apo
17.06.08,12:07
Prosím Poraďáka, ktorý má príručku SEPI pre Podvojné účtovníctvo (modrý karisblok), aby mi poskytol dva vzorce pre výpočet cenových rozdielov.

Jeden vzorec je pre výpočet priemerného percenta.
Druhý vzorec je pre výpočet obchodnej prirážky.

V príručke SEPI je tento problém popísaný ak si dobre pamätám pri účtovaní predajne s tovarom, kde touto metódou odpočítajú obchodnú prirážku pri stanovení účtovnej hodnoty zásob tovaru v predajni.

Ja som v minulosti tento postup aplikoval pri výpočte nákladu z výdavkov spojených s obstaraním tovaru. Vzorce mám v tabuľke C602, ale táto sa dala naposledy otvoriť iba pod WIN98.

:confused:Príručku som skartoval, máme predsa PORADU a teraz sa neviem dostať k informácii o ktorej viem kde je, ale ju nemám.

Ďakujem.

apo
Stefan2005
17.06.08,11:06
... Vzorce mám v tabuľke C602, ale táto sa dala naposledy otvoriť iba pod WIN98.... apo

... keď nebudeš mať inú možnosť, predsa len skús otvoriť súbory v C602 - možná to pôjde pomocou tohoto: http://www.slunecnice.cz/sw/dosbox/
Štefan.
apo
17.06.08,14:07
Ahoj Štefam.

Nainštaloval som si Dosbox, spustil som ho. V Dos okne ukazuje disk "Z", urobí dir, ale neprišiel som nato, ako zadať spustenie nejakej inej úlohy ako je funkcia DOSu. Napríklad ako nainštalujem program C602.

Prosím poraď ešte.

Ďakujem.

apo
Stefan2005
17.06.08,15:31
Ahoj Štefam.

Nainštaloval som si Dosbox, spustil som ho. V Dos okne ukazuje disk "Z", urobí dir, ale neprišiel som nato, ako zadať spustenie nejakej inej úlohy ako je funkcia DOSu. Napríklad ako nainštalujem program C602.

Prosím poraď ešte.

Ďakujem.

apo

... tak v adresari DOSPROG mám adresare C602 a INSTALL
bud zadam cd c602 a potom c602.exe, alebo v prípade inštalácie by to malo byť cd install a následne install.exe - ovšem toto som neskúšal, nakoľko nemám poruke inštaláciu - neviem kde to nainštaluje.... Ale C602 som spustil bez problémov...
apo
25.06.08,13:54
Riešenie vyhrabané v mojom archíve z roku 2002 za vydatnej pomoci Stefan2005 je tu:
http://www.porada.sk/t84247-cenove-rozdiely-priemerne-prepc-percento.html#post762280

Pozdravujem.

apo