danov
17.06.08,13:52
Zdravim,

chcem sa spytat, ako zivnostnik mam exekuciu od socialnej poistovne. Mam zablokovany ucet.
Moze nastat situacia, ze zablokuju aj ucet spolocnosti s. r. o. v ktorej som konatelom?

Dakujem
bv_alexandra
17.06.08,12:04
v prípade že ste majiteľom tej sro tak môže byť vydaný exekučný príkaz na Váš podiel zisku v sro
danov
17.06.08,12:43
to znamena, ze nemozu zablokovat firemny ucet, na ktorom su financne prostriedky, ktore sa pouzivaju na beznu prevadzku spolocnosti
danov
17.06.08,12:48
Mam to tak pochopit, ze na financne prostriedky, ktore su na ucte nemoze siahnut, ale len na pripadny zisk spolocnika?
Celsus
17.06.08,16:14
Zdravim,

chcem sa spytat, ako zivnostnik mam exekuciu od socialnej poistovne. Mam zablokovany ucet.
Moze nastat situacia, ze zablokuju aj ucet spolocnosti s. r. o. v ktorej som konatelom?

Dakujem

Ste aj spoločníkom uvedenej SRO? Pre zodpovedanie Vašej otázky to môže mať význam.
zalobaba
17.06.08,17:23
Ste aj spoločníkom uvedenej SRO? Pre zodpovedanie Vašej otázky to môže mať význam.

Už to tu bolo spomenuté... treba čítaj aj príspevky druhých poraďákov....
danov
18.06.08,09:37
Ano som aj spolocnikom spomenutej sro.
Celsus
18.06.08,16:40
Ano som aj spolocnikom spomenutej sro.

V takom prípade Vám možno nielen siahnuť na Váš podiel na zisku SRO, ale možno viesť exekúciu aj na samotný obchodný podiel, t.z. že môžete (a aj by ste mali) prísť o celú SRO-čku (pokiaľ ste jediným spoločníkom). Pokiaľ ste jedným z viacerých spoločníkov, mali by ste prísť len o Váš obchodný podiel.

K Vašej pôvodnej otázke: Sociálna poisťovňa (ako veriteľ) nemá zákonnú možnosť zablokovať exekúciou, ktorá je vedená proti Vám, učty patriace SRO-čke. Naproti tomu, ak veriteľ zistí, že pripravujete svoju SRO-čku o majetok, t.j. že znižujete hodnotu Vášho obch. podielu a celej SRO-čky (po slovensky tunelujete SRO-čku), mohol by na Vás podať trestné oznámenie pre poškodzovanie veriteľa.
danov
20.06.08,06:25
Dakujem za odpovede.
Nie som jediny spolocnik, sme dvaja, tato sro uz funguje viac ako rok.
V podstate funguje podla platnych zakonov a nedeje sa s nou nic, co by naznacovalo, ze sa jedna o tunelovanie. Jednocucho tato cast mojho podnikania funguje standartne.
Ja sa obavam, ci nemozu stiahnut prostrednictvom exekútora spominane prostriedky, ktore su na uctoch...

Dakujem
Idalu
24.06.08,05:34
podľa mňa, ako živnostník za svoje dlhy zodpovedáte celím svojím majetkom, t. j., pokiaľ máte nejaké podiely aj v iných firmách aj na tie Vám môžu siahnuť, ale pokiaľ ide o účet to ani neviem presne posúdiť, ale myslím si, že môžu Vám ho zablokovať /peniaze Vám nestiahnu/ len vám nedovolia robiť rôzne transakcie, pokiaľ svoj pôvodný dlh nevyrovnáte.
Asi by som poprosila o radu právnika, aby nebolo neskoro.
riccado
24.06.08,05:50
podľa mňa, ako živnostník za svoje dlhy zodpovedáte celím svojím majetkom, t. j., pokiaľ máte nejaké podiely aj v iných firmách aj na tie Vám môžu siahnuť, ale pokiaľ ide o účet to ani neviem presne posúdiť, ale myslím si, že môžu Vám ho zablokovať /peniaze Vám nestiahnu/ len vám nedovolia robiť rôzne transakcie, pokiaľ svoj pôvodný dlh nevyrovnáte.
Asi by som poprosila o radu právnika, aby nebolo neskoro.

ako fyzicka osoba vlastni obchodny podiel a ma z neho vyplyvajuce prava, napr. pravo na podiel zo zisku a ak je konatelom tak napr. odmenu konatela. on ako fyzicka osoba nevlastni hnutelne, nehnutelne veci a ani peniaze, ktore patria spolocnosti. z toho vyplyva, ze exekutor moze prikazat spolocnosti, aby spolocnikovi nevyplatila podiel na zisku a moze viest exekuciu na jeho obchodny podiel. na ucty spolocnosti siahnut nemoze...