Miruo
16.06.08,13:17
Zdravim,
tento piatok idem na brigadu do Holandska na 2 mesiace. V agenture mi vraveli, ze musim mat holandske poistenie, ktore si musim zaplatit a ze mam zrusit poistenie vo Vseobecnej zdravotnej, lebo nemozem byt poisteny v 2 statoch EÚ sucasne. Je to tak? dakujem
veronikasad
16.06.08,11:43
Zdravim,
tento piatok idem na brigadu do Holandska na 2 mesiace. V agenture mi vraveli, ze musim mat holandske poistenie, ktore si musim zaplatit a ze mam zrusit poistenie vo Vseobecnej zdravotnej, lebo nemozem byt poisteny v 2 statoch EÚ sucasne. Je to tak? dakujem
Pokial máš platnú pracovnú zmluvu zo zahraničia, odovzdáš ju v zdr.poisťovni a na základe nej sa odhlásiš zo zdr.poistenia v SR. Zdr.poistenie budeš platiť cez zamestnávateľa v zahraničí.

-------
Veronika
Miruo
16.06.08,12:04
aha, ale tym padom nebudem poisteny na Slovensku nie? a ak by nahodou nastala situacia, ze by som tam musel ist do nemocnine a hned ako bude mozne ma prepravia na Slovensko, tak tu potom nebudem poisteny a budem musiet za vsetko platit ci nie?
SVK
16.06.08,14:14
Ak ides na brigadu, predpokladam, ze si student. Tym padom za teba plati poistne stat. Odhlasovat sa teda nemusis. Nechaj si u svojej zdrav. poistovni vystavit medzinarodny preukaz poistenca a ta ti plati v celej EU v rozsahu, ako maju obcania daneho statu.
Miruo
16.06.08,15:01
ano, som student, no v agenture mi vraveli, ze sa odhlasit musim, lebo nemozem byt poisteny v 2 krajinach EÚ