daja106
17.06.08,14:41
Dobry den,
prosim vedel by mi niekto poradit:V mojom PC pouzivam Windous Vistu a chcela by som pracovat s programom na upravu videi Movie Maker. Natacam na digitalnu kameru Sonny, ktora uklada priamo na disky, ktory natoceny material si stiahnem do PC. Ked ale otvorim program Movie Maker a chcem importovat stiahnute DVD tak mi napise, ze ziadne video nenasiel. Moze mi niekto poradit, co s tym? Dakujem:confused:
Chobot
17.06.08,12:47
Dobry den,
prosim vedel by mi niekto poradit:V mojom PC pouzivam Windous Vistu a chcela by som pracovat s programom na upravu videi Movie Maker. Natacam na digitalnu kameru Sonny, ktora uklada priamo na disky, ktory natoceny material si stiahnem do PC. Ked ale otvorim program Movie Maker a chcem importovat stiahnute DVD tak mi napise, ze ziadne video nenasiel. Moze mi niekto poradit, co s tym? Dakujem:confused:

V akom formáte sú tie nahrávky na disku uložené? Akú majú koncovku?
daja106
17.06.08,13:48
prazdne maju koncovku TS. BUP, VOB a plne TS.IFO
Chobot
17.06.08,14:03
prazdne maju koncovku TS. BUP, VOB a plne TS.IFO

Aha, takže oni sú uložené vo formáte pre stolový DVD prehrávač. No, z tohoto to bude ťažšie upraviť. Treba to najprv skonvertovať do podoby, ktorú dokáže importovať Movie Maker.
daja106
17.06.08,14:29
ano, ale ja neviem aky kodek by som k tomu potrebovala stiahnut, alebo teda co by mi to prekonvertovalo. dakujem
sgi320
17.06.08,16:25
ano, ale ja neviem aky kodek by som k tomu potrebovala stiahnut, alebo teda co by mi to prekonvertovalo. dakujem

video v "DVD formate" (.vob, .bup, .ts) je mozne prekonvertovat na "standardne" AVI, MPEG a pod. nejakym "rippovacim" softom, ktory sa bezne pouziva na "grabovanie" DVD diskov, no a teraz polopate :O) :
- je potrebne najst na nete spominany soft, nainstalovat, a ako zdroj rippovania mu zadat miesto na disku, kam si ulozila subory z kamery, takto nejako by to malo fungovat, samozrejme, AVI, MPEG, AVCHD (H.264) subory je potom mozne editovat vhodnym video editacnym softwarom, ako su Sony Vegas, Adobe Premiere alebo Pinnacle Studio, s Movie Makerom vela nenarobis, ale na uvod to mozno aj staci :O)
omega2.0
18.06.08,04:27
video v "DVD formate" (.vob, .bup, .ts) je mozne prekonvertovat na "standardne" AVI, MPEG a pod. nejakym "rippovacim" softom, ktory sa bezne pouziva na "grabovanie" DVD diskov, no a teraz polopate :O) :
- je potrebne najst na nete spominany soft, nainstalovat, a ako zdroj rippovania mu zadat miesto na disku, kam si ulozila subory z kamery, takto nejako by to malo fungovat, samozrejme, AVI, MPEG, AVCHD (H.264) subory je potom mozne editovat vhodnym video editacnym softwarom, ako su Sony Vegas, Adobe Premiere alebo Pinnacle Studio, s Movie Makerom vela nenarobis, ale na uvod to mozno aj staci :O)
Suhlasim s tym, ja pouzivam Sony Vegas, ce je uplne postacujuci profesionalny nastroj, ale na zaciatok by stacil aj Nero, ktory asi pouziva kazdy a velmi lahko sa v nom naimportuju DVD v mpeg kodeku , bez konvertovania. Konkretne je to aplikacia Nero Vision a po strihu videa pokracuje hned DVD authoring, cize vytvorenie menu a napalenie.
Na zaciatok velmi jednoduche , ale postacujuce riesenie.

http://i27.tinypic.com/mjbt6q.jpg
Chobot
18.06.08,10:03
ano, ale ja neviem aky kodek by som k tomu potrebovala stiahnut, alebo teda co by mi to prekonvertovalo. dakujem

Včera som to skúšal aj s Total Video Convertor-om a tiež načítalo DVD video disk a skonvertovalo na .avi súbor. Treba ale nastaviť nejaké parametre ako rozlíšenie a kompresiu.
daja106
18.06.08,12:15
Myslela som, ze by som mohla vyskusat MOV to AVI MPEG WMV Converter, ale este som si nestiahla, pozerala som ich viac, vacsinou su v anglickom jazyku a ja som v nom slaba, no myslim, ze toto by som zvladla. Diky
sgi320
18.06.08,20:10
Myslela som, ze by som mohla vyskusat MOV to AVI MPEG WMV Converter, ale este som si nestiahla, pozerala som ich viac, vacsinou su v anglickom jazyku a ja som v nom slaba, no myslim, ze toto by som zvladla. Diky

obavam sa, ze MOV to AVI converter Ti nepomoze (nie som si isty), mam pocit, ze ten dokaze konvertovat len subory MOV, ktore pouziva firma Apple pre svoj QuickTime player, Ty potrebujes nieco, co spracuje "surove" DVD fajly :O) (ako som uz uviedol vyssie)
sgi320
18.06.08,20:15
Suhlasim s tym, ja pouzivam Sony Vegas, ce je uplne postacujuci profesionalny nastroj, ale na zaciatok by stacil aj Nero, ktory asi pouziva kazdy a velmi lahko sa v nom naimportuju DVD v mpeg kodeku , bez konvertovania. Konkretne je to aplikacia Nero Vision a po strihu videa pokracuje hned DVD authoring, cize vytvorenie menu a napalenie.
Na zaciatok velmi jednoduche , ale postacujuce riesenie.

http://i27.tinypic.com/mjbt6q.jpg


moze byt, Nero dokaze vo verzii 8 importovat aj AVCHD subory (m2ts), daju sa v nom "zostrihat", a nasledne vytvorit napr. DVD, suhlasim, mal som vsak dojem, ze autorka prispevku chcela vyskusat skutocnu editaciu videa s naslednym ulozenim vo vhodnom formate na disku (co sa samozrejme s Nerom da realizovat)
daja106
26.06.08,20:28
ďakujem všetkým, ktorí sa zapojili a reagovali na moju temu. ako tak som si vdaka vam s tým poradila, až na nejaké drobnosti, ktoré sa pokúsim zvladnuť už sama. ak si s tým nebudem vedieť poradiť, určite sa ozvem. ešte raz dakujem
kristiann14
01.07.08,21:27
A preto nechcem vistu