mirmur
13.04.05,22:50
zdravim,

zacinam s podnikanim, chcem si otvorit predajnu s bizuteriou a mam znacne nedostatky co sa tyka vedenia skladu. nevie nahodou niekto o nejakej publikacii, ktora by vedenie skladu popisovala? najlepsie step by step, tj.nakup tovaru z velkoskladu -> uskladnenie (evidencia) tovaru -> predaj tovaru, co je dovolene a co nie, atd... nainstaloval som skusobnu verziu money s3 ale ked som videl tu spustu poloziek a volieb, tak som z toho jelen :-)

dik
babenko1
13.04.05,20:57
Nuž... musíš najprv vytvoriť skladové karty,nadefinovať si ich a na ktoré potom budeš zapisovať každý pohyb. Ak budeš mať ERP cez PC, odpisuje sa ti to priamo zo skladu účtovníctva. Ak budeš mať klasickú ERP, budeš si tieto pohyby robiť ručne. Na konci roka vytlačíš zostatky a urobíš si inventúru, či ti stavy skladu sedia so skutočnosťou. Postup ako nákup, uskladnenie a následný predaj je taký, ako si ho napísal. Nakúpiš, dostaneš faktúru, ktorú podľa položiek naberieš na sklad, pri predaji vyskladníš. Neviem aký program je money s3, ale ja mám alfu, tam je celkom dobre riešený sklad, predaj podporuje ERP Euro 1000 až 2000.
mirmur
13.04.05,21:30
Mam fakturu s nakupenym tovarom, je tam cca 500 poloziek. Znamena to, ze co polozka na fakture to skladova karta? Alebo mozem niektore polozky z faktury dat na spolocnu skladovu kartu? Mozem tvrdit, ze skladova karta = PLU? Nestaci mi vytvorit len tovarove skupiny (DPT) napr. nausnice, retiazky, prstene... a ucet spravit podla DPT? Moze skladova karta = DPT? Co je vyhodnejsie? Z ERP vydavat ucty podla DPT alebo PLU? Pre mna DPT = jednoduchsia a rychlejsia obsluha ERP, PLU = komplikovanejsia obsluha ERP, viac prace pri tlaceni etikiet, lepsi prehlad o predaji konkretneho tovaru. Existuju volake predpisi, zakony aleb odporucania na pouzivanie PLU a DPT?
Inak dik za odpoved:-)