Leila
14.04.05,10:44
Mohli by ste mi prosim poradit ?
Slovenska firma, platca DPH, poskytne sluzbu - instalaciu PC rakuskej firme (tiez platca DPH). Nejde o dodanie tovaru s instalaciu, ale len o instalaciu PC, ktory je majetkom rakuskej firmy.
Zaradila by som to pod paragraf 15ods. 6 - prace na hnutelnom hmotnom majetku - miestom dodania je miesto, kde sa tieto sluzby fyzicky vykonaju - Rakusko - teda fakturujem bez DPH. Postupujem spravne, alebo ide o "klasicku" sluzbu???

A este : co by ste povedali na sluzby : "kontola loggov a pristupov na server" a "vytvorenie uzivatelskych kont na serveri", ktory je fyzicky v SR a prenajima sa cast kapacity pre zahr. odberatela. Ide o elektronicky dodavane sluzby podla vasho nazoru???
Leila
23.04.06,12:02
Nikto nenapíše názor ?

A ešte na montáž kabeláže v Rakúsku pre platiteľa DPH ??? Súčasťou je aj dodávka materiálu, takže predpokladám že bez DPH.
Ale čo v príspevku 1 - čistá inštalácia PC, servrov, upgradov.... ???
ondrejvla
23.04.06,12:10
Nikto nenapíše názor ?

A ešte na montáž kabeláže v Rakúsku pre platiteľa DPH ??? Súčasťou je aj dodávka materiálu, takže predpokladám že bez DPH.
Ale čo v príspevku 1 - čistá inštalácia PC, servrov, upgradov.... ???

Všetky služby, ktoré vykonáš v rámci EÚ sú oslobodené od DPH, podľa môjho názoru ak k softu, ktorý si dodala do zahraničia zasielaš k nemu upgrade, aj ten je oslobodený od DPH, no a kabeláž - montáž v Rakúsku samozrejme oslobodený od DPH, na faktúre ale musíš mať tvoje IČ DPH a aj odberateľovo IČ DPH uvedené.
Denda
23.04.06,12:24
Mohli by ste mi prosim poradit ?
Slovenska firma, platca DPH, poskytne sluzbu - instalaciu PC rakuskej firme (tiez platca DPH). Nejde o dodanie tovaru s instalaciu, ale len o instalaciu PC, ktory je majetkom rakuskej firmy.
Zaradila by som to pod paragraf 15ods. 6 - prace na hnutelnom hmotnom majetku - miestom dodania je miesto, kde sa tieto sluzby fyzicky vykonaju - Rakusko - teda fakturujem bez DPH. Postupujem spravne, alebo ide o "klasicku" sluzbu???

Pozrite:http://www.porada.sk/showpost.php?p=179785&postcount=1
Leila
23.04.06,12:37
Dakujem za rychlu odpoved.