Monika C.
17.06.08,17:44
Pekný deň poradáci. Mám na Vás otázku : môžem požiadať o zrušenie registrácie DPH aj ked sme sa stali platcami v roku 2007 len od decembra. Zrušenie dávam k 30.06.2008 a to z dôvodu zrušenie živnosti. Používam tu § 81 ods. 2 - platiteľ môže požiadať o zrušenie registrácie pre DPH ked skončí v tuzemsku činnosť , ktorá je predmetom dane myslím, že áno ale chcem mať istotu . Za odpovede dakujem.
Zoltán Kovács
17.06.08,16:07
Pekný deň poradáci. Mám na Vás otázku : môžem požiadať o zrušenie registrácie DPH aj ked sme sa stali platcami v roku 2007 len od decembra. Zrušenie dávam k 30.06.2008 a to z dôvodu zrušenie živnosti. Používam tu § 81 ods. 2 - platiteľ môže požiadať o zrušenie registrácie pre DPH ked skončí v tuzemsku činnosť , ktorá je predmetom dane myslím, že áno ale chcem mať istotu . Za odpovede dakujem.

Ak rušíš živnosť tak môžeš.
Monika C.
17.06.08,17:53
Ďakujem smith za odpoveď.
Monika C.
18.06.08,05:14
Ahojte poradáci pomôžete mi ešte s tým zrušením živnosti. V tejto živnosti existujú skladové zásoby nie veľké - otázka ako by bolo najlepšie riešiť DPH - odviesť z toho daň alebo predať alebo prebrať záväzky a pohľadávky na s.r.o. , ktorá vznikla a robí tie isté veci Fo a konateľ ten istý len FO sa zmenila na s.r.o. Ďakujem za odpovede.
Milan Benka
18.06.08,05:18
Ahojte poradáci pomôžete mi ešte s tým zrušením živnosti. V tejto živnosti existujú skladové zásoby nie veľké - otázka ako by bolo najlepšie riešiť DPH - odviesť z toho daň alebo predať alebo prebrať záväzky a pohľadávky na s.r.o. , ktorá vznikla a robí tie isté veci Fo a konateľ ten istý len FO sa zmenila na s.r.o. Ďakujem za odpovede.

Dajte si do vyhľadávača predaj podniku. Riešte to týmto spôsobom.
Monika C.
18.06.08,06:03
Ďakujem benka idem to preštudovať nakoľko veľa času nemám o pár hodín príde majiteľ a preto by som mala na Vás len jednu otázočku. Podávam DP z dane príjmu až na konci roka alebo mesiac po tom keď ukončím živnosť. Čítala som aj tak aj tak. Dakujem za odpovede. Poradáci nemáte niekto vzor na odhlásenie DPH.
Milan Benka
18.06.08,06:17
Ďakujem benka idem to preštudovať nakoľko veľa času nemám o pár hodín príde majiteľ a preto by som mala na Vás len jednu otázočku. Podávam DP z dane príjmu až na konci roka alebo mesiac po tom keď ukončím živnosť. Čítala som aj tak aj tak. Dakujem za odpovede. Poradáci nemáte niekto vzor na odhlásenie DPH.

Zdaňovacie obdobie FO je kalendárny rok, takže 31.3.2009.

Výnimkou je úmrtie FO, ale to sa Vášho prípadu netýka.
Milan Benka
18.06.08,06:18
K ukončeniu DPH:
Napíšte žiadosť o určenie posledného zdaňovacieho obdobia z dôvodu ukončenia činnosti.
Monika C.
18.06.08,06:27
Ďakujem benka za rýchlu odpoveď bodík zaslúžite bude až potom musím dakomu inému dať najprv. Ešte raz veľmi pekne ďakujem.
Gabhus
08.12.08,12:00
Chcem sa spýtať na takúto vec: FO zrušila živnosť 4. 7. 2008, k tomuto dňu zrušila registráciu na DPH a vrátila osvedčenie o pridelení IČ pre DPH a podala daňové priznanie k DPH za III. štvrťrok. Doteraz nedostala oznámenie o poslednom zdaňovacom období. Teraz neviem, treba zvlášť žiadať o určenie posledného zdaňovacieho obdobia, alebo to DÚ urobí automaticky? Alebo sa stala chyba v daňovom priznaní? Tak sa mi zdá, že nevyplnil riadok 16 - treba ho vlastne vyplňovať? Vyplnil riadok 17, 19 atď.
Ak mi niekto poradí, budem len a len rada a ďakujem.