Micuke
16.06.08,11:37
Máte niekto skúsenosti s kosačkou AL-KO Silver 520 BR Premium? Rozhodujem sa medzi ňou a Husqvarnou R 145SV-obe cca 15000,-m pojazd, bočné vyhadzovanie aj mulčovanie - AL-KO má váčšie kolieska vzadu a píšu u nej, že je ideálna na veľké plochy, vo vysokej tráve a v svahovitom teréne. HQ má tie kolieska menšie a rovnaké vpredu aj vzadu, značke HQ mám tendenciu viac veriť ako AL-KO...Poraďte mi prosím!
brunop
17.06.08,10:26
Ja mam uz rok kosacku AL-KO 520 BR a bol som celkom spokojny. Na vysoku travu, urcite nie je vhodna. Zapchava sa a takisto mam problem aj pri koseni vlhkej travy. Polovicu zahrady kosim do kosa a druhu polovicu mulcujem. Ak nekosim viac ako tyzden , kosacka uz ma problem pri mulcovani travu "pozut". Po roku som ju teraz mal v servise, lebo mi z nej odpadli nejake sroby, a sem tam haproval pojazd. Samozrejme zo zaruky mi neuznali nic. Ze vraj bola vyhnuta klukovka. Narovnanie a nove sroby cca 3300./ Sk. Ale celkovo som s nou spokojny, lebo inu som zatial neskusal :o)
Micuke
18.06.08,13:32
No ja som dnes kúpila HQ 145 SV - dúfam, že som urobila dobre - nemôžem ju ale vyskúšať kosiť, lebo je Medardovo obdobie, len som ju štartovala a šla som s ňou na sucho. :---
legolas
18.06.08,17:41
Máte niekto skúsenosti s kosačkou AL-KO Silver 520 BR Premium? Rozhodujem sa medzi ňou a Husqvarnou R 145SV-obe cca 15000,-m pojazd, bočné vyhadzovanie aj mulčovanie - AL-KO má váčšie kolieska vzadu a píšu u nej, že je ideálna na veľké plochy, vo vysokej tráve a v svahovitom teréne. HQ má tie kolieska menšie a rovnaké vpredu aj vzadu, značke HQ mám tendenciu viac veriť ako AL-KO...Poraďte mi prosím!

Nechcem robiť reklamu AL-KO Silver 520 BR Premium, ale som s ňou maximálne spokojný, to čo o nej píšeš je všetko OK. A nech mi niekto povie, že iné kosačky dobre kosia /zberajú/ trávu ak je mokrá. Ja hovorím: ani jedna.Neváhaj,kúp a uvidíš.:)
brunop
19.06.08,07:16
Vsak ja tvrdim, ze ta kosacka, aj ked ma chyby , aj tak je dobra. Ale porovnavat ju s HQ? Na ceskom fore zahrada.cz pisali o nej , ze vraj ma navrhnutu slabu klukovku (AL-KO) na svoje rozmery a vykon motora. Staci par krat najst koren, alebo kamen a mozes mat po klukovke. Ako ja. Ale za tu cenu (13.500.- ) myslim, ze by som lepsiu nekupil. Ked raz budem "velky", tak si kupim traktorik. A ak budem nahodou aj bohaty, tak si kupim znackovy. Prajem pekny den.
Micuke
19.06.08,09:32
Tak ja som predsa len kosila s novou HQ - a nemohla som prestať - v kuse 3 hodiny! Má variabilnú rýchlosť pojazdu - ľahúčko sa "pridáva plyn" a ťahá ako besná - keď som sa prestala kontrolovať a pridala som, normálne som za ňou musela utekať :D! Viem, že si však musím dávať sakra pozor na cudzie predmety na trávniku, lebo určite by to nerobilo dobrotu. Predtým som mala elektrickú kosačku, celkom silnú a práve preto sa mi často kazila (neskutočné vibrácie - ohnuté osky...) a musela som sa poobzerať po novej.
zuzanar
19.06.08,10:06
Určite HQ, veľké kolieska nie sú žiadna výhoda, aj keď by sa mohlo zdať, že sú, tak skôr nie sú. Manžel pracoval v HQ, preto som taká múdra:D Neviem vysvetliť prečo, ale môžem sa spýtať.
kello
22.06.08,17:57
No my máme HQ , neviem typ, ale naj širka a 6PS to má a je super odporučam, nešetrím ju a funguje máme ju nieč vyše roka a kosíme velmi vela či už do koša či aj mulčovaním. :o
lasica44
26.07.12,09:43
Ja používam SABO 47-vario a úplná spokojnosť.. Tá značka sa dá kúpiť trebárs tu (http://www.ibo.cz/shop-sabo-kosacky/1/131/).