atilasolar
16.06.08,11:09
Dobry den potreboval by som poradit od niekoho kto sa v tom vyzna. neviem ci som v dobrej sekcii ale dufam ze hej.

Pred casom som si zobral uver od prvej stavebnej sporitelni v roku 2007 som nedokazal splacat tento uver tak prislo k odstupeniu od zmluvy a mal som vyplatit celu dlznu sumu. nakolko to nebolo mozne poslal som im ziadost o obnovenie splatok na ktoru som dostal kladnu odpoved s tym ze mam splacat nadalej sumu ktoru som mal pred tym. Splacal som ale jednu splatku som v novembri vynechal a nato mi prisiel v aprili 2008 platobny rozkaz zo sudu na vyplatenie celej sumy popri tom som platil splatky az dovtedy kym neprisiel platobny rozkaz. telefonoval som s pani ktora ma moj pripad v PSS na starosti a chcel som aby sme to nejako vyriesili ziadal som ju o splatkovy a kalendar naco mi povedala ze by som mal platit 40000 sk mesacne. to samozrejme nebolo mozne tak som posielal dalsiu ziadost o splatkovy kalendar kde som ich ziadal splacat po 20000 SK mesacne a hned som tych 20000 SK aj zaplatil. prislo mi vyjadrenie ze nie je mozne splacat mesacne taku malu sumu a ze s tym nesuhlasia. Chcem vas poprosit kto mi vie poradit ako postupovat dalej pretoze sa z tejto situacie neviem dostat a pravdupovediac ani neviem co mam robit a nerad by som sa dostal doexekucie. Dkujem
Braňo
16.06.08,09:16
Pokiaľ o tom rozhoduje súd, tak vyzerá, že PSS to bude riešiť exekúciou.
Chobot
16.06.08,09:24
Dobry den potreboval by som poradit od niekoho kto sa v tom vyzna. neviem ci som v dobrej sekcii ale dufam ze hej.

Pred casom som si zobral uver od prvej stavebnej sporitelni v roku 2007 som nedokazal splacat tento uver tak prislo k odstupeniu od zmluvy a mal som vyplatit celu dlznu sumu. nakolko to nebolo mozne poslal som im ziadost o obnovenie splatok na ktoru som dostal kladnu odpoved s tym ze mam splacat nadalej sumu ktoru som mal pred tym. Splacal som ale jednu splatku som v novembri vynechal a nato mi prisiel v aprili 2008 platobny rozkaz zo sudu na vyplatenie celej sumy popri tom som platil splatky az dovtedy kym neprisiel platobny rozkaz. telefonoval som s pani ktora ma moj pripad v PSS na starosti a chcel som aby sme to nejako vyriesili ziadal som ju o splatkovy a kalendar naco mi povedala ze by som mal platit 40000 sk mesacne. to samozrejme nebolo mozne tak som posielal dalsiu ziadost o splatkovy kalendar kde som ich ziadal splacat po 20000 SK mesacne a hned som tych 20000 SK aj zaplatil. prislo mi vyjadrenie ze nie je mozne splacat mesacne taku malu sumu a ze s tym nesuhlasia. Chcem vas poprosit kto mi vie poradit ako postupovat dalej pretoze sa z tejto situacie neviem dostat a pravdupovediac ani neviem co mam robit a nerad by som sa dostal doexekucie. Dkujem

Bohužiaľ, splátky úveru treba platiť pravidelne a v plnej výške. V zmluvách je jednoznačne určite napísané, že pokiaľ neuhradíš splátku úveru, úver sa stáva spltným okamžite v plnej výške. Takže už tým, že ti umožnili splácať po splátkach po prvom nesplácaní (neuviedol si, ako došlo k prvému odstúpeniu :rolleyes:), ti urobili ústupok. Keďže si ani druhýkrát nedodržal podmienky - znovu si nezaplatil splátku - nemôžeš sa čudovať, že stav. sporiteľňa pristúpila k súdnemu vymáhaniu.

Nemáš na výber - buď ti umožnia splátky, ale to je ich dobrá vôľa a nemusia to, alebo to musíš splatiť celé naraz. Inak sa exekúcii nevyhneš.
astensova
16.06.08,10:40
Nám sa stalo niečo podobné. Sporiteľňa nám poskytla pôžičku na vyplatenie úveru a pôžičku sme splácali menšími splátkami. Myslím,že by bolo dobré ísť do Sporiteľne a porozprávať sa s kompetentným o tejto možnosti. Aspoň to skus.
atilasolar
17.06.08,07:12
diky a o aku sumu islo? lebo rucitela nezozeniem a ani neviem nic zalozit
astensova
17.06.08,10:31
Išlo o podnikateľský úver, ktorý sme mali splácať po 11000,- mesačne. Nakoľko nám to nevýchádzalo poradili sme sa v Sporiteľni a tá nám poskytla takúto možnosť a splácali sme o polovicu menej. Dobre by bolo ísť za vedúcim úverového oddelenia a poradiť sa.