caucico
17.06.08,07:55
Ahojte poraďáci,
mam hotové RZZP a 1 zamestnanec dopláca, druhý tiež, pričom má dvoch zamestnávateľov. Ako mám postupovať ďalej? Pošlem oznámenia zdravotným poisťovniam oznámenia preplatkoch a nedoplatkoch,takisto dám oznámenie zamestnancom. A co so samotným tlačivom "ročné zúčtovanie"? to ostáva firme? či aj to sa odosiela poisťovni? a keď má zamestnanec 2 zamestnávateľov,tak druhému sa niečo posiela?
Je toho viac,ale mockrát vďaka.
katkaj
17.06.08,06:20
Ahojte poraďáci,
mam hotové RZZP a 1 zamestnanec dopláca, druhý tiež, pričom má dvoch zamestnávateľov. Ako mám postupovať ďalej? Pošlem oznámenia zdravotným poisťovniam oznámenia preplatkoch a nedoplatkoch,takisto dám oznámenie zamestnancom. A co so samotným tlačivom "ročné zúčtovanie"? to ostáva firme? či aj to sa odosiela poisťovni? a keď má zamestnanec 2 zamestnávateľov,tak druhému sa niečo posiela?
Je toho viac,ale mockrát vďaka.


RZZP sa odovzdáva na poisťovňu. Tak ako DP sa odovzdáva na DÚ.

o povinnostiach bližšie pozri sem http://www.porada.sk/t80618-rzzp-jednoducha-prirucka.html
caucico
17.06.08,06:40
Ďakujem. A môžem naraz zaslať do poisťovne aj RZZP a aj oznámenie o nedoplatku? a nikde som sa nedočítala, aké tlačivo posielam druhému zamestnávateľovi. A ked zamestnanec mal nedoplatok do 100sk-nemuselo sa mu robit RZZP,tak si to necham u seba len v evidencii a nič nemusím odosielať nikomu?
katkaj
17.06.08,06:45
Ďakujem. A môžem naraz zaslať do poisťovne aj RZZP a aj oznámenie o nedoplatku? a nikde som sa nedočítala, aké tlačivo posielam druhému zamestnávateľovi. A ked zamestnanec mal nedoplatok do 100sk-nemuselo sa mu robit RZZP,tak si to necham u seba len v evidencii a nič nemusím odosielať nikomu?

Všetko je to v tej príručke napísané.

Do 30.6. odovzdáš na zdravotnú poisťovňu RZZP.
Do 2.9. oznámiš zamestnancom prípadne iným zamestnávateľom ich preplatky alebo nedoplatky vyššie ako 100,-
Do 30.9. oznámiš ZP výsledný preplatok alebo nedoplatok zamestnávateľa ktorý ti vznikne ked ti všetci oznámia výsledok RZZP
Do 31.10. uhradíš výsledný nedoplatok zamestnávateľa zdravotnej poisťovni