Daskale
18.06.08,06:03
Prosím o radu, mam vyplniť daňové priznanie američanovi,ktorý je zamestnancom americkej spoločnosti vyslaný na Slovensko do firmy, kde pracuje ako manager. Mzdu a všetky náklady znáša americká spoločnosť, ktorá ju priamo vypláca zamestnancovi, ale všetky náklady fakturuje slovenskej spoločnosti, v ktorej zamestnanec pôsobí. Sú tam aj náklady na sťahovanie, bývanie, stravu.Mám nejaký prehľad nákladov z ameriky a neviem, akým spôsobom mu urobiť daňové priznanie.

Nie som si istá, či tam platí daň, lebo v papieroch je vyznačená len hypotetická daň.

Nemal niekto z Vás taký prípad, neviete mi poradiť. Ďakujem vopred:)
Zoltán Kovács
18.06.08,04:08
Ten američan je daňovým rezidentom Slovenska?
Daskale
18.06.08,04:12
Nie,nie je. Držím sa §5 ods. 4 zákona o dani z príjmov.
Zoltán Kovács
18.06.08,04:49
Nie,nie je. Držím sa §5 ods. 4 zákona o dani z príjmov.

Potom prečo chceš robiť daňové pre neho?
Daskale
18.06.08,04:57
Lebo ma požiadal. Myslím si, že je to pre neho príjem zo závislej činnosti.
Daskale
18.06.08,05:03
v §5 ods 4 na konci sa píše, že ak v úhradách zamestnávateľa osobe so sídlom alebo s bydliskom v zahraničí nie je preukázaná skutočná výška príjmov zamestnancov, považuje sa za príjem zamestnancov celá úhrada.

Tomu by som sa rada vyhla, sú tam všetky náklady na sťahovanie a pod, ktoré som už rozpísala,takže potrebujem poradiť od niekoho, kto už taký prípad mal.
Daskale
18.06.08,05:17
A akje rezidentom, tak potom akým spôsobom urobiť daňové. Možno je,len som si to zle určila.