vpolakova
16.06.08,19:47
Dobrý deň,
chcela by som sa spýtať, ako je to v prípade zrušenia živnosti a zostávajúceho materiálu na sklade. Akými spôsobmi sa ho môžem zbaviť, aby som zbytočne neplatila veľkú daň. Je možný jeho predaj za nižšiu hodnotu ako bol nakúpený? A čo v prípade, ak chcem urobiť sponzorský dar a tým pádom sa zbavím časti materiálu, ktorý použijem. Aké doklady k tomu potrebujem.

Ďakujem za každú odpoveď.
TatianaK1
17.06.08,21:07
Ja sa chcem spýtať, či mi neviete poradiť, ak koncom júna zruším živnosť a začiatkom júla otvorím novú, musím následne zrušiť registráciu DPH a znovu požiadať o novú registráciu ak chcem zostať plátcom DPH aj naďalej. Rozdiel medzi ukončení starej a začatím novej živnosti bude pár dní, názov firmy zostíva a aj činnosť bude rovnaká.
Monika C.
18.06.08,04:48
Podľa mňa určite myslím si že bude mať nové IČO, DIČ aj IČ DPH. Začínaš od znova nakoľko budeš mať iný živnostenský list je to len môj názor ale počkaj na ostatných skúsenejších. Pekný deň.Patrí to k TatianaK1.
Monika C.
18.06.08,06:45
Vpolakova - prezri zrušenie živnosti práve to študujem aj ja - veľmi mi v tom pomohla benka ale ja to tu ešte neviem prilepiť. Daj do vyhladávača - predaj podniku je tam strašne veľa veci z tej oblasti dakedy stačí od poradákov len jedna veta napr. daj do vyhladača - predaj podniku a už to veľmi pomôže. Takže poradáci díki.
Milan Benka
18.06.08,06:58
Ja sa chcem spýtať, či mi neviete poradiť, ak koncom júna zruším živnosť a začiatkom júla otvorím novú, musím následne zrušiť registráciu DPH a znovu požiadať o novú registráciu ak chcem zostať plátcom DPH aj naďalej. Rozdiel medzi ukončení starej a začatím novej živnosti bude pár dní, názov firmy zostíva a aj činnosť bude rovnaká.


Podľa mňa určite myslím si že bude mať nové IČO, DIČ aj IČ DPH. Začínaš od znova nakoľko budeš mať iný živnostenský list je to len môj názor ale počkaj na ostatných skúsenejších. Pekný deň.Patrí to k TatianaK1.


Živn úrad Vám pridelí to isté ICO.
Monika C.
18.06.08,12:15
Ďakujem benka to som nevedela. Ešte raz dík.
vpolakova
20.06.08,09:55
Ďakujem pekne, skúsim to pozrieť.