Vivi
16.06.08,16:31
Ahojte radcovia:)
chcela by som velmi pekne poprosit o radu v teme,o ktorej je uz popisane vela. Len si neviem odpovedat :((
6.8.2008 nastupujem na matersku dovolenku. Do konca jula som zamestnana u zamestavatela,kde pracujem od 1.12.2005.Od 1.6.2008 mam aj druhe zamestnanie,ale s nizsim hrubym prijmom. Z coho sa mi bude ratat materska od 6.8.?mozem si ju nejako uplatnit este u povodneho zamestnavatela v ochrannej lehote,aby som ju mala vyssiu?
dakujem krasne....
brčko
16.06.08,17:42
Ahojte radcovia:)
chcela by som velmi pekne poprosit o radu v teme,o ktorej je uz popisane vela. Len si neviem odpovedat :((
6.8.2008 nastupujem na matersku dovolenku. Do konca jula som zamestnana u zamestavatela,kde pracujem od 1.12.2005.Od 1.6.2008 mam aj druhe zamestnanie,ale s nizsim hrubym prijmom. Z coho sa mi bude ratat materska od 6.8.?mozem si ju nejako uplatnit este u povodneho zamestnavatela v ochrannej lehote,aby som ju mala vyssiu?
dakujem krasne....

No podla toho, čo som sa dočítala na porade, ti z toho prvého PP nezačne plynúť ochranná lehota, lebo máš iné nem.poistenie=druhý PP. Nie je to písané v zákone, no taká je vraj prax v SP.

Nárok na materské ti vznikne "len z druhého PP", ktorý ti začal 1.6.08 a rozhodujúcim obdobím na výpočet materského, ak nastupuješ na MD 6.8.08 je obdobie 1.6.-31.7.08.
Nedá sa dohodnúť s prvým zamestnávatelom, nech ti PP končí napr. 10.8.08 (podpísať dohodu o ukonč.PP s týmto dátumom)??? Potom by sa ti materská rátala len z prvého PP a rozhodujúcim obdobím na výpočet materského by bol rok 2007.
Vivi
25.06.08,09:59
pytala som sa na Socialnej poistovni na tento moj pripad a povedali mi,ze materske mi pravdepodobne bude plynut z oboch poisteni - ze sa vyuzije aj ochranna doba co sa tyka prveho zamestnavatela.Je to mozne?
Chobot
25.06.08,10:13
pytala som sa na Socialnej poistovni na tento moj pripad a povedali mi,ze materske mi pravdepodobne bude plynut z oboch poisteni - ze sa vyuzije aj ochranna doba co sa tyka prveho zamestnavatela.Je to mozne?

Možné to je, len aby bol rovnakého názoru aj ten zamestnanec, ktorý bude rozhodovať o výške tvojho materského. ;)
brčko
25.06.08,10:30
súhlasím s Chobotom, nespoliehala by som sa na to. A po skúsenostiach s informovaním na SP už vôbec nie. Dostala som častokrát protichodné odpovede a skutočnosť bola aj tak iná.