monka80
17.06.08,14:12
Dobry den, nemate niekto skusenosti so sanitou znacky Kolo, vybrali sme si tam vanu ale nevieme sa rozhodnut ci je kvalitna, a chcem sa opytat este z akeho materialu by mala byt vana vyrobena aby mala dlhsiu zivotnost?
dakujem za odpovede
KEJKA
13.09.09,16:20
posúvam..................
KEJKA
13.09.09,20:15
vsadila som na značku JIKA. Vidí sa mi, že je cenovo dostupnejšia v porovnaní s inými značkami. V katalógu sú jednoduché, účelné tvarovo nadčasové prvky. Mám to doma a nemám dôvod na nespokojnosť. Napriek tomu, čo som napísala, uvítam názory tých, čo majú s JIKA výrobkami skúsenosti................
re5pect21
13.09.09,21:23
aj JIKA, aj KOLO su kvalitnými poprednými výrobcami sanitárnych výrobkov, myslím si, že aj cenovo sú porovnateľní. JIKA je český výrobca a KOLO poľský, ale pri dnešnej globalizácii trhu, maju taketo obrovske spolocnosti viac vyrobni po Európe, to znamená aj keď je to spoločnosť so sídlom v určitom štáte, niektoré série výrobkov možu byť vyrábané v štáte inom. Mnoho ľudí si myslí, že všetko, čo sa vyrába v Poľsku je nekvalitné. Je to mystifikácia, absolútny blud. Čo sa týka obkladov, dlažieb, sanity, kup. nábytku som presvedčený o tom, že poliaci majú jedny z najkvalitnejších závodov v Európe (Opoczno, Paradyz, Kolo, Tubadzyn, Cersanit.....). Ale tak vráťme sa konkrétne k Vašej vani. Vy musíte vedieť aký tvar vane chcete, či má byť klasická, rohová, pravouhlá... najdlhšiu životnosť mali také tie veľmi ťažke liatinové vane, čo sa už dnes skoro asi vobec nevyrabaju. ale tak rozmýšľal by som podľa toho, do akých priestorov to chcem a aký účel to má plniť. plastová (akrylátová) vana - dlhšie udrži teplú vodu na kúpanie, keď si ľahnem necítim na chrbáte ten mrazivý dotyk ako pri plechovej vani, možem čistiť iba bežnými čistiacimi prostriedkami - ale aj tak ľahká údržba, vačšinou drahšie ako plechové vane, ale dajú sa kúpiť aj v porovnateľnej cene, ak urobím ryhu napr. nožom :), tak jednoducho vyšmyrgľujem do stratena, nohy bývajú v cene. plechové vane - vyberal by som medzi značkami Kaldewai (nemecká) alebo Estap (SK), ak z nej odbijem, tak zatriem, ale je vačšinou vidno, že bola opravovaná, myslím, že čistiť možem aj kyselinami, studená brrrŕŕ, lacnejšia (rohové sú, ale na druhej strane dosť mastné, ale tie na odbyt moc nejdú), nohy sa kupujú zvlášť- lebo nekto ich nepoužije a podmuruje vanu. Ak to má byť vana na kúpanie, tak ja osobne by som kupoval plastovú, životnosť je porovnateľná, nič nie je naveky, výrobcovia to tiež vedia. Ešte by som možno pozrel výrobcu ravak, okrem neho este existuje mnoho ďalších, ale to by sa jedna vaňa vyberala mesiac a za ten čas sa dá stihnúť mnoho iných vecí. Dúfam, že som aspoň trochu pomohol
220870
14.09.09,04:15
Hádzať Opočno ,Paradiž a Cersanit do jednej kvality ,to nemyslíte vážne.
Čo sa týka obkladov, dlažieb, sanity, kup. nábytku som presvedčený o tom, že poliaci majú jedny z najkvalitnejších závodov v Európe (Opoczno, Paradyz, Kolo, Tubadzyn, Cersanit.....)
Už ste niekedy videli poľský nábytok?:mad:
dolfort
14.09.09,07:57
No mňa by tiež zaujímal nejaký rebríček výrobcov sanity. Odborníci, prosím, zostavte pre nás laikov výrobcov / značky plus mínus do nejakého ordnungu typu špica - stred - brak; jediným kritériom nech je kvalita výrobkov. Bola tu reč o Opoczno, Cersanit, Jika, Kolo, Paradyz, Tubadzyn. Pridajme Laufen, Ideal Standard, Sanotechnik, Kabi, Sanitec, Teiko, Roca, Estap, Roltechnik, Arttec, Hopa, Walraven, Geberit...

Skúsme ich nejako zaradiť, plus doplniť hlavné "mainstreamové" značky. Aby sa aj laik vedel zorientovať trošku... veľká vďaka!!!
220870
14.09.09,17:10
No mňa by tiež zaujímal nejaký rebríček výrobcov sanity. Odborníci, prosím, zostavte pre nás laikov výrobcov / značky plus mínus do nejakého ordnungu typu špica - stred - brak; jediným kritériom nech je kvalita výrobkov. Bola tu reč o Opoczno, Cersanit, Jika, Kolo, Paradyz, Tubadzyn. Pridajme Laufen, Ideal Standard, Sanotechnik, Kabi, Sanitec, Teiko, Roca, Estap, Roltechnik, Arttec, Hopa, Walraven, Geberit...

Skúsme ich nejako zaradiť, plus doplniť hlavné "mainstreamové" značky. Aby sa aj laik vedel zorientovať trošku... veľká vďaka!!!
Z tých čo sú menované a dokážem posúdiť.Ak by som to mal nejako pomenovať tak od fa Cersanit Jika,Estap,Geberit môžete bez akýchkoľvek obáv o kvalitu kupovať to čo sa vám páči.Sú to fa u ktorých je na prvom mieste kvalita a spokojnosť zákazníkov.Nie sú to firmi ktoré si zo Slovenského trhu robia smetisko.
Fa Opočno a Paradyž nakoľko som murár obkladač velmi dobre poznám.By som hodnottil na stupnici 1 až 5 ,3-4 .Obe charakterizuje odfláknutá povrchová úprava,používajú nakvalitné farbivá+ nekvalitný lak( obklady strácajú lesk ) sú savé na vodu( iných výrobcov som sa s niečím podobným zatiaľ nestretol).Zo Slovenského trhu si robia smetisko ak aj vyrábajú kvalitné výrobky tak som sa s nimi za tý 20 rokov čo obkladám nestretol.
petmar
15.09.09,07:50
máme WC značky KOLO, 4 roky žiadny problém ani s ventilom ani splachovačom. Trochu som sa aj obával poľského výrobku, ale u nikoho iného som nevidel rohové WC s takou lomenou nádržkou, ktoré úžasne ušetrilo miesto. Inováciu oni vedia šikovnejšie dať do výroby ako my.
dolfort
15.09.09,08:03
Leď už sme pri poľskej sanite, ako sú na tom napr. batérie značky Armatura Kraków (http://www.kfa.pl/oferta/baterie/)?
220870
15.09.09,09:29
Kolo je vcelku ok.Ale pri kúpe treba dať pozor na povrchovú úpravu.Na povrchu sa vyskytujú drobné bublinky a nedoliatky farieb.Niekomu to nevadí a málokedy je takáto vec na vadu výrobku.Je to skôr estetický nedostatok ,ktorý väčšinou vadí len tým náročnejším zákazníkom.
Aby som len nenadával Poliakom,nie všetko čo vyrábajú je zlé.
re5pect21
16.09.09,09:44
Hádzať Opočno ,Paradiž a Cersanit do jednej kvality ,to nemyslíte vážne.
Čo sa týka obkladov, dlažieb, sanity, kup. nábytku som presvedčený o tom, že poliaci majú jedny z najkvalitnejších závodov v Európe (Opoczno, Paradyz, Kolo, Tubadzyn, Cersanit.....)
Už ste niekedy videli poľský nábytok?:mad:
Dobrý deň,
nie máte pravdu, do jednej kvalitovej skupiny ich hádzať nebudem, výrobky Opoczna a Paradyzu sú podľa mojho názoru kvalitnejšie (čo sa týka obkladu, dlažby, lištiel, bombatiek, dekórov, nevýrábajú sanitu), povedal by som, že najkvalitnejšie na európskom trhu. Cersanit vyrába aj sanitu, ide o celkom dizajnové varianty v širokej farebnej škale (biela, dub, buk, jelša, orech, čerešňa...), tiež majú fabriku na obklady a dlažby, ale ide hlavne o priemyselné dlažby (garáž, banka, terasa...), kupelnove kolekcie ma nejako nezaujali. A mimochodom, ja som nepísal, že všetky spoločnosti v Poľsku, ktoré vyrábajú nábytok, sú kvalitné. Cersanit medzi ne však určite patrí. Vobec som nemyslel malé spoločnosti, ktoré vyrábajú bordel, hovoril som o kolosoch a globalizácii Európskeho trhu, ktorú pravdepodobne vobec nechápete.
re5pect21
16.09.09,11:02
No mňa by tiež zaujímal nejaký rebríček výrobcov sanity. Odborníci, prosím, zostavte pre nás laikov výrobcov / značky plus mínus do nejakého ordnungu typu špica - stred - brak; jediným kritériom nech je kvalita výrobkov. Bola tu reč o Opoczno, Cersanit, Jika, Kolo, Paradyz, Tubadzyn. Pridajme Laufen, Ideal Standard, Sanotechnik, Kabi, Sanitec, Teiko, Roca, Estap, Roltechnik, Arttec, Hopa, Walraven, Geberit...

Skúsme ich nejako zaradiť, plus doplniť hlavné "mainstreamové" značky. Aby sa aj laik vedel zorientovať trošku... veľká vďaka!!!
Dobrý deň, keď chcete, aby hlavným kritériom bola kvalita výrobkov, tak zoradím výrobcov podľa mojho vnímania:
Opoczno, Paradyz, Tubadzyn - nevyrábajú sanitu, iba obklady...
Laufen- exkluzívny tovar, v najlepších hoteloch po celom svete, vyššia cena, veľmi vysoká kvalita
Jika- oddelila sa od Laufenu, lacnejší a tiež široký výber, vysoká kvalita
Ravak- vysoká kvalita, široký výber, netradičné riešenia, prvý katalóg ktorý by som si prelistoval, keby idem kupovať sanitu do kúpeľne
Gustavsberg- odkedy táto švédska spoločnosť kúpila slovenský vagnerplast, výrobky dosť zdraželi, ale úmerne ich kvalite (veľmi vysoká kvalita), moc sa nepredáva, ale aj to málo zákazníkov kúpou tejto značky je spokojných
Roca, Roltechnik, Teiko, Polysystem - vysoká kvalita
Kolo- vysoká kvalita (všetko je to pod koncernom SANITEC , keramag- vysoká exkluzivita, niečo ako laufen, predával som do siete luxusných hotelov v ČR, max. cena )
Hopa- vysoká kvalita, tu by som podotkol výbornú cenu na vane, a hlavne hydromasážne, tak polovicu z ceny ako u iných výrobcov rovnakej kvality a typu hydromasáže
Ideal standard- veľmi vysoká kvalita, obrovský výber, množstvo riešení, vyššia cena
Sanotechnik- nemám dobré skúsenosti, pozor na lacné hydromasážne boxy!!!
Aquatek- výrobky, kde cena zodpovedá kvalite, t.j. prijateľná cena a kvalita stále v pohode, ale o málo nižšia ako napr. u Ravaku, Gustavsbergu...
Kabi- horšia, lacné, ja sobne by som nekupoval, iba ak by som to chcel niekde na chatu, kde chodím 5 krát za rok
Arttec- kvalita zodpovedá cene, ktorá je prijateľná pre priemerne zarábajúcich ľudí na slovensku, už sa pár krát stalo, že napr. chýbali pribalené ložíská alebo rám, ale na kvalitové chyby sa nikto nesťažoval- napriek tomu na rebríčku by bol o niečo nižšie ako ravak, kolo, laufen, jika (viac výrobkov bolo dovážaných z Číny, ale ten tovar bol celkom kvalitný, v dnešnej dobe niekedy ani predajcovia nevedia odkiaľ je konkrétny výrobok- batéria može byť predávaná na slovensku, ale kartuša a jednotlivé súčiastky možu byť z číny a následne montované na slovensku).
estap- plechové vane, prijateľná kvalita, aj cena
kaldewei- plechové vane, sú o niečo belšie ako estapky, sú známejšie vo svete, ale pre slovenský trh sa dodávajú v takej hrúbke ako estapky (normálne sú hrubšie), aby boli konkurencie shopné
walraven- nepoznám
geberit- svetový a najznámejší výrobca podomietkových WC splachovačov, trochu vyššia cena ako u kokkurentov, ale ja by som inú značku nekupoval už len zo zvyku, viem napr. že aj kolo vyrábalo, ale určite by som odporúčal geberit, aj keď je možno o 70 EUR drahší, záleži od typu (jadrofix, kombifix a výška)

Viaceré z týchto spoločností majú rozne holdingy a koncerny, takže je možné, že sú niektoré z nich aj právne poprepájané.

Linky na výrobcov by som poslal, ale pojde to až keď budem mať viac ako 15 príspevkov na porade :)
ANNAP
16.09.09,11:08
pripájam sa do diskusie, prerábali sme kúpelku v júni tohto roku
vsadili sme na JIKU ( pekný dizajn.cena primeraná, dostupnosť )
zatiaľ som spokojná ale je to ešte krátky čas .... čas ukáže
re5pect21
16.09.09,11:19
Z tých čo sú menované a dokážem posúdiť.Ak by som to mal nejako pomenovať tak od fa Cersanit Jika,Estap,Geberit môžete bez akýchkoľvek obáv o kvalitu kupovať to čo sa vám páči.Sú to fa u ktorých je na prvom mieste kvalita a spokojnosť zákazníkov.Nie sú to firmi ktoré si zo Slovenského trhu robia smetisko.
Fa Opočno a Paradyž nakoľko som murár obkladač velmi dobre poznám.By som hodnottil na stupnici 1 až 5 ,3-4 .Obe charakterizuje odfláknutá povrchová úprava,používajú nakvalitné farbivá+ nekvalitný lak( obklady strácajú lesk ) sú savé na vodu( iných výrobcov som sa s niečím podobným zatiaľ nestretol).Zo Slovenského trhu si robia smetisko ak aj vyrábajú kvalitné výrobky tak som sa s nimi za tý 20 rokov čo obkladám nestretol.
Absolútne nesúhlasím, predávam všetky tieto výrobky už viac rokov a Paradyz s Opocznom su jednoznacne na najvyssej urovni kvality. Myslím, že ako predajcovi mi toho rukami prešlo o mnoho,mnoho a ešte viac ako akémukoľvek obkladačovi alebo stavebnej spol. České Rako a slovenské Kerko sú kvalitou tiež na vysokej úrovni, ale za týmito poľskými gigantmi zaostávajú. Štruktúra, nasiakavosť, hrubka, a oteruvzdosnosť zodpovedajú normám uvedeným v katalógu. Nekvalitné farbivá, strácajú lesk, savé na vodu??? no neviem, neviem, bál by som sa už teraz si dať u vás spraviť kúpelňu. ak nastali nejaké problémy, tak to bolo skor sposobene nekvalitným lepidlom, sparovackou, zlou penetraciou, vacsinou fyzickou nesposobilostou obkladača. Tychto vyrobcov odporucam na prvom mieste a ak chcem zakaznika presvedcit staci, aby sa isiel pozriet na nejaku referenciu k predoslym zakaznikom.
re5pect21
16.09.09,11:35
Kolo je vcelku ok.Ale pri kúpe treba dať pozor na povrchovú úpravu.Na povrchu sa vyskytujú drobné bublinky a nedoliatky farieb.Niekomu to nevadí a málokedy je takáto vec na vadu výrobku.Je to skôr estetický nedostatok ,ktorý väčšinou vadí len tým náročnejším zákazníkom.
Aby som len nenadával Poliakom,nie všetko čo vyrábajú je zlé.
Záleží od kvalitatívnej úrovne série výrobku, určite nemožno celé KOLO hádzať do jedneho vreca. Pri ekonomických najlacnejších sériach (Rekord, Panda) by sa to aj mohlo vynimocne stať, ale dolezite je aby si kupujúci s predávajúcim riadne sanitu prezreli a skontrolovali. "Za málo peňazí málo muziky" - ale ak aj by sa tam také chyby vyskytli, pojde o take drobnosti keramiky, ktoré su okom cloveka viditeľné len pri dlhšom hľadaní, ale sú aj fajnšmekri, ktorým by to mohlo prekážať.
A to, že je napr. odlomené z keramiky alebo škriabanec, to sa kľudne mohlo stať neopatrnosťou skladníkov u predávajúceho- takže treba kontrolovať.
12spidy
08.12.10,11:38
Chcel by som sa spýtať na baterie značky Novaservis a Ideal Standard čo poviete na kvalitu akú máte s nimi skúsenosť?
jezo421
09.12.10,04:49
Chcel by som sa spýtať na baterie značky Novaservis a Ideal Standard čo poviete na kvalitu akú máte s nimi skúsenosť?

Ja mam v kuchyni tuto:
http://shop.novaservis.cz/cz/produkt/940910-massive-drezova-stojankova-chrom/
Paci sa mi, je otocna a vyvod ma umiestneny vysoko, takze aj v mensom dreze je dost miesta na umyvanie riadov. Lenze po roku som si vsimol, ze sa pod pakou vytvaraju pramienky vodneho kamena. Ked som ju zlozil, stala tam po okraj voda. V obchode najskor chceli na reklamaciu celu bateriu, nakoniec sa dali dokopat k vymene kartuse. Naozaj to prestalo - akurat ze po cca. pol roku sa to objavilo znovu. Takze ja uz novaservis nie...
220870
09.12.10,04:56
Absolútne nesúhlasím, predávam všetky tieto výrobky už viac rokov a Paradyz s Opocznom su jednoznacne na najvyssej urovni kvality. Myslím, že ako predajcovi mi toho rukami prešlo o mnoho,mnoho a ešte viac ako akémukoľvek obkladačovi alebo stavebnej spol. České Rako a slovenské Kerko sú kvalitou tiež na vysokej úrovni, ale za týmito poľskými gigantmi zaostávajú. Štruktúra, nasiakavosť, hrubka, a oteruvzdosnosť zodpovedajú normám uvedeným v katalógu. Nekvalitné farbivá, strácajú lesk, savé na vodu??? no neviem, neviem, bál by som sa už teraz si dať u vás spraviť kúpelňu. ak nastali nejaké problémy, tak to bolo skor sposobene nekvalitným lepidlom, sparovackou, zlou penetraciou, vacsinou fyzickou nesposobilostou obkladača. Tychto vyrobcov odporucam na prvom mieste a ak chcem zakaznika presvedcit staci, aby sa isiel pozriet na nejaku referenciu k predoslym zakaznikom.
Vy to vidíte len zabalené v krabici.Ja to montujem ,režem ukladám.Skúste si potom budete rozmýšľať inak.Ako môže niekto nazvať Kerko kvalitným obkladom!!!Ešte ste zabudli na jeho veličenstvo Novoker a máte v predajni kompletku.
TomasHC
09.12.10,05:53
Ja mam v kuchyni tuto:
http://shop.novaservis.cz/cz/produkt/940910-massive-drezova-stojankova-chrom/
Paci sa mi, je otocna a vyvod ma umiestneny vysoko, takze aj v mensom dreze je dost miesta na umyvanie riadov. Lenze po roku som si vsimol, ze sa pod pakou vytvaraju pramienky vodneho kamena. Ked som ju zlozil, stala tam po okraj voda. V obchode najskor chceli na reklamaciu celu bateriu, nakoniec sa dali dokopat k vymene kartuse. Naozaj to prestalo - akurat ze po cca. pol roku sa to objavilo znovu. Takze ja uz novaservis nie...

U nas je strasne tvrda voda, myslim ze to kartusiam nerobi zrovna dobre, ani keby boli z neviem coho vyrobene :(

Ja som kupil Grohe Eurosmart a s vynimkou kuchynskej baterie boli za celkom slusne ceny :)
12spidy
09.12.10,06:05
U nas je strasne tvrda voda, myslim ze to kartusiam nerobi zrovna dobre, ani keby boli z neviem coho vyrobene :(

Ja som kupil Grohe Eurosmart a s vynimkou kuchynskej baterie boli za celkom slusne ceny :)

tomaš ako si spokojný s Grohe Eurosmart ?
luja5
09.12.10,06:38
Ja mam v kuchyni tuto:
http://shop.novaservis.cz/cz/produkt/940910-massive-drezova-stojankova-chrom/
Paci sa mi, je otocna a vyvod ma umiestneny vysoko, takze aj v mensom dreze je dost miesta na umyvanie riadov. Lenze po roku som si vsimol, ze sa pod pakou vytvaraju pramienky vodneho kamena. Ked som ju zlozil, stala tam po okraj voda. V obchode najskor chceli na reklamaciu celu bateriu, nakoniec sa dali dokopat k vymene kartuse. Naozaj to prestalo - akurat ze po cca. pol roku sa to objavilo znovu. Takze ja uz novaservis nie...

ja mám v kuchyni silgranitovú batériu Blanco už asi 8 rokov bez akýchkoľvek problémov a závad k rovnakému silgranitovému drezu, ani som to predtým nepoznala, presvedčila ma na to dcéra po jej návrate z pobytu v zahraničí a poradila skutočne dobre, neviem si to vynachváliť, výborná údržba, žiadne čmuhy a ryhy, kvalitná batéria – bez problémov s prúdom vody z batérie alebo s usadzovaním vodného kameňa, s čím naopak máme častý problém napr. u rýchlovarnej konvice
jezo421
09.12.10,07:41
U nas je strasne tvrda voda, myslim ze to kartusiam nerobi zrovna dobre, ani keby boli z neviem coho vyrobene :(

Tvrda voda ano, ale mam v byte aj ine baterie a ziadna neprepusta smerom dohora, ako ta z novaservisu.
TomasHC
09.12.10,08:48
tomaš ako si spokojný s Grohe Eurosmart ?

Zatial ich pouzivame len cca 1/2 roka, ale uchvatilo ma hladke (sametove) ovladanie - ovladacia packa ide krasne hladko, bez zadrhania - jednoznacne najhladsie zo vsetkych skusanych. Design je podla mna nadcasovy, nemam rad rozne hranate, "futuristicke" (hnusne) tvary. Kamos ma presne tuto istu seriu uz cca 2,5 roka a idu stale ako nove, pricom ma rovnako tvrdu vodu ako mame my. Myslim ze to je velmi slusna volba za tie peniaze.