Jeden
18.06.08,07:23
Chcel by som sa spýtať niekoho, čo mám spraviť, keď som nenechal vzduchovú medzeru medzi parozábranou a sklenou vatou. Už bývam všetko je dokončené. Zvonka som napchal laty ale niekde aj tak medzera nezostala.
AndrejG
18.06.08,10:50
A naco tam chces medzeru?
Jeden
18.06.08,16:42
Máme ešte starý typ parozábrany,aj sa nám zrážala vlhkosť a pretekala voda.
220870
18.06.08,16:55
Nemchápem.Kde je tá medzera na streche v základoch na stene ?Pooíšte trochu bližšie o čo ide.
AndrejG
18.06.08,17:01
Stara nova, to nemoze suvisiet. Musis fakt napisat viac detailov, najlepsie to nakreslit ako to je a kde sa konkretne objavuje problem a mozno budeme vediet poradit z coho to plynie.
ZDENIELA
19.06.08,05:28
Chcel by som sa spýtať niekoho, čo mám spraviť, keď som nenechal vzduchovú medzeru medzi parozábranou a sklenou vatou. Už bývam všetko je dokončené. Zvonka som napchal laty ale niekde aj tak medzera nezostala.

Nemyslíme náhodou vatu a paropriepustnú fóliu???
Medzi sklenou vatou a parozábranou sa fakt medzera nedáva. Ako parozábrany sa na sklené vaty používajú napr. hlinikové fólie a tie sú super nepriepustné a bez medzery. Dokonca i spoje musia byť riadne polepené.
Myslím, že sa pýta na paropriepustnú fóliu, čo je pod krytinou ...
Jeden
19.06.08,08:25
Pýtam sa na medzeru medzi paropriepustnou fóliou hneď pod hliníkovou krytinou a sklenou vatou. Hovorili mi, že tam má byť medzera, aby tam prúdil vzduch . Vraj máme zvnútra dať dole sádrokartón a sklenú vatu a urobiť medzeru.Zráža sa nám voda a sklená vata je namoknutá. Keď prídu väčšie mrazy a potom prestanú, tak niekde nám preteká voda.
AndrejG
19.06.08,10:14
Aha, tak to je ine. Tam je paropriepustna folia, takze medzera sa nedava, voda ma ako prejst von. Tvoj problem urcite suvisi s tym, ze parozabrana pod izolaciou je nekvalitne urobena, takze sa tam dostava vlhkost. Dokonca ked je pouzita lacna parozabrana a nasledne prederavena sroubami, moze sa niekde jemne natrhnut a taka mala dierka staci na to aby sa tam dostali litre vody.
AndrejG
19.06.08,10:17
Ale je mozne, ze mate diery aj v paropripustnej folii pod krytinou a ked sa tam zraza voda(ked po zime zacne svietit na strechu slnko), tak ta voda preteka dovnutra. Nemate plne debnenie, ze? Dnes je moda davat foliu iba tak na krokvy, ale neexistuje robotnik, ktory by pri praci na takej streche neurobil nejaku skodu.
Jeden
19.06.08,16:41
Viete nejaký múdry nápad čo s tým mám robiť?
AndrejG
19.06.08,17:10
rozobrat miesto kde ta voda preteka...hned uvidis ci je tam zle urobena parozabrana, alebo ked nie, vytiahnut trochu izolacie a pozriet na foliu nad nou
turinic
20.06.08,05:57
ked to rozoberies, uvidis v akom stave je vata. mne tiez firma zle zateplila podkrovie, sice voda nepretekala ale teplo unikalo a zima sa tlacila dnu. ked som vcera zhodil v obyvacke sadrokarton, hladel som na to "super" zateplenie ako tela. z bytu som videl az von....:( pod skridlou som mal lepenku a medzi debnenim a vatou mala byt medzera co miestami bola ale vacsinou nie, preto robim nanovo zateplenie :(

rozobrat sadros je hnusna robota.....
Jeden
20.06.08,11:19
Takže to musím rozobrať, už sa teším čo to bude za práca, čo to spraví s kúpeľňou ...
turinic
20.06.08,11:56
pokial tam nemas stresne okno a mas len sklon z jednej strany tak to mas fajn, a mam aj stresne okno, aj zlom z jednej strany a zlom z druhej strany - valba. zatial som nenasiel firmu na sadrokarton, kedze to uz mam zateplene.....
Jeden
20.06.08,16:43
Bohužial mám aj strešné okno a vata ani nechcem vedieť v akom je stave.Chcel by som keby sa mi podarilo dať dole celé table sadrokartónu a dať ho naspäť.
turinic
20.06.08,17:57
noo ak vies kde su vsetky sroby a budes sa s tym hrat aby si tu platnu dal bez porusenia dole, budes naozaj frajer, ale neviem si predstavit ako ju das opat hore, znova vytmelis a zrejme aj vymalujes tak aby nic nebolo poznat....

mne firma odflakla cele zateplenie, sadrokarton rozbijam, davam do pytlov a potom kontajnerom to pojde prec
a este k tomu sa mi medzi zateplenie nastahoval nejaky hlodavec ktory tam robil aj potrebu :( :( :(
gavart
06.01.09,15:40
aj ja mam ten problem ked su velke mrazy tak mi namrzne paropriepustna folia a potom sa to samozrejme roztopi do izolacie bud je problem v parozabrane alebo vhrubke izolacie pretoze juzna strana strechy je v pohode
turinic
06.01.09,21:23
ako moze zamrznut paropriepustna folia??? co ti teplo zvnutra prechadza az von a tam sa zraza??? to musis mat potom zimu v byte a vykurujes ulicu. aku hrubku izolacie mas? paronepriepustnu foliu (parozabranu zvnutra) mas aj s hlinikovou vrstvou ci dokonca deravu?