dede2
16.06.08,12:28
Chcem poprosit o pomoc.

Zamestnali sme do HPP dvoch obchovných zástupcov - Rumunov /trvalý pobyt majú v Rumusku/. Budú pre nás predávať tovar v Rumunsku. Aké stravné si môžeme uplatniť do daňových výdavkov, ked celý mesiac sú v Rumusku a do firmy na Slovensko prídu len 1 až 2 krát do mesiaca.
Môj názor: Nakoľko sú zamestnaný v HPP na Slovensku sú vlastne celý čas na zahraničnej pracovnej ceste. Takže do stravných výdavkov by som dal 43EUR x počet kalendárnych dní v mesiaci. Je to správne??

Dakujem
Olgica
16.06.08,11:02
Ak majú v prac.zmluve napísané ako miesto výkonu práce Slovensko a pracujú v Rumunsku, tak majú nárok na celý mesiac stravné. Ale podľa mňa by mali mať miesto výkonu práce Rumunsko, lebo práve tam vykonávajú činnosť obchodného zástupcu.
dede2
16.06.08,11:08
V zmluve majú miesto výkonu práce Rumusko, len zamestnávateľa majú na Slovensku. Aké strávné si môžu uplatniť?
Môžu si zarátať aj víkendy?
Olgica
16.06.08,11:13
V zmluve majú miesto výkonu práce Rumusko, tak nemajú nárok na stravné len zamestnávateľa majú na Slovensku ak prídu na Slovensko 1-2x či na 1-2dni tak vtedy majú nák. Aké strávné si môžu uplatniť?
Môžu si zarátať aj víkendy? podľa toho akú majú stanovenú prac.dobu.
dede2
16.06.08,11:15
Ak majú miesto výkonu práce Rumunsko, nemajú nárok na stravné ? Nerozumiem. Na Slovensku by mali stravné podľa zákona 283/2002. Len neviem ako to je, ked majú miesto výkonu práce v zahraničí t.j. Rumunsko. Pracovnú dobu majú od 7,30 do 16 hod.
M77
20.06.08,05:52
Dobrý deň. Budem mať podobný prípad, preto by ma zaujímalo, čo v tomto prípade s odvodmi a s daňou? Slovenská firma so sídlom v SR, zamestnanci sú Rumunia, ich miesto výkonu práce je Rumunsko, plat dostávajú v SR. Firma sa musí zaregistrovať ako zamestnávateľ v sociálke a na daňovom úrade v Rumunsku a tam musí odvádzať fondy a dane? Alebo aj na takýchto zamestnancov je možné vybaviť formulár E101 a platiť fondy tu vSR?