CSC
17.06.08,08:03
Dobrý deň neviete mi niekto pomôcť s dohodou uzatvorenou medzi zamestnávateľom a užívateľským zamestnávateľom v prípade keď zamestnanci budú dočasne pridelení do ČR ? Na nete som našla nasledovné: "Konkrétna forma vyslania predovšetkým závisí od obsahu zmluvného vzťahu medzi vysielajúcim zamestnávateľom a užívateľským zamestnávateľom, ktorý svoj právny základ nenachádza v pracovnom práve, ale predpokladá využitie zmluvných typov z iných právnych odvetví." Čiže nemôžem použiť zmluvu ako v prípade keď užívateľský zamestnávateľ je v SR, spísanú podľa § 58 a)?
Nemáte s týmto niekto skúsenosť?
Marína
17.06.08,06:39
CSC
17.06.08,08:40
ďakujem za odpoveď a linky. Už predtým som pozerala porady s touto témou, ale priznám sa že nie som múdrejšia. Môžete mi aj napriek tomu že téma je už rozoberaná poradiť?
- Máme zamestnancov ktorých chceme dočasne prideliť na výkon práce k inému zamestnávateľovi v ČR od 1.7. do 31.12.2008, náklady na mzdu budeme refakturovať.
- s užívateľským zamestnávateľom podpíšeme dohodu o dočasnom pridelení podľa ZP § 58?
- to že zamestnanca dočasne pridelíme na výkon práce k inému zamestnávateľovi v ČR sa považuje za "Vyslanie zamestnanca" a my musíme požiadať o "Potvrdenie o uplatniteľnej legislatíve"?
-mzdu mu spracujeme my ako jeho zamestnávateľ, takže odvody a daň zaplatí v SR ?
Marína
17.06.08,13:06
ďakujem za odpoveď a linky. Už predtým som pozerala porady s touto témou, ale priznám sa že nie som múdrejšia. Môžete mi aj napriek tomu že téma je už rozoberaná poradiť?
- Máme zamestnancov ktorých chceme dočasne prideliť na výkon práce k inému zamestnávateľovi v ČR od 1.7. do 31.12.2008, náklady na mzdu budeme refakturovať.
- s užívateľským zamestnávateľom podpíšeme dohodu o dočasnom pridelení podľa ZP § 58? Áno. Viď téma http://www.porada.sk/t39375-zmluva-o-zapozicani-zamestnanca.html a v nej aj dohoda.
- to že zamestnanca dočasne pridelíme na výkon práce k inému zamestnávateľovi v ČR sa považuje za "Vyslanie zamestnanca" a my musíme požiadať o "Potvrdenie o uplatniteľnej legislatíve"?
Áno. Pozri si v http://www.socpoist.sk/index/index.php?ids=1561#postup-pri-vyslani , ktorý som ti prilepila už v predch. príspevku, odsek Postup pri vyslaní.
-mzdu mu spracujeme my ako jeho zamestnávateľ, takže odvody a daň zaplatí v SR ?
Tiež som ti pripla link v predch. príspevku
http://www.porada.sk/t53641-docasne-pridelenie-zamestnancov-do-cr.html
http://www.porada.sk/t15462-europske-pravo-soc-zabezpecenia-prislusnost-k-pravnym-predpisom.html (čítaj aj príspevky k článku)


Ak sa chceš niečo dozvedieť, musíš si tie linky pozrieť. Ja to tiež musím v nich hľadať. Nie je to téma, ktorej sa venujem.
CSC
18.06.08,05:48
Ďakujem za pomoc :-)
Marcela16
17.09.08,21:10
Prosím niekoho o radu... Pridelili sme teraz prvý mesiac zamestnancov inému zamestnávateľovi na výkon práce v ČR. V zmluve je dohodnuté, že sa bude faktúrovať za odpracované hodiny a doklad bude výkaz o odpracovaných hodinách z firmy, v ktorej si to odpracujú. Avšak odpracovali tam 360 hodín na osobu. Mám im vyhotoviť mzdu, v ktorej naozaj odpracovali toľko hodín? Aby mi to sedelo s našou vyhotovenou faktúrou na ten istý počet hodín, alebo mám riskovať to, že to bude nesprávne, keď im do mzdy dám takýto počet hodín? Zákonník práce myslím, že jasne hovorí o týždennom počte odpracovaných hodín... Neviem ako to mám správne urobiť. Prosím poraďte mi niekto
jales
18.09.08,04:44
Ja by som sa chcela informovať, či v zmysle § 58 ZP môže ktorákoľvek firma prenajímať zamestnancov. Nemusí to mať firma, ktorá zamestnancov prenajíma (ak to nie je agentúra) uvedené ako jednu z činnosti vo výpise z OR, resp. v živnostenskom liste. Mali sme práve kontrolu zo živnostenského a kontrolovali nám faktúry a porovnávali, či všetko čo fakturujeme máme uvedené ako činnosť aj v živostenskom liste.
Marcela16
18.09.08,09:27
To som si aj ja zisťovala u známej na živnostenskom... musí faktúrovať len tie činnosti, ktoré má v živnostenskom liste.
jales
18.09.08,10:32
Vďaka za odpoveď. Len mám pocit, že dnes už ľudí ponúka na prenájom kde-kto a ani si neuvedomuje, že to nie je také jednoduché.