Katarina5555
17.06.08,07:32
Potrebovala by som poradiť v nasledovnom:

Máme faktúru od vet.ústavu, ktorý nie je platca DPH, na službu - testy a zároveň je tam aj účtovaná dobierka. Túto celú faktúru prefakturujeme inej firme, my sme platci DPH.

Mňa zaujíma či dané testy ja prefakturujem s DPH a čo s tou dobierkou? či aj dobierku mám prefakturovať s DPH alebo bez?

Ďakujem
Šadar
19.06.08,12:00
Podla mojho nazoru ak je napisane na fakture, ze je to vyslovene platba za dobierku, refakturujete to bez DPH. Ja bezne refakturujem kolky a to refakturujem bez DPH.

A co sa tyka refakturacie za testy, myslim ze to nie je cinnost oslobodena a preto si na celu sumu priratate 19%
botuľa
24.07.08,14:54
Prosím Vás a uvádza sa uvedené prefakturované poštovné v daňovom priznaní DPH?
ccokoladecka
25.08.10,15:46
dobry den, uz som sa raz pytala na refakturaciu, ale neviem najst tu temu a potrebujem este poradit, dufam, ze pomozete :)
Mame uzatvorenu mandatnu zmluvu s neplatcom DPH, ktory nam ma prefakturovat svoje naklady spojene s cinnostou ktoru pre nasu firmu vykonava /napr. PHM, ubytovanie a ine/ Chcem si len ujasnit, ci robim spravne: mandatar si da blocky do svojich nakladov a vystavi nam fa s prefakturaciou tychto nakladov bez DPH. Teda my budeme znasat naklady, a kedze je bohuzial on neplatca DPH, tak v plnej vyske aj s DPH.... ? je to tak spravne? prosim odpiste
babi2
25.08.10,17:29
dobry den, uz som sa raz pytala na refakturaciu, ale neviem najst tu temu a potrebujem este poradit, dufam, ze pomozete :)
Mame uzatvorenu mandatnu zmluvu s neplatcom DPH, ktory nam ma prefakturovat svoje naklady spojene s cinnostou ktoru pre nasu firmu vykonava /napr. PHM, ubytovanie a ine/ Chcem si len ujasnit, ci robim spravne: mandatar si da blocky do svojich nakladov a vystavi nam fa s prefakturaciou tychto nakladov bez DPH. Teda my budeme znasat naklady, a kedze je bohuzial on neplatca DPH, tak v plnej vyske aj s DPH.... ? je to tak spravne? prosim odpiste
Neplátca DPH si dáva do nákladu celú zaplatenú sumu, teda aj s DPH a keď to potom refakturuje, tak samozrejme bez DPH nakoľko nie je plátcom a Vy to celé znášate ako náklad, je to tak správne
ccokoladecka
25.08.10,18:34
ďakujem veľmi pekne za rýchlu odpoveď :)
H.B.
25.10.12,07:24
Sme platcami DPH. Poslali sme balík inej firme. Vystavujem fa na tovar a do samostatnej kolonky píšem prefakturácia poštovného. Bude prefakturácia poštovného bez DPH. Na tovar normálne dám 20%.