ludmila66
17.06.08,14:58
Prosím, poraďte mi. Počas roka bola dobrovoľne nezamestnaný a neplatil si ZP (práca v zahraničí), potom bol samoplatcom a nakoniec SZČO. Jedná sa mi hlavne o to, či dobrovoľne nezamestnaný sa niekde v tlačivách eviduje. Ďakujem.
veronikasad
17.06.08,12:59
Prosím, poraďte mi. Počas roka bola dobrovoľne nezamestnaný a neplatil si ZP (práca v zahraničí), potom bol samoplatcom a nakoniec SZČO. Jedná sa mi hlavne o to, či dobrovoľne nezamestnaný sa niekde v tlačivách eviduje. Ďakujem.
Ano, na liste C. Ak mal nízky základ z podnikania, na liste XC. Ak neplatil preddavky ako samoplatiteľ, vyjde mu nedoplatok z RZZP.

--------
Veronika
ludmila66
17.06.08,13:05
Ako samoplatka aj SZČO si platil, len neviem čo s tým, keď bol v zahraničí (teda nebol ani na ÚP, ani samoplatcom). Ď
veronikasad
17.06.08,13:07
Ako samoplatka aj SZČO si platil, len neviem čo s tým, keď bol v zahraničí (teda nebol ani na ÚP, ani samoplatcom). Ď
Ak bol v čase pobytu v zahraničí zamestnaný na pracovnú zmluvu a v zahraničí platil aj zdr.poistenie a odhlásený zo ZP v SR, toto obdobie v RZZP neuvádzaš

------
Veronika
KEJKA
17.06.08,13:31
Ak bol v čase pobytu v zahraničí zamestnaný na pracovnú zmluvu a v zahraničí platil aj zdr.poistenie a odhlásený zo ZP v SR, toto obdobie v RZZP neuvádzaš

------
Veronika
a čo ked nebol odhlásený zo ZP?
veronikasad
17.06.08,14:10
a čo ked nebol odhlásený zo ZP?
ak robil v zahraničí"načierno" musí sa prihlásiť dodatočne ako samoplatitel. Ak na prac.zmluvu, treba ísť dodatočne do ZP a dať si to do poriadku /môže aj rodinný príslušník/. Také info mám zo VšZP.

-------
Veronika