eviketa
13.04.05,19:47
Ako je to s odpočit.položkou pre zamestnanca, ak nastúpi napr. 5.4.05 má na ňu nárok už v 4/05 ? Vo firme kde robim personalstiku to mzdárka nedáva na odpočet v 4/05, je to OK ?
Zuzka
13.04.05,17:58
Podľa mňa má na ňu nárok už v 4/05.
brm
13.04.05,18:00
Ako je to s odpočit.položkou pre zamestnanca, ak nastúpi napr. 5.4.05 má na ňu nárok už v 4/05 ? Vo firme kde robim personalstiku to mzdárka nedáva na odpočet v 4/05, je to OK ?najprv si over, č robil do 31/3 alebo do 04/4...ak skončil v marci, odpočet za apríl mu môžeš dať, ak prechádza z roboty do roboty, tak za apríl by mu mali dať odpoč.položku tam, kde časť apríla robil...ty až od mája... a keďže predpokladám, že Vyhlásenie k odpočtom ti určite nestihol podpísať, tak mu to daj od mája...na vyrovnanie je ročné zúčtovanie....
Zuzka
13.04.05,18:06
karkulka, pekne si to rozpísala, vidno, že sa lepšie vyznáš, ale prečo píšeš že:

"a keďže predpokladám, že Vyhlásenie k odpočtom ti určite nestihol podpísať, tak mu to daj od mája..",

veď je apríl a podpísať to stále môže, veď výpalty bude robiť na začiatku mája, alebo sa mýlim?
eviketa
13.04.05,18:07
Dík, mala som pocit, že kedysi bolo do 15. a od 15. či ako. Teraz už stačia aj 4 dni? Končil 31.3. Vyhlásenie má od 4.4
lenkak
13.04.05,18:10
Keď Ti podpísal vyhlásenie od 04.04. tak mu môžeš dať odpočet už za daňovníka za apríl.
brm
13.04.05,18:16
Dík, mala som pocit, že kedysi bolo do 15. a od 15. či ako. Teraz už stačia aj 4 dni? Končil 31.3. Vyhlásenie má od 4.4kedysi to bolo ak odrobil päť dní tak mal nárok na odpočet...prípadne tam mal mať odpočet, kde odrobil viac dní...
ale teraz mu za apríl odpočet môžeš dať
brm
13.04.05,18:19
karkulka, pekne si to rozpísala, vidno, že sa lepšie vyznáš, ale prečo píšeš že:

"a keďže predpokladám, že Vyhlásenie k odpočtom ti určite nestihol podpísať, tak mu to daj od mája..",

veď je apríl a podpísať to stále môže, veď výpalty bude robiť na začiatku mája, alebo sa mýlim?škola života, zlato moje...a medzi nami dievčatami, nie si povinná nanútiť mu do ruky prázdne tlačivo vyhlásenia k odpočtom a prosiť ho aby ho konečne vyplnil...to by som iné nerobila len by som naháňala lajstrá...iné je, ak sa s ním dohodnem trebárs telefonicky...kým mi trebárs z košíc pošlú lajstro a aj tak zle vyplnené, ta ho po telefonickom dohovore vyplním ja...
eviketa
13.04.05,18:22
Tuto skúsenosť mám aj. Ja som to len preverovala, že či mi nejaké čísla neunikli. Tam je totiž strááááááášne múdra mzdárka. Tak som sa nešla preť. Ale podľa tohto tu, by mu tú položku mohla uplatniť už v 4/05.
Karkulienka Díík
brm
13.04.05,18:25
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
eviketa
13.04.05,18:29
no neviem, či by si tých smajlíkov nemala vymieňať za krígliky a potom pri prasiatku by sme ti ich preplatili.
brm
13.04.05,18:32
no neviem, či by si tých smajlíkov nemala vymieňať za krígliky a potom pri prasiatku by sme ti ich preplatili.podľa všetkého prasiatko zožeriete bezo mňa...v júni nemôžem...:mad:
eviketa
13.04.05,18:41
to nemyslíš vážne !!! to sa nedá preložiť ?
brm
13.04.05,18:44
to nemyslíš vážne !!! to sa nedá preložiť ?ee...krpec odchádza vtedy do španielska a ja šiesteho do dudiniec....
eviketa
13.04.05,18:46
nuž, padne to dôvody, ale nakoniec, termín ešte nie je 100%, takže ...
Bionda
14.04.05,06:37
Mojej kolegyni sa stalo, že tiež nastúpil jeden zamestnanec začiatkom mesiaca (cca6.) a dala mu nezdaniteľnú položku a t.r. som pri ročnom zúčtovaním vyúčtovala, že dostal ju v danom mesiaci 2x.(a podpisoval a Vyhlásenie), Pekne mal riadny nedoplatok.
Určite ak ide z UP by si ju uplatniť mohol, ale ja si myslím, že ja by som mu ju nedala , predsa v ročnom zúčtovaní si môže toto vysporiadať.
Pre mňa je hlavné , že u nás neodpracoval celý mesiac.
jonnie
14.04.05,07:37
Je tam podpis zamestnanca? Je. Tak co si robit tazku hlavu - konecne sa musia ludia naucit zodpovednosti za seba. Ak prehlasuje, ze si nikde neuplatnil nezdanitelnu ciastku....a vsetky tie riadky (rada vysvetlim ludom), ale policajta sa oducam robit. To si clovek len komplikuje zivot. Je to jeho Vyhlasenie, jeho česť - čo podpisuje. A nedoplatok musi znasať ako neznalosť zákona.

Samozrejme - ludom najskor vysvetlim o co ide vo vyhlaseni - ale robit veci za nich sa postupne oducam.
brm
14.04.05,13:32
Je tam podpis zamestnanca? Je. Tak co si robit tazku hlavu - konecne sa musia ludia naucit zodpovednosti za seba. Ak prehlasuje, ze si nikde neuplatnil nezdanitelnu ciastku....a vsetky tie riadky (rada vysvetlim ludom), ale policajta sa oducam robit. To si clovek len komplikuje zivot. Je to jeho Vyhlasenie, jeho česť - čo podpisuje. A nedoplatok musi znasať ako neznalosť zákona.

Samozrejme - ludom najskor vysvetlim o co ide vo vyhlaseni - ale robit veci za nich sa postupne oducam.
prudký súhlas, si moja krvná skupina:D