Janula1
16.06.08,10:09
Ahojte,

mám ku Vám prosbu, čo sa týka dohôd mimo pracovného pomeru.
Iba sa chcem ubezpečiť: pri dohode o brigádnickej práci študentov môže odrobiť študent u zam-teľa max. 20 hodin /mesiac.
Pri dohode o pracovnej činnosti môže vykonať prácu v rozsahu 10 hodín/týždenne.
Je to tak správne, pochopila som to správne? A čo sa týka odvodov do Sociálnej poisťovne, tak to platí iba zamestnávateľ a tiež sa platí iba úrazové poistenie a garančný fond?
Ďakujem veľmi pekne, som v tejto oblasti nová, tak si to chcem preveriť.
Tweety
16.06.08,08:14
Ahojte,

mám ku Vám prosbu, čo sa týka dohôd mimo pracovného pomeru.
Iba sa chcem ubezpečiť: pri dohode o brigádnickej práci študentov môže odrobiť študent u zam-teľa max. 20 hodin /mesiac.
Pri dohode o pracovnej činnosti môže vykonať prácu v rozsahu 10 hodín/týždenne.
Je to tak správne, pochopila som to správne? A čo sa týka odvodov do Sociálnej poisťovne, tak to platí iba zamestnávateľ a tiež sa platí iba úrazové poistenie a garančný fond?
Ďakujem veľmi pekne, som v tejto oblasti nová, tak si to chcem preveriť.
DOBPŠ: Na základe dohody o brigádnickej práci študentov nemožno vykonávať prácu v rozsahu prekračujúcom v priemere polovicu určeného týždenného pracovného času
DOPČ: tak ako píšeš., ale doplním, že je to v priemere, rovnako, ako predch. dohoda. Odvody platí len zamestnáv. 0,8% ÚP, 0,25 GF.
Janula1
16.06.08,08:25
ďakujem za odpoveď, ale ako sa to myslí, že v priemere?
DOBPŠ - 20 hod. týždenne?
DOPČ - 10 hod. týždenne?
Ďakujem
Tweety
16.06.08,08:27
ďakujem za odpoveď, ale ako sa to myslí, že v priemere?
DOBPŠ - 20 hod. týždenne?
DOPČ - 10 hod. týždenne?
Ďakujem
V priemere je v priemere, napr. jeden týždeň bude mať viac hodín, druhý menej.... ale v priemere za mesiac to bude tých max. podľa ZP.
Janula1
16.06.08,12:23
jasné, už je mi to jasné, ďakujem moc.
fipina
18.06.08,11:15
ďakujem za odpoveď, ale ako sa to myslí, že v priemere?
DOBPŠ - 20 hod. týždenne?
DOPČ - 10 hod. týždenne?
Ďakujem

Pri DBPŠ je v ZP uvedené slovíčko v priemere, avšak pri DPČ je uvedené : najviac 10 hodín týždenne. Z toho usudzujem, že pri dpč nesmie počet hodín ktorýkoľvek týždeň presiahnuť 10 hodín.
Ak sa mýlim, prosím, opravte ma.
Tweety
18.06.08,11:25
Pri DBPŠ je v ZP uvedené slovíčko v priemere, avšak pri DPČ je uvedené : najviac 10 hodín týždenne. Z toho usudzujem, že pri dpč nesmie počet hodín ktorýkoľvek týždeň presiahnuť 10 hodín.
Ak sa mýlim, prosím, opravte ma.
Áno, samozrejme, netýka sa to DOPČ.