lulinka8
17.06.08,14:49
Dobrý deň momentálne pracujem na dohodu a s priateľom sa chystáme podnikať. Plánujeme otvoriť v nemenovanej dedine krčmu. On je živnostník, ja nezamestnaná a rada by som sa spýtala, či mam nárok na nejaku dotáciu od štátu v nezamestnanosti na začiatok podnikania. Ešte by som rada dodala že mám len 23 rokov a nie som si istá ale sa mi zdá, že by to malo byť zvýhodnené. Dakujem velmi pekne za odpoved.
nadka1
17.06.08,12:54
Ak si v evidencii úradu práce vo vašom meste, obráť sa na nich, dostaneš všetky potrebné informácie, nárok určite máš, je potrebné splniť určité podmienky.
lulinka8
19.06.08,17:51
dakujem
rotvik1965
20.06.08,18:37
Narok na dotaciu od UP v podnikani mas. Ale urcite nedostanes dotaciu od UP na prevadzkovanie krcmy.
priatelia
26.06.08,10:56
Dobrý deň momentálne pracujem na dohodu a s priateľom sa chystáme podnikať. Plánujeme otvoriť v nemenovanej dedine krčmu. On je živnostník, ja nezamestnaná a rada by som sa spýtala, či mam nárok na nejaku dotáciu od štátu v nezamestnanosti na začiatok podnikania. Ešte by som rada dodala že mám len 23 rokov a nie som si istá ale sa mi zdá, že by to malo byť zvýhodnené. Dakujem velmi pekne za odpoved.
Príspevok môžeš dostať ak si evidovaná nezamestnaná. Výška zaleží od toho v akom si okrese, na veku nezáleží, 3 mesiace musíš byť evidovaná nezamestnaná a potom môžeš požiadať o príspevok z ÚPSVaR a ak dostaneš príspevok, musíš dodržať podmienku, že 2 roky musíš podnikať.
jojojo
26.07.08,16:50
Príspevok môžeš dostať ak si evidovaná nezamestnaná. Výška zaleží od toho v akom si okrese, na veku nezáleží, 3 mesiace musíš byť evidovaná nezamestnaná a potom môžeš požiadať o príspevok z ÚPSVaR a ak dostaneš príspevok, musíš dodržať podmienku, že 2 roky musíš podnikať.
definuj presnejsie prosim ta to ze musi podnikat.
tiez rozmyslam nad zalozenim zivnosti a ako sa ma vec malo by to byt v oblasti realit (nehnutelnosti).

ako dokazem uradu ze podnikam dva roky? a musim podnikat v tom obore v akom som zacal, alebo mozem pocas tej doby podniakt na zivnost aj niekde inde a byt u niekoho zamestnany na zivnost?
lino1234
27.07.08,18:18
Spýtam sa aj ja: trebárs žeby som dostal tú dotáciu, začal by som podnikať, ale podnikanie by mi nešlo, a umierali by sme od hladu. Môžem sa normálne zamestnať u niekoho a popri tom mať živnosť? Samozrejme viem, že hlavný pracovný pomer a živnosť môžu ísť v súbehu, ale neviem, či tým neporuším nejaké podmienky poskytnutia dotácie.
ola
28.07.08,06:58
Spýtam sa aj ja: trebárs žeby som dostal tú dotáciu, začal by som podnikať, ale podnikanie by mi nešlo, a umierali by sme od hladu. Môžem sa normálne zamestnať u niekoho a popri tom mať živnosť? Samozrejme viem, že hlavný pracovný pomer a živnosť môžu ísť v súbehu, ale neviem, či tým neporuším nejaké podmienky poskytnutia dotácie.

Netreba to vôbec dramatizovať s tým umieraním. Ak poskytne UPSVaR dotáciu, tak vyhotoví zmluvu, ktorú podpíšeš a v súlade s ňou musíš prevádzkovať svoju živnosť. To znamená, nepretržite dva roky. Ak by si niečo chcel meniť, treba to písomne oznámiť, prípadne dohodnúť osobne s tetami z Úradu práce, ktoré potom môžu spísať dodatok k pôvodnej zmluve. Popri živnosti sa môžeš kľudne zamestnať, zmluva to nezakazuje.
Inak odporúčam ešte pohľadať trochu na Porade, je tu veľmi veľa tém o tejto problematike ;)
brutailka
07.03.09,17:26
Dobrý den.Chcem si otvoriť živnosť a som zvedavá, či mám nárok na dotaciu na podnikanie.Cítam, že musím byť zaevidovaná na úrade práce, ale ja som na MD, tak ako je to v takom prípade?Mám šancu? Poradte prosím, dakujem.
marcelka1210
08.03.09,20:05
prosím vás ak dostanem dotácie tento rok tak sa to potom dáva aj do daň.proznania že?? Takže potom mi výdu krásne vysoké dane.
Xanti
09.03.10,17:17
prosím vás ak dostanem dotácie tento rok tak sa to potom dáva aj do daň.proznania že?? Takže potom mi výdu krásne vysoké dane.
Samozrejme že dotácia ide do danového priznania.
A prečo vysoké dane? Asi Ti bude lepšie nájsť účtovníka.