zuzanka222
16.06.08,12:43
Dobrý deň,potrebovala by som poradiť,/JU/Alfa/ak som úhrádzala nákup tovaru z CZ,/ cez inter,beng./ tak kam zaúčtovať poplatky a províziu za prevod,respek.poplatky celkom?/FP bola pr.16000 cz-/20300Sk.pollatky 950.-SK/ Poradí niekto?Ide mi hlavne o čiastku,ktorú zapíšem do záv.či tam bude čiastka bez týchto poplatkov alebo s nimi.
dede2
16.06.08,10:50
ja to dávam do ostatných režijných výdavkov. Z daňového hľadiska je to jedno kam to dáš, daňový základ ti zníži v každom prípade. Záleží na tebe, či potrebuješ podrobnú evidenciu ohľadom celkových výdavkov na tovar.
VladoaKatka
16.06.08,11:00
Do záväzkov nie, lebo nie je tá čiastka na FA. Bežná réžia.
zuzanka222
16.06.08,11:18
Keď tomu rozumiem,tak v mat./účel 23/bude čiastka bez poplatkov, a poplatky budú /účel 26-réžia/ ale ,keď sa to tak vezme tak ide len o to členenie v denníku,pretože na DPH to nemá vplyv,
Katka22
16.06.08,12:45
Dobrý deň,potrebovala by som poradiť,/JU/Alfa/ak som úhrádzala nákup tovaru z CZ,/ cez inter,beng./ tak kam zaúčtovať poplatky a províziu za prevod,respek.poplatky celkom?/FP bola pr.16000 cz-/20300Sk.pollatky 950.-SK/ Poradí niekto?Ide mi hlavne o čiastku,ktorú zapíšem do záv.či tam bude čiastka bez týchto poplatkov alebo s nimi.

Ja by som si do záväzkov dala celú sumu za tovar podľa došlej FA .
Uhrada FA by bola výdaj za tovar, poplatky , ktoré si stiahla banka :réžia.
VladoaKatka
16.06.08,13:01
Ja by som si do záväzkov dala celú sumu a pri účtovani v PD by som si to rozdelila na réžiu a tovar .

Záväzky evidujem po obdržaní FA a vtedy ešte neviem aká bude provízia banky za prevod sumy.
VladoaKatka
16.06.08,13:03
Dobrý deň,potrebovala by som poradiť,/JU/Alfa/ak som úhrádzala nákup tovaru z CZ,/ cez inter,beng./ tak kam zaúčtovať poplatky a províziu za prevod,respek.poplatky celkom?/FP bola pr.16000 cz-/20300Sk.pollatky 950.-SK/ Poradí niekto?Ide mi hlavne o čiastku,ktorú zapíšem do záv.či tam bude čiastka bez týchto poplatkov alebo s nimi.

mimotemyTo tie poplatky sú strašne vysoké, ktorá banka má tak nehorázne poplatky?
Katka22
16.06.08,13:13
Záväzky evidujem po obdržaní FA a vtedy ešte neviem aká bude provízia banky za prevod sumy.

Ďakujem za upozornenie VladoKatka:)
Svoju odpoveď som myslela tiež na základe faktúry a bankového výpisu, zle som sa vyjadrila, idem to opraviť,aby som neplietla.
Ešte raz ďakujem.