Mion
16.06.08,08:04
Aké dokumenty je povinný mi dať starý zamestnávateľ pri skončení pracovného pomeru? Čo potrebujem predložiť novému zamestnávateľovi pri podpise zmluvy a pri nástupe do zamestnania?
Chobot
16.06.08,06:39
Aké dokumenty je povinný mi dať starý zamestnávateľ pri skončení pracovného pomeru?

Potvrdenie o počte odpracovaných rokov, tzv. Zápočtový list.
Ďalej potvrdenie o preddavkoch na daň (ale to môže aj na konci roku).

Plus ak požiadaš, tak pracovný posudok.



Čo potrebujem predložiť novému zamestnávateľovi pri podpise zmluvy a pri nástupe do zamestnania?

V podstate okrem OP nič. Ale ak chceš 25 dní dovolenky a máš na ňu nárok, tak ten predchádzajúci zápočtový list. A ak požaduje, tak môžeš pracovný posudok.

Ostatné doklady podľa potreby - napr. ak žiadaš bonus na dieťa, musíš predložiť rodný list dieťaťa.
Veronika Gabrielova
16.06.08,07:15
Potvrdenie o počte odpracovaných rokov, tzv. Zápočtový list.
Ďalej potvrdenie o preddavkoch na daň (ale to môže aj na konci roku).

Plus ak požiadaš, tak pracovný posudok.




V podstate okrem OP nič. Ale ak chceš 25 dní dovolenky a máš na ňu nárok, tak ten predchádzajúci zápočtový list. A ak požaduje, tak môžeš pracovný posudok.

Ostatné doklady podľa potreby - napr. ak žiadaš bonus na dieťa, musíš predložiť rodný list dieťaťa.
Ešte by som doplnila ELDP (evidenčný list dôchodkového poistenia) :).
ZlaticaB
16.06.08,07:17
Ešte by som doplnila ELDP (evidenčný list dôchodkového poistenia) :).

ELDZ sa neposiela do SP ale odovzdáva sa zamestnancovi?
KvetkaK
16.06.08,07:19
ELDZ sa neposiela do SP ale odovzdáva sa zamestnancovi?
Posiela sa stále na SP, zamestnancovi sa môže dať kópia.
Veronika Gabrielova
16.06.08,07:20
ELDZ sa neposiela do SP ale odovzdáva sa zamestnancovi?
ELDP ti musí podpísať zamestnanec a keď mi to podpíše dávam mu kópiu so všetkými dokladmi, ktoré už vyššie uviedol Chobot.
ZlaticaB
16.06.08,07:22
Ja už kópiu nedávam zamestnancovi iba mi podpíše a zašlem ho do SP.
mmia
08.08.08,10:43
vedeli by ste mi prosim poradit, ci je stanovene do kolkych dni sa ma vystavit zapoctovy list...
VERONIKA6
08.08.08,10:51
vedeli by ste mi prosim poradit, ci je stanovene do kolkych dni sa ma vystavit zapoctovy list...
Zápočtový list vystavujem hneď pri skončení pracovného pomeru.
silvia
19.09.08,07:19
Prosím Vás a dokedy musí byť odovzdaný ELDP, keď zamestnanec ukončil PP 15.9. a teda mzda mu bude vystavena az v oktobri?
Tweety
19.09.08,07:20
Prosím Vás a dokedy musí byť odovzdaný ELDP, keď zamestnanec ukončil PP 15.9. a teda mzda mu bude vystavena az v oktobri?
Až budeš mať spracované mzdy za obdobie september.
silvia
19.09.08,08:06
Srdečná vďaka!!!