lubo.v
16.06.08,02:09
AHOJTE,
prosim poradte mi,môže zamestnavateľ mi spätne vyučtovať najazdene sukromne km, ak doposial nepožiadal o tieto peniaze, pritom mi riadne navyšuje mzdu o 1% z nadob.hod. auta ? mam v aute gps navigaciu a preto si nevediem knihu jazd, ak ano, tak na zaklade akeho opravnenia ? ďakujem
Denda
16.06.08,07:09
AHOJTE,
prosim poradte mi,môže zamestnavateľ mi spätne vyučtovať najazdene sukromne km, ak doposial nepožiadal o tieto peniaze, pritom mi riadne navyšuje mzdu o 1% z nadob.hod. auta ? mam v aute gps navigaciu a preto si nevediem knihu jazd, ak ano, tak na zaklade akeho opravnenia ? ďakujem
Čo myslíte tým GPS navigáciou?
Chobot
16.06.08,09:29
AHOJTE,
prosim poradte mi,môže zamestnavateľ mi spätne vyučtovať najazdene sukromne km, ak doposial nepožiadal o tieto peniaze, pritom mi riadne navyšuje mzdu o 1% z nadob.hod. auta ? mam v aute gps navigaciu a preto si nevediem knihu jazd, ak ano, tak na zaklade akeho opravnenia ? ďakujem

Asi v tom nemáš úplne presnú predstavu o režime využívania služ. auta na súkromné účely.

Jedna vec je 1% z nadobúdacej ceny auta, to je v zmysle daňového zákona. Tým sa tvoje povinnosti nekončia.

Ty by si mal zamestnávateľovi predložiť prehľad o najazdených km v členení na pracovné a súkromné. Za súkromné jazdy musíš zamestnávateľovi uhradiť spotrebované PHM. GPS navigácia nenahrádza knihu jázd. Ako vieš z GPS vyčísliť, koľko km si najazdil súkromne? Resp. z niečoho musí byť zrejmé, čo boli služobné jazdy - a ostatné sú súkromné (tie, čo nevieš služobne podložiť).