fcelicka
17.06.08,07:22
Je mozne uzatvorit pracovnu zmluvu na dobu urcitu bez uvedenia konktretneho datumu ukoncenia, len z uvedenim ze pracovna zmluva konci dnom skoncenia prevadzky kupaliska. :-(
Chobot
17.06.08,06:47
Je mozne uzatvorit pracovnu zmluvu na dobu urcitu bez uvedenia konktretneho datumu ukoncenia, len z uvedenim ze pracovna zmluva konci dnom skoncenia prevadzky kupaliska. :-(

Áno, je to možné. Doba určitá nemusí byť definovaná konkrétnym dátumom, ale môže byť aj udalosťou alebo právnou skutočnosťou, o ktorej vieme, že nastane a vieme určiť, kedy nastane - najneskôr v deň, kedy nastala.

Takže ak určíš, že PP je na dobu určitú a končí dňom skončenia prevádzky kúpaliska, tak v deň, kedy sa zatvorí kúpalisko sa skončí PP. Nie je nutné vedieť dopredu, v ktorý deň zavriete kúpalisko.
Martin Mocko
17.06.08,06:54
Je mozne uzatvorit pracovnu zmluvu na dobu urcitu bez uvedenia konktretneho datumu ukoncenia, len z uvedenim ze pracovna zmluva konci dnom skoncenia prevadzky kupaliska. :-(

Presne ako píše Chobot..zober si napr. zmluvu na zastupovanie počas materskej dovolenky a rodičovského príspevku XY - taktiež tam nie je presný dátum.

Ja som sa dokonca už raz stretol so zmluvou "po dobu dokončenia dohodnutých prác" - pričom nikde inde neboli dohodnuté žiadne práce a náplň práce bola postavená na úroveň opakujúcich sa mesačných činností. Dokonca bola zmluva v takejto forme odobrená právnikom. Ale či išlo o dobu určitú alebo neurčitú...to som nezistil doteraz.