evka-janekova
17.06.08,08:03
Dobrý deň.. ja som asi nejaká iná..

No prišla som do firmy po kolegyni, ktorá odišla do zahraničia. Teraz mám taký problém.

No z RZ mi vznikol preplatok 7643,-- čo som vyplatila zamestnancom. Teda si to vyžiadavam späť v prehľadoch, tak mi bolo povedané. Včera prišiel kolega, že na ktorý účet platím preddavky na daň za zamestnancov, keď vyjdu.

Oni sa majú platiť mesačne??? :eek:

No som z toho mimo, tento mesiac mi vyšli preddavky na daň 270 sk.. no nezaplatila som ich daň. úradu. Mesačne platím za zamestancov odvody a zrážkovú daň za dohodárov.

Ak sa majú platiť, tak načo je potom štvrťročný prehľad? No veď som z toho úplne mimo...

Dakujem za názory...
Olgica
17.06.08,06:15
Preddavky na daň zo záv.činnosti (zo mzdy) sa platia každý mesiac. Štvrťročne sa vypisuje prehľad o týchto preddavkoch aby DU vedel či máte zaplatené alebo nie a 1x ročne sa vypisuje hlásenie. Ročné zúčtovanie preddavkov sa robí 1x ročne a preplatky či nedoplatky sa vyplatia alebo zrazia zamestnancom.
evka-janekova
18.06.08,12:05
No uz som z toho mudrejsia.. tie preddavky platím, ak sú vyššie ako vyplatený daňový bonus. Pozrela som si mzdy dozadu aby som vedela, kte som túto povinnosť prehliadla.

No a za apíl som mala zaplatiť 23 korún. Čo mám teraz urobit?? Mam to len tak zaplatiť, alebo vypísať nejaké tlačivo, alebo isť na daňový úrad..

Bude aj nejaká pokutka?

Diky.. uz na to nikdy nezabudnem.
Zoltán Kovács
18.06.08,12:08
No uz som z toho mudrejsia.. tie preddavky platím, ak sú vyššie ako vyplatený daňový bonus. Pozrela som si mzdy dozadu aby som vedela, kte som túto povinnosť prehliadla.

No a za apíl som mala zaplatiť 23 korún. Čo mám teraz urobit?? Mam to len tak zaplatiť, alebo vypísať nejaké tlačivo, alebo isť na daňový úrad..

Bude aj nejaká pokutka?

Diky.. uz na to nikdy nezabudnem.

Zaplatiť čo najrýchlejšie. Netreba žiadne tlačivo dokladať, na identifikáciu platieb DÚ používa práve 1/4 ročné prehľady.

A tu je kalkulačka na výpočet sankcii:
http://www.drsr.sk/wps/portal/!ut/p/kcxml/04_Sj9SPykssy0xPLMnMz0vM0Y_QjzKLN4gPMTENAMmB2I76ke hCQLYfkqivR35uqr63foB-QW5oRLmjoiIAXyMgrg!!/delta/base64xml/L3dJdyEvUUd3QndNQSEvNElVRS82XzBfVDQ1Tw!!?nID=6_0_T 45P&cID=6_0_T45P''
jankasm
18.06.08,12:18
Dobrý deň.. ja som asi nejaká iná..

No prišla som do firmy po kolegyni, ktorá odišla do zahraničia. Teraz mám taký problém.

No z RZ mi vznikol preplatok 7643,-- čo som vyplatila zamestnancom. Teda si to vyžiadavam späť v prehľadoch, tak mi bolo povedané. Včera prišiel kolega, že na ktorý účet platím preddavky na daň za zamestnancov, keď vyjdu.

Oni sa majú platiť mesačne??? :eek:

No som z toho mimo, tento mesiac mi vyšli preddavky na daň 270 sk.. no nezaplatila som ich daň. úradu. Mesačne platím za zamestancov odvody a zrážkovú daň za dohodárov.

Ak sa majú platiť, tak načo je potom štvrťročný prehľad? No veď som z toho úplne mimo...

Dakujem za názory...

Ak Ti skutočne vznikol pri RZD preplatok, ako píšeš, tak nemusíš vlastne platiť žiadnu daň. Pretože vzniknutý preplatok Ti DÚ nevráti, ten preplatok sa vysporadúva mesačne tak, že daň, ktorá Ti vznikne, a ktorú by si mala DÚ zaplatiť tak nezaplatíš a postupne si znižuješ preplatok. Ak si ho nevysporiadaš do konca roka, tak potom môžeš požiadať DÚ o jeho vrátenie.

Takže ak je to takto a máte na DÚ preplatok, tak žiadnu daň platiť nemusíš. ;)
evka-janekova
19.06.08,06:48
diky, diky, diky...uz som myslela že budem mať padáka...