dadka4
18.06.08,10:13
chcela by som predávať cez net nový tovar,ale cez inú stránku(nie svoju vlastnú).Potrebujem živnosť?..som na MD...ĎAKUJEM
ekopo
18.06.08,08:31
V zmysle zákona č. 455/1991 v znení zákona....č. 577/2007 (t.j. živnostenský zákon) v § 2 je uvedené , že živnosťou je sústavná činnosť prevádzkovaná samostatne, vo vlastnom mene, na vlastnú zodpovednosť, za účelom dosiahnutia zisku ...
kabul
18.06.08,20:11
Na eshop sa vztahuju rovnaké zákony a pravidlá ako na napr. Kamenne obchody. Bez podnikateľsého oprávnenia by si porušovala zákon.
VladoaKatka
19.06.08,04:09
Samozrejme živnosť resp. s.r.o. a podľa toho sa musí viesť aj účtovníctvo a následne na to aj povinnosť podať DP.
ludo_centrum
19.06.08,05:14
chcela by som predávať cez net nový tovar,ale cez inú stránku(nie svoju vlastnú).Potrebujem živnosť?..som na MD...ĎAKUJEM

Je síce pravda čo píšu ostatní, ale dám ti do povedomia inú skutočnosť.

Kľudne môžeš začať predávať aj bez živnostenského listu. Ale takýto predaj je zvyčajne v očiach ľudí nie moc dôveryhodne videný. Osobne tomu moc nerozumiem prečo, ale taká je skutočnosť. Je len veľký omyl, ak si niekto myslí, že ak kúpi od firmy, tak má väčšie možnosti s tovarom. Firma zanikne rovnako ako aj človek. Atď...

Takže, rob, makaj predávaj, rozvíjaj to trebárs v mene tej inej firmy, ktorá ťa zastreší.
Stanov si sama nejakú dobu do ktorej sa rozhodneš či ísť do živnosti alebo s.r.o.
Ošetri si dobre to, ak sa budeš chcieť osamostatniť, aby ťa potom z biznizu ktorý rozbehneš nevylúčili a budú pokračovať sami. Ty vieš najlepšie aké máš vzťahy s tou danou firmou.
Rovnako môžeš začať aj bez živnosti. Nikto na svete ti nezabráni, aby si si zarobila bokom, nepravidelne atď... Ale potom to v ročnom priznaní príjmov uveď ako tvoj mimoriadny / nepravidelný atď... príjem (poraď sa potom s nejakým dobrým daňovákom). A všetko je ok. Pripadne môžeš potom k daňovému priznaniu otvoriť živnosť (ak to vynáša) a priznať tieto príjmy už do nej.
Hlavne sa neboj administratívy. Je dôležitý tvoj postoj a tvoja chuť robiť.

Prajem veľa šťastia v podnikaní.;)
dadka4
20.06.08,06:42
Ďakujem za odpovede:)...a Ludovi aj za povzbudenie,pustím sa do toho;)
ekopo
20.06.08,10:36
Stratil som reč nad príspevkom č.5 od ludo_centrum.