blcha
16.06.08,09:47
Dostali sme faktúru od slovenskej PO - neplatiteľa DPH, kde fakturujú poplatky za účasť na výstave v Brne. Faktúra je v českých korunách.
Kde bola poskytnutá služba - v zahraničí?
Mám povinnosť samozdanenia, keď obchodný partner je tuzemec a ešte k tomu neplátca?
VladoaKatka
16.06.08,08:08
Ak je vystavovateľ FA neplátca na Slovensku, nemalo by prihliadať na to, kde bola poskytnutá služba a vôbec podľa môjho názoru slovenskej firme mal vystaviť FA v SKK a nie v CZK. Ak sa mýlim opravte ma, ale ja by som určite vyzvala na vystavenie FA v SKK.
VladoaKatka
16.06.08,08:26
Už aj z dôvodu zbytočných kurzových rozdielov resp. z možnej finančnej straty pri prevode by som trvala na FA v SKK.
KvetkaK
16.06.08,08:28
Ak je vystavovateľ FA neplátca na Slovensku, nemalo by prihliadať na to, kde bola poskytnutá služba a vôbec podľa môjho názoru slovenskej firme mal vystaviť FA v SKK a nie v CZK. Ak sa mýlim opravte ma, ale ja by som určite vyzvala na vystavenie FA v SKK.
V tom nevidím problém, ak sa na fakturácii v CZK dohodli. My tiež niektorým firmám faktúrujeme v EUR po vzájomnej dohode. Ale ak to vystavil naozaj neplatca DPH, tak netreba riešiť samozdanenie.
VladoaKatka
16.06.08,09:57
V tom nevidím problém, ak sa na fakturácii v CZK dohodli. My tiež niektorým firmám faktúrujeme v EUR po vzájomnej dohode. Ale ak to vystavil naozaj neplatca DPH, tak netreba riešiť samozdanenie.

Ak sa dohodli je to iné, alebo už bola ponuka v prihláške na výstavu v CZK a objednávateľ s tým bol oboznámený, v tom prípade by som s tým súhlasila, že FA je vystavená v CZK.
S Tvojou odpoveďou tiež súhlasím.
blcha
16.06.08,14:38
Ďakujem za jednoznačný názor.