Elke
18.06.08,08:46
Dobrý deň,
potrebovala by som poradiť. Sme nezisková organizácia, ktorá chce vykonať verejnú zbierku. Príjem z tejto zbierky je oslobodený od dane ako dary podľa občianskeho zákonníka alebo sa zdaňuje?
TatianaK1
07.02.09,05:49
Poraďte mi prisím, mám tú istú otázku, potrebujem vedieť či príjem z verejnej zbierky podlieha zdaneniu, alebo nie. Už to zisťujem tri dni, ale nepodarilo sa mi nájsť jasnú odpoveď.
hanelie
07.02.09,07:55
v stanovách neziskovej organizácie / oz, no, ap/ sú uvedené zdroje financovania - najčastejšie to sú: dary, dotácie, verejné zbierky - tie musí ešte povoliť obvodný úrad, granty, dobrovoľné príspevky, podiel dane z prijmu /2%/ ap. tieto všetky zdroje sú oslobodené od dane z prijmu
mirhu
21.03.09,15:39
v stanovách neziskovej organizácie / oz, no, ap/ sú uvedené zdroje financovania - najčastejšie to sú: dary, dotácie, verejné zbierky - tie musí ešte povoliť obvodný úrad, granty, dobrovoľné príspevky, podiel dane z prijmu /2%/ ap. tieto všetky zdroje sú oslobodené od dane z prijmu
použite výnosu zo zbierky účtujem na 567, ale kam účtujem príjem zo zbierky? logicky mi vychádza 667, ale mám dve múdre knihy a nenaša som to tam... je tam len to použitie