Jozef I
16.06.08,11:21
Priatelia a kamaráti, nakoľko nechcem ostať sprostý, vysvetlite mi, čo to "G" je a na čo slúži ? :D :D :D :D :D

P.S. Nie je to náhodou nejaký bod ? ;) :confused: :D
calawen
16.06.08,09:22
No, čo som ja počula od známych, tak G znamená generácia...

teda nie žiadny bod... (resp. ak by ste chceli... vraj taký dajaký existuje a nikto, teda aspoň ja, nevie kde ho má...):D
AdaG
16.06.08,09:25
Priatelia a kamaráti, nakoľko nechcem ostať sprostý, vysvetlite mi, čo to "G" je a na čo slúži ? :D :D :D :D :D

P.S. Nie je to náhodou nejaký bod ? ;) :confused: :D
Zdeno, boduješ, len som zvedavá, ako vysvetlíš, na čo sa vlastne pýtaš tým, ktorí neboli na stretku!!!
... a propos... pozorne si pozri môj nick
arizona
16.06.08,09:25
Jeden "GÉ" ma napadol, ale ten si asi nemyslel:D:D

...inak, aj mňa by to zaujímalo.
Jozef I
16.06.08,09:28
Zdeno, boduješ, len som zvedavá, ako vysvetlíš, na čo sa vlastne pýtaš tým, ktorí neboli na stretku!!!
Veď ja som zadal iba otázku. :rolleyes: Vysvetlovať by mali ostatní a nie ja. :D ;)
calawen
16.06.08,09:29
pokiaľ sa to týka internetu, tak je vysvetlené v príspevku č. 2 :D
Jozef I
16.06.08,09:34
pokiaľ sa to týka internetu, tak je vysvetlené v príspevku č. 2 :D

ďakujem za odpoveď. Takže pokiaľ sa to týka internetu je to jasné ! :)
Ale pokiaľ nie ..... :confused::eek::D:D
Jozef I
16.06.08,09:40
Zdeno, boduješ, len som zvedavá, ako vysvetlíš, na čo sa vlastne pýtaš tým, ktorí neboli na stretku!!!
... a propos... pozorne si pozri môj nick

A nie je toho "GÉ" nejako veľa všade okolo ? :D ešte aj do nicku sa to vopchá. A teraz mi vysvetli koľká si GÉnerácia ? :D
AdaG
16.06.08,09:54
:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D
moje gény ty nechaj na pokoji!!! máš pocit, že mi niečo chýba? - bod G a či čo????:confused::confused::confused::confused:
... si myslím, že mám všetkého akurát a v tom nicku bol skôr ako tvoja polemika o ňom:---
Chobot
16.06.08,09:55
Priatelia a kamaráti, nakoľko nechcem ostať sprostý, vysvetlite mi, čo to "G" je a na čo slúži ? :D :D :D :D :D

P.S. Nie je to náhodou nejaký bod ? ;) :confused: :D

Záleží od toho, v akej oblasti. Internet bol už vysvetlený.

Ďalej to môže byť veľkosť súborov v Giga Bytoch (GB).

Pokiaľ ideš smerom k letectvu a kozmonautike, tak je to veľkosť preťaženia. Pri manévroch so stíhačkou dosahuje preťaženie cca 5-6G (je to násobok zemskej gravitácie - prirodzená gravitácia = 1G).

Iné oblasti mi teraz nenapadajú.:rolleyes:
bepo
16.06.08,10:00
Asi najbližšie bude to letectvo a kozmonautika, keď stíhačka na teba vyletí tak zažiješ toľko Gé že ťa prejdú podobné somariny a o chvíľu odpadneš jak vyhorený Sojuz :D
m.hladka
16.06.08,10:01
Veď ja som zadal iba otázku. :rolleyes: Vysvetlovať by mali ostatní a nie ja. :D ;)
Asi čakáš na "padla" v práci, a aby ti čas rýchlejšie ušiel, tak zadávaš otázky, len tak. A to je ešte len pondelok.
babenko1
16.06.08,10:10
Priatelia a kamaráti, nakoľko nechcem ostať sprostý, vysvetlite mi, čo to "G" je a na čo slúži ? :D :D :D :D :D

P.S. Nie je to náhodou nejaký bod ? ;) :confused: :D
Zdenko a ty si tam chýbal, ked sa to preberalo?? sa mi zdalo, že sa mi opieraš o stoličku, tak nakopni závity a spomeň si :-)))
Jozef I
16.06.08,10:14
Asi najbližšie bude to letectvo a kozmonautika, keď stíhačka na teba vyletí tak zažiješ toľko Gé že ťa prejdú podobné somariny a o chvíľu odpadneš jak vyhorený Sojuz :D
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
babenko1
16.06.08,10:54
skúsime, že by niečo takéto si hľadal? :-)))
http://www.tabu.sk/cis082002/orgazmus.htm
babenko1
16.06.08,10:57
ola
16.06.08,11:02
Asi čakáš na "padla" v práci, a aby ti čas rýchlejšie ušiel, tak zadávaš otázky, len tak. A to je ešte len pondelok.

Takže vaše veličenstvo Jozef1...toto je tá správna odpoveď na Vašu otázku...je vecná a úplne k téme.
Géčka sú a vyskytujú sa všade a "len tak" Napríklad o jednej poraďáčke viem presne, kde ho má :D
babenko1
16.06.08,11:04
Takže vaše veličenstvo Jozef1...toto je tá správna odpoveď na Vašu otázku...je vecná a úplne k téme.
Géčka sú a vyskytujú sa všade a "len tak" Napríklad o jednej poraďáčke viem presne, kde ho má :Doli, si jej to našla? :eek: xixixiix
ola
16.06.08,11:07
oli, si jej to našla? :eek: xixixiix

Reni a ty nie? Však ho vystavuje verejne na obdiv :D
Kazu
16.06.08,12:30
Ja len v nemom úúúžase zíííííram a nestíham sa čudovať z čoho všetkého sa dá urobiť mrnííík.:D:D:D:D:D
m.hladka
16.06.08,12:32
Prečo každému dávaš súhlas?????? O čo Ti ide?
Denda
16.06.08,12:35
Prečo každému dávaš súhlas?????? O čo Ti ide?
Zrejme došlo k nepochopeniu témy a nejde nikomu asi o nič.;)
Téma je v poraďáckej kaviarni a evidentne reagujú poraďáci, ktorí majú v danej otázke jasno:D
Zuzka
16.06.08,12:42
Priatelia a kamaráti, nakoľko nechcem ostať sprostý, vysvetlite mi, čo to "G" je a na čo slúži ? :D :D :D :D :D

P.S. Nie je to náhodou nejaký bod ? ;) :confused: :D
Zdenko, myslel si tón G v notovej stupnice? Tak ten sa nachádza na druhej čiare.



;) :--- :D
Karas Milan
16.06.08,13:03
Priatelia a kamaráti, nakoľko nechcem ostať sprostý, vysvetlite mi, čo to "G" je a na čo slúži ? :D :D :D :D :D

P.S. Nie je to náhodou nejaký bod ? ;) :confused: :D


Ahoj Jozef I.

Úplne si to vystihol.
Môže to byť bod.
Ale nie náhodou.
Nazvali ho tak schválne.
Aby nemuseli zakaždým (kým sa k nemu dostanú) počítať do miliardy.
Potom 2G = 2 Giga = 2 000 000 000.

Ahoj
Ka Mil
m.hladka
16.06.08,13:06
Zrejme došlo k nepochopeniu témy a nejde nikomu asi o nič.;)
Téma je v poraďáckej kaviarni a evidentne reagujú poraďáci, ktorí majú v danej otázke jasno:D
Aha, nedošlo mi.
Ď. alebo G
DanielaSL
16.06.08,13:10
Aha, nedošlo mi.
Ď. alebo G

Keby si bola s nami na superstretku, bola by si tiež v obraze...:);)
Karas Milan
16.06.08,13:13
.. je to veľkosť preťaženia. so stíhačkou dosahuje preťaženie cca 5-6G

Ahoj Chobot.

Myslím , že preťaženie na stíhačke je (menšie) dokonca úplne malé
g.
Kto chce vidieť , niekedy ho graficky dávajú v F1.

Ahoj
Ka Mil
(2 prísp. lebo som si najprv neprečítal celú tému - sorry)
Jozef I
16.06.08,13:15
Prečo každému dávaš súhlas?????? O čo Ti ide?
Súhlas dávam vtedy ak súhlasím s príspevkom a niekedy aj s časťou príspevku. A o čo mi ide ? Asi o to dať tomu človeku najavo, že súhlasím s jeho výrokom. ;) Ale inak o nič. :)
P.S.
Ale možno sa chcem cez množstvo pridaných súhlasov prepracovať do Guinessovej knihy. :D :D :D Ale to je zatiaľ tajné.
Jana Acsová
16.06.08,14:13
No Zdenko. Ja by som sa to aj pokúsila vysvetliť, keby sa ma predevčírom nesnažili všetci zneistiť a presvedčili ma, že nielen ja, ale nikto nevie o čom sa práve točí. Hoci sa niekto aj chcel dozvedieť, dozvedel sa konkrétne iba čosi nekonkrétne. A tak sme sa dozvedeli, že sme sa vlastne nič nedozvedeli. Všetci zatĺkali, alebo sa tvárili, že všetko vedia a zmiatli ostatných natoľko, že prestali vedieť aj čo vedeli a začali nevedieť čo vedeli kým nevedeli, že vedeli.

P.S.:
A endrju náhodou nevie? ;)
Zuzka
16.06.08,14:15
No Zdenko. Ja by som sa to aj pokúsila vysvetliť, keby sa ma predevčírom nesnažili všetci zneistiť a presvedčili ma, že nielen ja, ale nikto nevie o čom sa práve točí. Hoci sa niekto aj chcel dozvedieť, dozvedel sa konkrétne iba čosi nekonkrétne. A tak sme sa dozvedeli, že sme sa vlastne nič nedozvedeli. Všetci zatĺkali, alebo sa tvárili, že všetko vedia a zmiatli ostatných natoľko, že prestali vedieť aj čo vedeli a začali nevedieť čo vedeli kým nevedeli, že vedeli.

P.S.:
A endrju náhodou nevie? ;)

:D :D :D ... no to som zvedavá čo odpovie endrju :D
babenko1
16.06.08,14:20
:D :D :D ... no to som zvedavá čo odpovie endrju :D
určite bude vedieť, xixixi
Zuzka
16.06.08,14:22
Reni, a nevyzdradil Ti po ceste späť, že o čo ide, či o čo kráča? ;) :D:D:D
evina
16.06.08,14:23
Ja len v nemom úúúžase zíííííram a nestíham sa čudovať z čoho všetkého sa dá urobiť mrnííík.:D:D:D:D:D
kazu mňa by teraz zaujímalo kto odpovedal vecne a kto narobil mrník :D:D:D:D
babenko1
16.06.08,14:23
Zuzi, ani slovom, kedže som nebola v stave mať otvorené oči a ešte aj niečo vnímať, xixixi
DanielaSL
16.06.08,14:23
Nenájde sa tu náhodou niekto , kto mi bude utierať oprskaný monitor?:rolleyes::D
Zuzka
16.06.08,14:25
Dani, a čo zajo? ;) ... hoď mu pár zrniek kukurice, možno ho potom prehovoríš :D
Ibaka
16.06.08,14:27
Keby si bola s nami na superstretku, bola by si tiež v obraze...:);)
Tiež zíram o čom to tu je,:confused::confused::confused: , až tu som pochopil že nemôžem tomu rozumieť, lebo téma sa "rozoberala" na stretku, kde som zjavne nebol. :mee:
babenko1
16.06.08,14:28
dani a ty nemáš ten screensaver, kde ti oblizuje obrazovku havino? :-)))
babenko1
16.06.08,14:29
Tiež zíram o čom to tu je,:confused::confused::confused: , až tu som pochopil že nemôžem tomu rozumieť, lebo téma sa "rozoberala" na stretku, kde som zjavne nebol. :mee:vidíš.. a tu máš svetlý príklad, že sa takýchto stretnutí treba zúčastňovať :-))))
Zuzka
16.06.08,14:29
Reni, Danka má chutnučkého, šikovného zaja :)
Denda
16.06.08,14:30
Pozor nečumieť, nerozmýšľať, nedumať a nenapádať. V tejto téme ide o zdravie, hlavne tým, ktorí jej nerozumejú:D:D
Zuzka
16.06.08,14:32
Pozor nečumieť, nerozmýšľať, nedumať a nenapádať. V tejto téme ide o zdravie, hlavne tým, ktorí jej nerozumejú:D:D

... svätá pravda :D :D :D
Jana Acsová
16.06.08,14:33
Dievčatá a chlapci. No ale no no no !

Tak géčka alebo hardvér alias monitor? Vyberte si. Viete veľmi dobre, že z hárdrocku je coby dup hardvér - hárd čo? - Hardy a už sme pri Laurelovi, čičo laureátovi rockovej superstory pre poraďácke superstár. No a to by tu bol už naozajstný mrnííík.
babenko1
16.06.08,14:35
Pozor nečumieť, nerozmýšľať, nedumať a nenapádať. V tejto téme ide o zdravie, hlavne tým, ktorí jej nerozumejú:D:Dkuurnik.. to veru nechceme mať nikoho na svedomí... :-)
účtovník 007
16.06.08,15:12
Teda Jozef I,
čo si Ty za panovníka, keď nevieš čo je Gééééé? :eek:

Ja som tu mala montérov z T-comu a tí mi chceli rovno ukázať 4G. tak som im musela povedať chlapci pekne po poriadku, najskôr 1G, potom 2G.....:D
DanielaSL
16.06.08,15:13
Dievčatá a chlapci. No ale no no no !

Tak géčka alebo hardvér alias monitor? Vyberte si. Viete veľmi dobre, že z hárdrocku je coby dup hardvér - hárd čo? - Hardy a už sme pri Laurelovi, čičo laureátovi rockovej superstory pre poraďácke superstár. No a to by tu bol už naozajstný mrnííík.

A kde ostala nevesta?:eek:
waitinka7
16.06.08,15:19
[quote=Zuzka;754629]Zdenko, myslel si tón G v notovej stupnice? Tak ten sa nachádza na druhej čiare.

ale iba v huslovom klúci....v basom je to na prvej čiare :D:-))
Ibaka
16.06.08,15:23
Dievčatá a chlapci. No ale no no no !

Tak géčka alebo hardvér alias monitor? Vyberte si. Viete veľmi dobre, že z hárdrocku je coby dup hardvér - hárd čo? - Hardy a už sme pri Laurelovi, čičo laureátovi rockovej superstory pre poraďácke superstár. No a to by tu bol už naozajstný mrnííík.
pekná analýza aj syntéza
endrju
16.06.08,16:18
No Zdenko. Ja by som sa to aj pokúsila vysvetliť, keby sa ma predevčírom nesnažili všetci zneistiť a presvedčili ma, že nielen ja, ale nikto nevie o čom sa práve točí. Hoci sa niekto aj chcel dozvedieť, dozvedel sa konkrétne iba čosi nekonkrétne. A tak sme sa dozvedeli, že sme sa vlastne nič nedozvedeli. Všetci zatĺkali, alebo sa tvárili, že všetko vedia a zmiatli ostatných natoľko, že prestali vedieť aj čo vedeli a začali nevedieť čo vedeli kým nevedeli, že vedeli.

P.S.:
A endrju náhodou nevie? ;)


:D :D :D ... no to som zvedavá čo odpovie endrju :D
No, to som teda zvedavý aj ja, čo odpovie &rju. :cool:
babenko1
16.06.08,17:39
No, to som teda zvedavý aj ja, čo odpovie &rju. :cool:ako pekne to zaonačil....xiixi
azuz
17.06.08,04:51
Priatelia a kamaráti, nakoľko nechcem ostať sprostý, vysvetlite mi, čo to "G" je a na čo slúži ? :D :D :D :D :D

P.S. Nie je to náhodou nejaký bod ? ;) :confused: :D
A Richard nevie?:D:D:D
Richááárd, kde si?:D:D:D
cactus
17.06.08,04:58
A Richard nevie?:D:D:D
Richááárd, kde si?:D:D:D

nestíha všetko sledovať
Jana Acsová
17.06.08,05:49
A kde ostala nevesta?:eek:Dani nevieš? Však sa dovalila až po finále Superhardstory IV. Prišla na nábor do V, ale kto by naň myslel, keď ešte len dozvuky zo IV dodozvučovali sa nám každému v inom bode predsa. Také jasné. :)
babenko1
17.06.08,07:24
A Richard nevie?:D:D:D
Richááárd, kde si?:D:D:D
čo by nevedel, vie... ixiix
sa skrýva niekde inkognito, xiixix
babenko1
17.06.08,07:25
Dani nevieš? Však sa dovalila až po finále Superhardstory IV. Prišla na nábor do V, ale kto by naň myslel, keď ešte len dozvuky zo IV dodozvučovali sa nám každému v inom bode predsa. Také jasné. :)
a aj tú výhru vyhrala nejaká avo-dela, xiixi
cleo6661
11.10.09,12:09
je to stupen zataže pilotov
buchač
11.10.09,13:07
Záleží od toho, v akej oblasti. Internet bol už vysvetlený.

Ďalej to môže byť veľkosť súborov v Giga Bytoch (GB).

Pokiaľ ideš smerom k letectvu a kozmonautike, tak je to veľkosť preťaženia. Pri manévroch so stíhačkou dosahuje preťaženie cca 5-6G (je to násobok zemskej gravitácie - prirodzená gravitácia = 1G).

Iné oblasti mi teraz nenapadajú.:rolleyes:

Málo ....;);):rolleyes::rolleyes:

Na doplnenie , napríklad tieto dve mašiny :

TAKTICKO-TECHNICKÉ ÚDAJE
Su-35 Su-37

Maximálna rýchlosť [km.h-1]:
- pri zemi 1 400 1 400
vo veľkej výške 2 500 2 500
Statický dostup [m] 18 000 18 000
Maximálna stúpavosť [m.s-1]: - 230
Dolet [km]:
- maximálny s vnútornýmpalivom 4 000 4 000
- s jedným tankovaním počas letu 6 500 6 500
- taktický v prízemnej výške - 1 390
- taktický vo veľkej výške - 3 300
Hmotnosť[kg]:
- prázdneho lietadla 18 400 18 800
- normálna vzletová 25 700 25 670
- maximálna vzletová - 34 000
Nosnosť [kg] 8 000 8 000
Maximálne povolené preťaženie [g] 9 9 až 10
Dĺžka rozjazdu [m] 1 200 -
Minimálny dojazd [m] 1 200 -
Dĺžka [m] 22,18 22,18
Rozpätie krídla [m] 14,70 14,70
Výška [m] 6,43 6,43
Nosná plocha [m2] 62 62
Plošné zaťaženie [kg.m2] - 548
Osádka 1 1