simonka
14.04.05,08:56
Koľko rokov dozadu mi môžu robiť daňovú kontrolu na DPFO DPH?
anto
14.04.05,07:28
aj desať rokov dozadu, ale za posledných 5 rokov od posledného zdaňovacieho obdobia môžu dávať pokuty. Doklady, na ktorý je DPH, sa musia archívovať 10 rokov, čiže sa môžu v tom hrabať. Dokonca mzdy sa musia archívovať 20 rokov, aj tam sa môžu hrabať.
marta
14.04.05,07:46
Daň nemožno vyrubiť po uplynutí piatich rokov od konca roka, v ktorom vznikla povinnosť podať daňové priznanie. Ak bol pred uplynutím lehoty vykonaný úkon smerujúci na vyrubenie dane, plynie päťročná lehota od konca roka, v ktorom bol daňový subjekt o tomto úkone vyrozumený.
Zuziana
15.04.05,13:57
práve mi skončila jedna daňová kontrola. Kontrolovali rok 2003. Pri kontrolách ktoré som mala predtým kontrolovali tiež len 1 rok a investičný majetok. Údajne pokiaľ nenájdu bordel, tak im to stačí.
ondrejvla
15.04.05,16:38
Mám takú skúsenosť, že ak nájdu niečo, čo nie je v poriadku(bordelík!) tak urobia zápis a odídu. Ale ak ho nájdu, tak sa vŕtajú aj v "šuplíkoch".
Zombor
15.04.05,21:25
Vlasta to si myslela ze ked budem mat bordel v tom celom tak mi daju pokoj ale ked to budem mat v poriadku tak mi v tom budu vrtat kym nieco nevyhrabu? Tiez mi hovorili ze vzdy tam treba spravit chybu aby boli spokojni :)
ALDA
16.04.05,07:10
Ja mám opačnú skúsenosť,keď vidia poriadok,tak sa tam pohrabú,veď musia robiť a pochvalujú si, ale keď je bordelík/papiere sú vraj aj v škatuliach od topánok,tak hľadajú a vždy vraj aj nájdu a podnikateľ sa čuduje!!!
AltaKE
17.04.05,14:36
Známej práve beží kontrola za rok 2001, takže idú aj do tých starších rokov .. :-((( Mne robili "najstaršiu" kontrolu tuším 3 roky dozadu... a jedným vrzom zobrali DPPO, závislú činnosť, cestnú daň.
Ale čo sa týka DPH, tak aj mňa by zaujímalo, aké najstaršie obdobie v praxi zvyknú kontrolovať a ako často zvyknú do firiem zavítať. Na DPH som mala totiž prvú kontrolu po ôsmich rokov a skontrolovali len jeden mesiac, pritom som bola takmer vkuse v nadmeráku.
Danielle369
17.04.05,15:03
ALTA ,to máš štastie,ja ked som bola v nadmeráku, tak už ma aj volali.
AltaKE
17.04.05,15:14
ALTA ,to máš štastie,ja ked som bola v nadmeráku, tak už ma aj volali.
Noo, možno je to šťastie.. kto vie.. ;-) Neviem, či na mňa nejakým zázrakom zabudli, alebo tam mali nejaký bordelík.. ;-) Bodaj by tak bolo ďalších 8 rokov, ale obávam sa, že už ma nenechajú na pokoji a budúci mesiac prikvitnú znova - vyše dvojmiliónový nadmerák som ešte nemala... a ten asi nenechajú bez nepovšimnutia :-(((( ...takže koniec "šťastným rokom".. ;-))))
Paula
17.04.05,15:36
Mne boli v každej "mojej" firme za 8 rokov len raz, keď sa odpočet príliš líšil výškou od tých predošlých. Vždy kontrolovali len jeden kvartál. Ak sa mi stane, že odpočet spôsobila jediná faktúra, prikladám jej kópiu k DP a potom sa kontrola nekoná :)
AltaKE
17.04.05,15:45
To plánujem spraviť aj ja, uvidíme, či mi to prejde. Ide o nákup nehnuteľnosti, kde sa druhá firma rozhodla to fakturovať s DPH. Obe firmy sú jeden daňový úrad, takže asi po tomto "pôjdu". Uvidíme... ale bodaj by nie.. ;-)