6dona
16.06.08,14:30
:mee: Nevie niekto o nejakom letnom tabore pre deti s cukrovkou? V okoli Košic, dakujem
robovi
16.06.08,21:48
skus www.tabory.sk (http://www.tabory.sk). Mozno tam nieco najdes.
6dona
17.06.08,04:50
Bola som sa mrknut na tej stranke ,ale nič. ale aj tak dik. :(
ivka70
17.06.08,05:11
ja by som sa skusila popytat normalne v okloli /napr. v centre volneho casu/, odkial chodia do tabora spoluziaci dietata, ci by zvladli a bboli ochotni zobrat aj dieta s cukrovkou.

Ved zasa az take privelke obmedzenia to dieta nema - akurat niektore polozky stravy by museli nahradit pre neho niecim inym ...ale zvladnut sa to da ....
GABAZ
17.06.08,16:31
Moj syn ma celiakiu a pridruzene potravinove alergie. Nasli sme mu tabor, kde su mu ochotni pripravovat specialnu stravu.
www.euromesto.com S cukrovkou by som ale asi neriskovala, pretoze u nas treba sledovat len stravu - poskytneme suroviny, postupy, odporucane jedla. U diabetikov je to tazsie. Treba sledovat podavanie inzulinu, strava musi byt vyvazena, zrejme aj pohybove aktivity nesmu dieta pretazovat. Idealne su pobyty organizovane obcianskymi zdruzeniami.
Nasla som na internete stranku Zvazu diabetikov Slovenska www.zds.sk / organizuju specialne rekondicne pobyty. Skus sa nakontaktovat.
Marta3
17.06.08,18:35
:mee: Nevie niekto o nejakom letnom tabore pre deti s cukrovkou? V okoli Košic, dakujem
dona, ja mám dceru, ktorá je diabetička od veku 10. rokov, dnes má 22 a neviem ako to je teraz, ale v tom čase sme boli registrovaní v Košickej organizácii zväzu diabetikov /neviem či to ešte funguje/ - doporučila nám to odborná lekárka a vtedy sa konali detské tábory - jarné - týždenné a letné - tie boli dlhšie - skoro 3 týždne, ale všetko pod odborným dohľadom lekára a zdravotného personálu. To bolo pre tie deti na nezaplatenie, pretože do iných táborov si ich nikto nevzal na zodpovednosť. A presne tak ako píše GABAZ, oni nepotrebujú len špeciálnu stravu, ale tu ide hlavne o tú zdravotnú starostlivosť /kontrola glykémie, dávky inzulínu - ten si pichajú 4-5x denne, ake nemajú pumpu/. Skús sa informovať u ošetrujúceho lekára a požiadať ho o kontakt na zväz diabetikov, ja verím, že stále organizujú takého tábory. Moja dcéra je taraz na inzulínovej pumpe a aj s.r.o., ktorá tieto pumpy distribuuje na Slovensko, každoročne organizuje stretnutia "pumpákov" a rôzne tábory. A týchto stretnutí sa môžu zúčasniť aj diabetici bez pumpy spolu s doprovodom. Neviem, či tu môžem uviesť
názov tejto spoločnosti.
Marta3
17.06.08,18:58
ja by som sa skusila popytat normalne v okloli /napr. v centre volneho casu/, odkial chodia do tabora spoluziaci dietata, ci by zvladli a bboli ochotni zobrat aj dieta s cukrovkou.

Ved zasa az take privelke obmedzenia to dieta nema - akurat niektore polozky stravy by museli nahradit pre neho niecim inym ...ale zvladnut sa to da ....
ivka prepáč, ale musím zareagovať aj na tvoj príspevok.
Ja som o tejto chorobe nevedela nič, iba bežné veci z počutia, pretože v našej rodine sa to netýkalo nikoho - moja dcéra je prvá a neviem či posledná /v dnešnej dobe to nikto nevie/, ale neprajem ti aby si to zažila. Tu nestačí len nahradiť niektoré zložky potravy inými a už je všetko v poriadku. To je najmenej a dá sa to ustriehnuť,/nie vždy/, ale je tu toľko dôležitejších vecí o ktorých ani netušíš. Napr., keď ráno dieťa na teba pozerá a nevníma ťa a ty nevieš čo s ním, či má nízku alebo vysokú glykémiu a treba to rýchlo riešiť, lebo ti môže upadnúť do kómy /aj to sa nám stalo a nevieme prečo/ ... a nebudem sa rozpisovať ďalej. To dieťa nemá veľké obmedzenia, iba musí mať pravidelnú a pestrú stravu, presné dávky inzulíny, pravidelnú kontrolu glykémie a musí mať silnú sebadiscíplínu.
Takže takéto odporúčania radšej nedávaj . Prepáč mi to, ale musela som.
brčko
17.06.08,19:32
Kamarátka, čo má dcéru s cukrovkou spomínala združenie pre deti s cukrovkou spišáčik. Neviem, či ich poznáš, (aj ked predpokladám, že áno.) ani presne o aké združenie ide. No možno tam by ti vedeli poradiť, majú aj svoju stránku.