dede2
18.06.08,08:43
Chcem požiadať o radu ohľadom účtovania cestovných výdavkov.

Sme firma, ktorá často posiela zamestnancov na zahraničné cesty. Každej cesty sa pritom týkajú výdavky ako:

Prac. cesta v Madarsku:

stravné - väčšinou v EUR
phm, dialničná nálepka, ostatné výdavky v HUF

Akým spôsobom sa má vypísať vyúčtovanie pracovnej cesty, keď výdavky sú v rozličných menách. Majú vypísať vyúčtovanie na stavné a ost.výdavky zvlášť podľa meny? Keď uvednú na jednom vyúčtovaní viac mien, neviem ako to mám zaúčtovať, lebo sa týka niekoľkých valutových pokladní. Nemôžu byť predsa vypísané 2 VPD, jeden na stravné napr. 30 EUR, a druhý v HUF na ostatné výdavky.

Dakujem
cactus
18.06.08,07:05
Chcem požiadať o radu ohľadom účtovania cestovných výdavkov.

Sme firma, ktorá často posiela zamestnancov na zahraničné cesty. Každej cesty sa pritom týkajú výdavky ako:

Prac. cesta v Madarsku:

stravné - väčšinou v EUR
phm, dialničná nálepka, ostatné výdavky v HUF

Akým spôsobom sa má vypísať vyúčtovanie pracovnej cesty, keď výdavky sú v rozličných menách. Majú vypísať vyúčtovanie na stavné a ost.výdavky zvlášť podľa meny? Keď uvednú na jednom vyúčtovaní viac mien, neviem ako to mám zaúčtovať, lebo sa týka niekoľkých valutových pokladní. Nemôžu byť predsa vypísané 2 VPD, jeden na stravné napr. 30 EUR, a druhý v HUF na ostatné výdavky.

Dakujem

vyúčtovania si prefotíš a použiješ do ďalšej valutovej pokladne, napr. máš EUR a CZK, tak vyúčtovanie v EUR použiješ v EUR pokladni , prefotíš a použiješ v CZK pokladni. Takže buddeš mať 2 rôzne VPD v dvoch rozličných pokladniach
dede2
18.06.08,07:11
na toto som myslel aj ja, len som nevedel, či je to správne. Robíš to aj ty takto?