lentylkask
16.06.08,20:26
sestra ma uz dlhe roky problemy s cervenymi krvinkami...ma zle vysledky krvneho obrazu. doktorka jej dlho predpisovala kyselinu listovu, ale stav sa nezlepsil, tak jej teraz predpisala uz aj zelezo. Nevie niekto poradit, cim by sa jej zlepsil stav? dakujem :-)
m.hladka
16.06.08,18:31
čierne ríbezle
Olice
16.06.08,18:38
sestra ma uz dlhe roky problemy s cervenymi krvinkami...ma zle vysledky krvneho obrazu. doktorka jej dlho predpisovala kyselinu listovu, ale stav sa nezlepsil, tak jej teraz predpisala uz aj zelezo. Nevie niekto poradit, cim by sa jej zlepsil stav? dakujem :-)

Pozri sem:

http://www.biospotrebitel.sk/clanok/658-chudokrvnost-anemia-vhodna-strava.htm
damati
17.06.08,13:41
sestra ma uz dlhe roky problemy s cervenymi krvinkami...ma zle vysledky krvneho obrazu. doktorka jej dlho predpisovala kyselinu listovu, ale stav sa nezlepsil, tak jej teraz predpisala uz aj zelezo. Nevie niekto poradit, cim by sa jej zlepsil stav? dakujem :-)
Brokolica, špenát, šípkový čaj, mak, predovšetkým varená mrkva v polievke a dobrým zdrojom je teľacie mäso - je to odporúčanie hematologičky. Môj syn nemá síce anémiu, ale má dlhodobo málo zásobného železa.
*Lia*
17.06.08,13:56
predtym, ked som jedla maso (co je paradox, lebo kazdy pri anemii radi jest maso) som bola mierne anemicka, uz roky chodim darovat krv, od svojich 18 a odmietli mi zobrat krv, kedze som hodnotu Hemoglobinu mala 114...moja obvodna mi predpisala aktoferrin s pyridoxinom, ja som to odmietla brat a povedala som si, ze sa musim zacat inak stravovat ;)
pred 2 tyzdnami som bola zas na transfuzke a mala som hodnotu 134 :)...na zelezo je vyborna melasa Blackstrap, najdes to v googli, stacia ti 3 PL a pokryjes celodenny prijem Fe, k tomu nejaky pomaranc (dolezite kvoli C vitaminu) a mas :) dalsie zdroje: sezamove semienka, tekvicove, lanove, vyborna je listova zelenina, zo strukovin je super cicer, fazula, sosovica, na 100 g obsahuje najviac Fe kokos, ale s tym to radsej neprehanaj kvoli nasytenym mastnym kyselinam :)
takze ide o to, ze nemusis do seba pchat bordel typu bravcova pecen, da sa to pekne aj z rastlinnych zdrojov :) a este jedna vec: kava a mliecne vyrobky brzdia vstrebavaniu zeleza


Vela stastia :)
evina
17.06.08,14:37
cviklová šťava
veronikasad
17.06.08,14:40
cviklová šťava
skúšala som, internistka mi však povedala, že oveľa viac železa ako cvikľová šťava má kakao a čokoláda s vysokým podielom kakaa.
*Lia*
17.06.08,14:43
iba na cviklovu stavu by som sa nespoliehala :) ale je to urcite zdraviu prospesne, hlavne ak sa zmiesa s mrkvovou stavou, citronom a kvapkou oliv. oleja
evina
17.06.08,14:45
nemyslela som tým, že len cviklová šťava, ale aj.....
lentylkask
22.06.08,07:47
dakujem :-) odporucim dalej, len ta cviklova stava u nej nezabera (uz sme skusali)
Rubrika
22.06.08,08:37
Petržlenová vňať, žerucha sú tiež dobré na chudokrvnosť.
No tá vňať nie len v polievke ako príchuť, ale nakrájaná napríklad na chlebíku s maslom.
pasuliatko
22.06.08,21:06
sestra ma uz dlhe roky problemy s cervenymi krvinkami...ma zle vysledky krvneho obrazu. doktorka jej dlho predpisovala kyselinu listovu, ale stav sa nezlepsil, tak jej teraz predpisala uz aj zelezo. Nevie niekto poradit, cim by sa jej zlepsil stav? dakujem :-)


železo,železo a ešte raz železo.:)