Jana-MT
17.06.08,13:19
Preberám sa osobnými zložkami zamestnancov a narazila som na jednu vec.
Zamestnanec prešiel v rámci jednej rozpočtovej organizácie z pobočky na pobočku. Bola mu urobená dohoda o zmene pracovnej zmluvy a v nej je uvedené že PP prechádza z doby neurčitej na dobu určitú. Nie je to trochu zvrátené alebo je to zcela bežný jav?? Väčšinou je to z doby určitej na neurčitú.
dana9
17.06.08,11:31
Takáto zmena mohla byť urobená len so súhlasom dotknutého zamestnanca, ináč je neplatná.

Ak súhlasil, bez ohľadu na to, čo ho k tomu viedlo, tak je to právne v poriadku a zmena je platná
Jana-MT
18.06.08,03:53
nepoznám bližšie okolnosti, ale podľa mňa ani poriadne nevie čo podpísal. Bohužiaľ podpísal. Každý sme si strojcom sviojho šťastia.
domenico.office
25.11.09,14:40
Ahoj poraďáci, zaujímalo by ma, ak zmením zamestnancovi na základe vzájomnej dohody pracovnú zmluvu z doby neurčitej na dobu určitú, ak tento príde na Úrad práce, budú mu vyplácané dávky v nezamestnanosti?
Vopred ďakujem.
Chobot
25.11.09,14:48
Ahoj poraďáci, zaujímalo by ma, ak zmením zamestnancovi na základe vzájomnej dohody pracovnú zmluvu z doby neurčitej na dobu určitú, ak tento príde na Úrad práce, budú mu vyplácané dávky v nezamestnanosti?
Vopred ďakujem.

Po skončení PP áno, v zmysle zákona o soc. poistení § 104 ods. 2.
domenico.office
25.11.09,15:30
Ďakujem Chobot, pomohlo mi to.