jana
24.06.04,07:05
Na školení daňového riaditeľstva nám povedali, že lístok z registračnej pokladne musí obsahovať základ dane a DPH a keď to nebude obsahovať
tak si nemôžeme uplatniť DPH! A DPH nemôže ísť do daňových nákladov.!!
Ako ste to riešili za máj?
Danka Kosibová
24.06.04,05:23
ahoj jani, mam ten isty problem. Snazila som sa namiesto blockov ERP vystavovat fa+PPD, zvlast, ked islo o niekoho kto si bude chciet na zaklade tychto dokladova uplatnovat DPH. Samozrejme, toto sa neda robit u kazdeho. Na a ked som si to neustriehla, teraz sa mi vracaju, ze som im dala zly doklad. Robim to takto, no neviem, ci správne.Tak robim refundáciu a vystavim VF + PPD, nakolko mám pokladnu,ktora mi neumožnuje udavat na doklade cenu bez DPH. Teda, dalo by sa no to by som musela nahodit cenu bez DPH a ona by si doratala celu cenu. Lenze uz vidim mojich ludi v predajni ako sa okrem cien s DPH ucia aj bez DPH...je to hlupost.NO HLAVNA VEC, ZE NA POLADNU JE CERTIFIKAT !!!
bea
24.06.04,05:35
Ja som na šťastie poučila ľudí, aby nechodili nakupovať do TESCA, tak sa mi takých dokladov nenazbieralo veľa. Neodpočítavam DPH a DPH dávam do nedaňový výdavkov. Je to neseriózne od obchodníkov, že si nedajú do poriadku registračné pokladne. Ak sa to dá riešiť ešte tak ako píše Danka Kosibová, ešte ako tak. Ale ja som už uvažovala, že začnem vypisovať do Tesca a pod. výhražné listy, že budem písať sťažnosti na DÚ. Tesco ma už dlho rozčuľuje aj svojimi miznúcimi páskami a nič s nimi nedokážu urobiť!
Mickya
24.06.04,10:53
Ja sa chcem len spýtať, že ak ste mali kontrolu na DPH, vyhodili vám také doklady?
:p Veď osoba, ktorá ide nakupovať do obchodu vec, ktorú potrebuje na podnikanie, nemôže predsa dopredu vedieť, ako bude doklad z ERP vyzerať...:confused:
Ďakujem za reakciu.
luky
24.06.04,11:57
Na školení nás Ing.Jablonková informovala asi tak, že dodávateľ môže ručne doplniť základ dane na bloček, ale musí byť jasné, kto ten bloček opravil a samozrejme aj pečiatka.Ak sa toto neudeje, tak žiadny nárok na odpočet DPH nie je a v tom prípade je len jediná možnosť učtovať to ako nedaňový náklad
silvia
24.06.04,12:48
Aj nam vcera na skoleni prizvukovali, ze blocek bez zakladu dane si nemozno uplatnit v DPH a sumu DPH uctovat ako nedanovy naklad. Ale vraj za maj to este mozeme uplatnit, tento mesiac by vsetci danovaci mali prizmurit obe oci. A poradili nam, ze ked vojdeme do predajne, najskor sa mame spytat, ako vyzeraju ich blocky z ERP, az potom nakupovat. Super, nie :-)
Danka Kosibová
24.06.04,12:55
...hej, to je skvele, ja nemam co ine robit, iba lietat po meste a zhanat predajnu, ktora ma blocky v poriadku...aby som si mohla napriklad kupit jedno tlacivo...krasne to vyriesili...
bea
24.06.04,13:36
...hej, to je skvele, ja nemam co ine robit, iba lietat po meste a zhanat predajnu, ktora ma blocky v poriadku...aby som si mohla napriklad kupit jedno tlacivo...krasne to vyriesili...
Ja mám taký pocit, podľa toho, čo ste písali v predchádzajúcom príspevku, že bločky vo Vašej predajni tiež nie sú v poriadku!? Tá reg. pokladňa by sa snáď mohla nejako preprogramovať al. niečo iné, aby vydávala správne doklady?
Danka Kosibová
24.06.04,13:51
bea, ona sa da naprogramovat iba tak, ze budeme zadavat cenu bez DPH a ona si dopocita cenu s DHP, co podla mna nie je najstastnejsie riesenie. Ale akurat mi technik volal, ze "UŽ" - po dvoch mesiacoh!!! sa vyrobcovi podarilo urobit nejaku nadstavbu toho software v pokladni a malo by to ist...
bea
24.06.04,13:56
Hurrá! Tak k Vám už budeme môcť chodiť nakupovať! A čo predávate?
Danka Kosibová
24.06.04,14:02
bea,mohla si aj doteraz, vystavila by som Ti fakturu+PPD :) Co predavame..."cesta okolo sveta pocitacov"....vsetko od PC...
Mila
24.06.04,14:06
No ja som ich mala v máji zopár a dala som ich opraviť ručne v tých predajniach kde sme to kúpili.Bola to štrapa a môj slovník počas pochôdzok nebol najslušnejší, ale všetkých som vo firme inštruovala, že keď dostanú v obchode blok, tak hneď na mieste ho treba skontrolovať a dať opraviť. Majú ma za to všetci radi.Ale inak sa to asi nedá.Na DU mi včera povedali, že to určite budú vyhadzovať.Čo slušnejší vraj dajú možnosť dodatočne to opraviť. Otázne je, že keď príde kontrola za 2 roky, či bude tá predajňa ešte existovať.No sme v Kocúrkove
Helena
25.06.04,16:08
Bohužial je to tak, bločky z registračky musia mať od 1.5.2004 základ dane. Inak to žial nemožno dať do daňových výdavkov. Daňovaci to vyhodia.
V prípade, že niekto Vás požiada o opravu už vystaveného bločku,vystavte dodatočne faktúru a blok z registračky dajte ako úhradu faktúry, je to pracné ale neviem ako inak by sa to ošetrilo.
INGRID KRIŽANOVSKÁ
16.08.05,16:05
Prosím o radu. Vystavili sme doklad z ERP ale ten neobsahuje základ dane ale len celkovú sumu a daň 19%. Zákazník nás žiada o opravu. Nie je to v mieste nášho bydliska. Môžem k tomu vystaviť len dodací list, kde bude vyčíslené základ dane a daň, alebo musím vystaviť fa?
Jana Acsová
16.08.05,16:14
Prosím o radu. Vystavili sme doklad z ERP ale ten neobsahuje základ dane ale len celkovú sumu a daň 19%. Zákazník nás žiada o opravu. Nie je to v mieste nášho bydliska. Môžem k tomu vystaviť len dodací list, kde bude vyčíslené základ dane a daň, alebo musím vystaviť fa?Pardon. Namiesto citujem som dala súhlas.http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif
Môžeš vystaviť paragón, kde uvedieš všetko, čo má obsahovať (aj DKP) - over si všetky náležitosti vo Vyhláške k ERP a v zákone o DPH a uvedieš naň dôvod vystavenia "doplnenie náležitostí v zmysle ZDPH k dokladu č. .....".
Ale z riešenia, ktoré uvádzaš môžeš v pohode vystaviť aj dodací list - ale musí mať všetky náležitosti faktúry podľa § 71 ZDPH. Doporučujem naň uviesť aj poznámku: úhrada cez ERP, prípadne sa odvolať aj na číslo už vystaveného dokladu.
INGRID KRIŽANOVSKÁ
16.08.05,16:27
Pardon. Namiesto citujem som dala súhlas.http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif
Môžeš vystaviť paragón, kde uvedieš všetko, čo má obsahovať (aj DKP) - over si všetky náležitosti vo Vyhláške k ERP a v zákone o DPH a uvedieš naň dôvod vystavenia "doplnenie náležitostí v zmysle ZDPH k dokladu č. .....".
Ale z riešenia, ktoré uvádzaš môžeš v pohode vystaviť aj dodací list - ale musí mať všetky náležitosti faktúry podľa § 71 ZDPH. Doporučujem naň uviesť aj poznámku: úhrada cez ERP, prípadne sa odvolať aj na číslo už vystaveného dokladu.Ďakujem pomohol si mi. Porada je proste super!!!!