ifcina
17.06.08,18:52
Pekny podvecer,
rada by som si precitala Vas nazor.
Firma schvalila v KZ 5% navysenie miezd ako robotníkom tak THP. Zvysenie vsak odmietla zapracovat do tarif a vyplaca ho ako odmenu. Pri pripomienke, ze odmena nie je narokovatelna polozka a tato nemusi byt vyplacana bolo odpovedane : to je uplne v poriadku, to keby ste dali na sud, vyhrate. Podotykam, ze firma ma spracovany mesacny harmonogram prepustania a v decembri by mala byt jej cinnost ukoncena. Nie je to sposob ako casom znizit priemery a usetrit na odstupnom? Dakujem pekne za nazor:)
ZlaticaB
18.06.08,04:41
Ja si myslím, že odpovedala si si sama. Podľa mňa je to urobené zámerne, aby mohli ušetriť na odstupnom.
ifcina
18.06.08,07:13
Dakujem. Takychto pikosiek mame viac. Cokolovek co slubia odmietaju dat na papier. Ak je navysenie schvalene v platnej KZ by to malo byt ich povinnostou nie? Je nejaky mozny sposob "tlaku"? :-)
ZlaticaB
18.06.08,07:18
Lenže toto máte na papieri! Je ich povinnosťou postupovať podľa KZ.
drobeceva
18.06.08,07:22
Pekny podvecer,
rada by som si precitala Vas nazor.
Firma schvalila v KZ 5% navysenie miezd ako robotníkom tak THP. Zvysenie vsak odmietla zapracovat do tarif a vyplaca ho ako odmenu. Pri pripomienke, ze odmena nie je narokovatelna polozka a tato nemusi byt vyplacana bolo odpovedane : to je uplne v poriadku, to keby ste dali na sud, vyhrate. Podotykam, ze firma ma spracovany mesacny harmonogram prepustania a v decembri by mala byt jej cinnost ukoncena. Nie je to sposob ako casom znizit priemery a usetrit na odstupnom? Dakujem pekne za nazor:)
Ak je po podchytené v KZ, sú povinní Vám to premietnuť do taríf a nie do odmien. Ak máte KZ, predpokladám, že máte odbory. Čo oni na to?
ifcina
18.06.08,07:22
A ked ignoruju povinnost?
ZlaticaB
18.06.08,07:24
Čo na to odbory a čo ostatní zamestnanci?
ifcina
18.06.08,07:26
Zamestnanci doveruju oznamenie o sudnej vymahatelnosti. Zial....
chyba jednota.
drobeceva
18.06.08,07:27
Pekny podvecer,
rada by som si precitala Vas nazor.
Firma schvalila v KZ 5% navysenie miezd ako robotníkom tak THP. Zvysenie vsak odmietla zapracovat do tarif a vyplaca ho ako odmenu. Pri pripomienke, ze odmena nie je narokovatelna polozka a tato nemusi byt vyplacana bolo odpovedane : to je uplne v poriadku, to keby ste dali na sud, vyhrate. Podotykam, ze firma ma spracovany mesacny harmonogram prepustania a v decembri by mala byt jej cinnost ukoncena. Nie je to sposob ako casom znizit priemery a usetrit na odstupnom? Dakujem pekne za nazor:)
Skúste cez odbory. Verím, že pochodíte.
Jana Motyčková
18.06.08,08:23
Ja si myslím, že odpovedala si si sama. Podľa mňa je to urobené zámerne, aby mohli ušetriť na odstupnom.
Z hľadiska pracovnoprávneho priemeru a teda odstupného, je jedno, či tú sumu dostane zamestnanec v tarifnej mzde alebo ako odmenu, ak ju naozaj dostane.
ifcina
18.06.08,08:49
Ano, taziskom problemu je to "ak ju naozaj dostane". Dakujem.