14:07
Ja vianočný stromček vešiam už tradične nad štedrovečerný stôl. Nad stôl mi manžel upevnil háčik do hmoždinky, na ten potom pomocou retaze vyvesím stromček, vyberám taký čo má cca 120cm. Ale v pohode môže byť aj umelý, aj to máme odskúšané. Večera pod stromčekom je zážitok. Cez rok mám na tom háčiku vyvesený nejaký kvet alebo aranžmá.
odfoť :rolleyes:
erzet
31.10.08,20:20
A čo poviete na toto: http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=7668. Chystám sa vyskúšať...

Pokúšal som sa vyrobiť tie ruže z lístia. Nedarilo sa a nedarilo. Prišiel som k obrázku 4 a 5 z návodu a bol som vedľa. Ste ozaj šikovnice. Nakoniec som to vložil do rúk ženám a vzniklo niečo pekné, v prílohe. Podotýkam, že oni vymysleli úplne iné ruže, no iné, skrátka také, ako neboli v tom návode. Trochu aranžmánu a je to. Skrátka ženské ruky sú na niečo šikovnejšie. Že mám šikovné kolegyne?:)
mamminta
01.11.08,06:37
Pokúšal som sa vyrobiť tie ruže z lístia. Nedarilo sa a nedarilo. Prišiel som k obrázku 4 a 5 z návodu a bol som vedľa. Ste ozaj šikovnice. Nakoniec som to vložil do rúk ženám a vzniklo niečo pekné, v prílohe. Podotýkam, že oni vymysleli úplne iné ruže, no iné, skrátka také, ako neboli v tom návode. Trochu aranžmánu a je to. Skrátka ženské ruky sú na niečo šikovnejšie. Že mám šikovné kolegyne?:)
jujha, pekneeee :o
nela88
01.11.08,09:07
Pokúšal som sa vyrobiť tie ruže z lístia. Nedarilo sa a nedarilo. Prišiel som k obrázku 4 a 5 z návodu a bol som vedľa. Ste ozaj šikovnice. Nakoniec som to vložil do rúk ženám a vzniklo niečo pekné, v prílohe. Podotýkam, že oni vymysleli úplne iné ruže, no iné, skrátka také, ako neboli v tom návode. Trochu aranžmánu a je to. Skrátka ženské ruky sú na niečo šikovnejšie. Že mám šikovné kolegyne?:)

Sú krásne. A v tomto čase by sa mi páčili aj na hroboch.
kukurička
05.11.08,08:36
Pokúšal som sa vyrobiť tie ruže z lístia. Nedarilo sa a nedarilo. Prišiel som k obrázku 4 a 5 z návodu a bol som vedľa. Ste ozaj šikovnice. Nakoniec som to vložil do rúk ženám a vzniklo niečo pekné, v prílohe. Podotýkam, že oni vymysleli úplne iné ruže, no iné, skrátka také, ako neboli v tom návode. Trochu aranžmánu a je to. Skrátka ženské ruky sú na niečo šikovnejšie. Že mám šikovné kolegyne?:)
Aj mne sa tie aranžmány veľmi páčia a kľudne sa môžu použiť s menšou úpravou na blížiace sa Vianoce. Šikovné ručičky majú tvoje kolegyne. Ja som už tiež pár ružičiek z listov porozdávala a každému urobili radosť. Príroda nám dáva toľko krásy a je na nás ako to využijeme.:)
kukurička
05.11.08,08:38
Dnes som objavila túto stránku, plnú nápadov pre šikovné ručičky, tak hádam si tam aj vy niečo nájdete a je to zároveň aj internetový obchod...
http://www.gastanko.sk/
ZuzanaP
05.11.08,08:50
Dnes som objavila túto stránku, plnú nápadov pre šikovné ručičky, tak hádam si tam aj vy niečo nájdete a je to zároveň aj internetový obchod...
http://www.gastanko.sk/


Je úplne super, aj predávajúca, už som stály zákazník a aj moja tvorba sa objavila na tej stránke.


Aj táto stránka je celkom fajn: http://www.raj-umelcov.sk/
Peterika
16.11.08,22:11
.......zlaté ručičky inšpirácia - melónový festival
mamminta
17.11.08,19:30
Bambulky,
poradte mi prosim...
Chystam sa so svojimi ziakmi-4.rocnik-robit vianocne pohladnice. Popozerala som uz co-to, ale hladam nieco originalne.
Mate prosim nejaku inspiraciu? :)
Fabiana
17.11.08,23:16
Bambulky,
poradte mi prosim...
Chystam sa so svojimi ziakmi-4.rocnik-robit vianocne pohladnice. Popozerala som uz co-to, ale hladam nieco originalne.
Mate prosim nejaku inspiraciu? :)
Pozri na toto:
http://www.flickr.com/photos/phantomcrimes/sets/72157594408338189/show/with/315732485/
kukurička
18.11.08,08:07
Beella
20.11.08,10:28
erzet
20.11.08,10:45
arizona
28.11.08,19:06
arizona
07.12.08,17:31
kukurička
09.12.08,22:08
kukurička
09.12.08,22:15
branislavp
09.12.08,22:18
kukurička
09.12.08,22:21
ZuzanaP
10.12.08,06:19
Sviečka vytvorená vrstvením voskových hobliniek. Jednoduché a efektné!
kukurička
10.12.08,21:10
kukurička
10.12.08,21:12
kukurička
10.12.08,21:13
kukurička
11.12.08,20:34
kukurička
14.12.08,16:19
...tieto adventné venčeky sú moje, minulého roku so zelenými sviečkami a tento rok s bielymi...;)
http://img01.ecards.cz/isrc/1/b/1b0fb30086c5d498a2c08ff17b6e88b0_661259_J.jpg
http://img01.ecards.cz/isrc/2/c/2cc962f12ee5f0448ea96684e7b1b009_661260_J.jpg
liba2
14.12.08,16:22
kukurička, sú veľmi peknéééé , a z čoho sú tie hviezdičky ?
kukurička
14.12.08,16:26
kukurička, sú veľmi peknéééé , a z čoho sú tie hviezdičky ?
...tie sú drevené, kúpené v kvetinárstve;)
marko7997
15.12.08,05:21
A čo poviete na toto_?
kukurička
15.12.08,06:07
...marko,veľmi pekné,na každé roč.obdobie.Zaujalo ma to zo šípiek, tŕniek a to tretie je čo?
plavčík
15.12.08,06:19
Ja som sa "zamilovala" tohto roku do papierového pletenia a tu je môj adventný venček s papiera http://www.artmama.sk/files_am/images/DSCN0004.JPG
marko7997
15.12.08,07:31
...marko,veľmi pekné,na každé roč.obdobie.Zaujalo ma to zo šípiek, tŕniek a to tretie je čo?
Mysliš tie plody v šiške z Pínie?To tretie je hloh.;)
kukurička
16.12.08,21:51
Mysliš tie plody v šiške z Pínie?To tretie je hloh.;)
...no teda, to si ma dostal, tak to štvrté je teda šiška:D. To som si nevšimla, že je to napichané v nej. Ale teraz to už vidím, dobre to vyzerá;)
kukurička
16.12.08,21:53
Plavčík, venček je veľmi pekný, zaujímavá technika, musím sa na ňu pozrieť lepšie. Z čoho sú tie držiaky na sviečky?
kukurička
16.12.08,22:09
...ako si vyrobiť vlastnoručné pohľadnice
http://www.alinka.sk/vianocne-pozdravy/
alebo darček pre blízkych
http://www.alinka.sk/sutaz-obrazky-obrazok-dom-a-obrazok-morsky-motiv/
marko7997
27.12.08,21:51
...no teda, to si ma dostal, tak to štvrté je teda šiška:D. To som si nevšimla, že je to napichané v nej. Ale teraz to už vidím, dobre to vyzerá;)
A tu to mas pre porovnanie ( siska bez doplnkov;) a s doplnkami):D.
kukurička
30.12.08,22:07
mamminta
02.01.09,08:38
tina1
02.01.09,09:18
kukurička
02.01.09,15:43
podobnym sposobom si mozes urobit zo starych CD pekne svietniky

...už si robila? ;)
mamminta
02.01.09,16:10
podobnym sposobom si mozes urobit zo starych CD pekne svietniky
neviem si to dost jasne predstavit....:rolleyes:
mas foto?
Majki1
06.01.09,11:48
Je to naozaj kráásne
kukurička
06.01.09,19:56
arizona
20.01.09,17:45
kukurička
20.01.09,20:31
arizona
24.01.09,20:03
adam
14.03.09,17:11
Vie mi niekto poradiť internetový veľkoobchd aranžérskych potrieb? Chcela by som v obchode predávať takéto pomôcky...
Marína
14.03.09,17:18
adam
14.03.09,18:25
Ďakujem, cez google som hľadala, ale veľkoobchod som nenašla žiaden, len maloobchody...
Marína
14.03.09,20:20
SofiaV
20.03.09,17:26
Perfektný nápad. Práve som sa chystala kúpiť nejaké návlečky na vnkúšiky. Ďakujem.

Paráda, táto téma sa mi páči, aj tie krásne dielka. Ja sa tiež pripojím, práve som robila poriadok v skrini s košeľami.Na jednej bielej košeli bol trochu zažlknutý limec, chcela som ju rozpárať na handru. Nakoniec som odstrihla asi 53 cm od spodu po rukávy a vznikla mi návlečka na vankúšik. Dokonca som nechala gombíky a dierky, ktoré poslúžia na zapínanie vankúšika naboku. Vznikol vankúšik veľkosti 53x60 cm.Možno sa tento nápad zíde aj vám.
kukurička
07.04.09,14:37
Na tejto stránke som našla rôzne výrobné postupy napr. farbenia na hodváb
http://www.trigonmedia.cz/tv/videa/barveni-hedvabi.html
alebo výroby sviečok
http://www.trigonmedia.cz/tv/videa/vyroba-palmovych-svicek.html
kukurička
15.05.09,15:18
...niečo z toho by sa dalo použiť ak máme šikovné ruky...
Fabiana
11.06.09,18:00
Zopár pekných nápadov http://www.tvoriveduse.ic.cz/galerie_vazba.html

niečo nádherné...
Valcake
23.06.09,22:53
Boooože, ovisla mi spodná sánka čo všetko som tu našla. Ste úžasne šikovní ľudkovia.;)
sybila3
04.08.09,18:54
potrebovala by som zakryť rozbité zrkadlo na chodbe na vstavanej skriny, keby som dala vymeniť celé jedny posuvné dvere, je to dosť drahé. máte nejaké nápady?
kukurička
04.08.09,20:26
potrebovala by som zakryť rozbité zrkadlo na chodbe na vstavanej skriny, keby som dala vymeniť celé jedny posuvné dvere, je to dosť drahé. máte nejaké nápady?
...ak je zrkadlo rozbité tak, že je krivý odbitý okraj, tak ja by som ho zarovnala a prípadne dala dorezať v sklenárstve chýbajúci kus a myslím si, že ten prechod by ani veľmi nevadil, že nie je v kuse...
...ak je zrkadlo puknuté niekde v strede, to už bude horšie, ale dalo by sa to zamaskovať nejakou samolepiacou tapetou a prípadne urobiť motív konárika s púčikmi kvetov, alebo podľa fantázie...
...alebo si vyrezať z odpadu zrkadla, ktoré by sa dalo zohnať v sklenárstve rôzne geometrické vzory a polepiť nejaký motív na puknuté miesta /napr.mozaiku/. Nemusia to byť len malé kúsky, mohli by to byť a väčšie pásy ap....
...mohlo by sa to napr.prelepiť aj samolepiacou tapetou so vzorom ladiacim s interierom, prípadne s farbou vstavanej skrine...
Možno som trochu poradila, no všetko záleží od toho, ako je to zrkadlo rozbité.
www.mojdekor.sk/index.php?cPath=530&osCsid=lb... (http://www.mojdekor.sk/index.php?cPath=530&osCsid=lba8ribbpb9m247aqv2uv0ku51)
sybila3
04.08.09,20:58
to sú veľké posuvné dvere od vrchu po spodok a syn narazil do nich tak na spodu je puknuté tak v rohu a nad tým celý pás, ono je to zrkadlo prilepené na dverách a kraje sú v lištách, skúsim niečo nadekorovať. ak by ste mali ešte nejaké nápady, ak sa mi podarí odfotím.
AlaNR
05.08.09,16:27
Z tej pukliny by sa snáď dal spraviť nejaký buĎ stromček alebo trebárs brečtan alebo niečo také.
Hneď som si predstavila, že obtiahnuť tú prasklinu zelenou farbou a dolepiť alebo dokresliť brečtanové lístky....
Akože sa tam ťahá kvetinka alebo také niečo...;)
olybaba
05.08.09,17:00
- navrhujem obrazkovu foliu objednat - kupit
- vhodny motiv si vybrat a prisposobit nalepenie na dvere
- ako priklad :

http://img.mimibazar.sk/2/2/090217/18/b5078211.jpg
sybila3
06.08.09,07:40
no tá puklina vyzerá asi takto, tie kvetinky to som sa len pokúšala, to je maľované s farbami na sklo.
Jara
06.08.09,08:25
Pokúsila si sa veľmi úspešne. Mne sa to páči ako si to začala, tak to aj dokonči. Fakt vkusné.
sybila3
07.08.09,05:35
to mala byť akože vetvička orchidee, len škoda, že je to cez celé dvere, ale ešte niečo dotvorím prilepím fotku ako asa mi to podarilo. pri farbách na sklo mám viac možností a môžem to aj meniť, lebo sa to dá odlepiť.
To je môj relax od účtovníctva, maľovanie na sklo.
sybila3
11.08.09,08:15
no už mám nejaké tulipány nakombinované, keď dokončím, ofotím. Už som tam mala 4 obrázky, čo maľujem na sklo, ale nepáčilo sa mi to, teraz som vymyslela tulipány, motýle a lienky, tak uvidím, len neviem, čo na tú veľkú puklinu.
plada
11.08.09,09:06
Urob z toho pavučinu.
Plada
sybila3
11.08.09,09:13
už aj nad tým som rozmýšľala, ale pavúkov mám v dome dosť, tak radšej nejaké usmievajúce sa kvetinky. keď sa nato pozriem, chcem mať z toho radosť. ale dík za radu
kukurička
18.08.09,21:31
to mala byť akože vetvička orchidee, len škoda, že je to cez celé dvere, ale ešte niečo dotvorím prilepím fotku ako asa mi to podarilo. pri farbách na sklo mám viac možností a môžem to aj meniť, lebo sa to dá odlepiť.
To je môj relax od účtovníctva, maľovanie na sklo.
Veď ty si šikovná a začala si to s tými orchideami výborne a určite vymyslíš niečo aj s tou väčšou puklinou - napr. lístky, kvetináč...Odfoť potom, čo si vytvorila. Tešíme sa na to. Bude to tvoje vlastné dielko a určite sa to bude páčiť návštevám.
sybila3
03.09.09,08:52
no blížim sa k zdárnemu koncu, už som tam mala všeličo, ale stále to nebolo ono a predsa som urobila pavučinu, pavúka ale takého čo sa človek pri pohľade zasmeje, nejaké lienky, ešte mi chýba kúsok dotvoriť, potom prilepím. Ale tú pavučinu asi zase prerobím.
Lenoocka
10.11.09,15:12
tipy na vianočne darčeky si mozte pozriet na : bizzuterka.estranky.sk[/url]
kukurička
10.12.09,15:47
...viete z čoho sú tieto torty? Zatiaľ som ich urobila iba dve a sú z uterákov...:)
m.hladka
10.12.09,16:07
Moja dekorácia vo WC-ku.
kukurička
11.12.09,17:52
...a toto je moja dekorácia /hoci obkukaná/:)
kukurička
09.01.10,08:04
...toto som si urobila pred Vianocami...
wegamizi
06.04.10,14:35
Otazka pre šikulky: Mate niekto dobry tip, ako vyzdobit stare hlinene kvetinace okrem servitkovej techniky? Budem sa tesit na kazdy napad.
mamminta
06.04.10,15:35
skus krakelovací (krakovací) lak

PS: nemám odfotený len "popraskaný".... vacsinou davam aj servitku :)
Dáša_
06.04.10,15:50
Otazka pre šikulky: Mate niekto dobry tip, ako vyzdobit stare hlinene kvetinace okrem servitkovej techniky? Budem sa tesit na kazdy napad.

mozaika
rôzne "štruktúrovacie" pasty aj z domácej kuchyne - do lepidla, prípadne farby sa dá primešať krupica, piesok, piliny ...
aj napríklad natrhane servítky, ale nie obrazky, tie čisté časti nalepené "hrboľato" a potom nalakované
Videla som aj "popísané" tavnou pištoľou, alebo olepené hrubou šnúrou
alebo celé olepené sisalom....