pupkin
18.06.08,13:35
možno sa bude pre niekoho zdať, že mám opäť úlet, ale skúsim to. poraďte mi. je možné použiť lepidlo na tvárnice KVK na lepenie YTONGU? ďakujem
pupkin
18.06.08,12:11
nemáte s týmto lepidlom nikto skúsenosti? poraďte
Milan.Žiška
18.06.08,12:32
lepidlo KVK predáva na Slovenský trh " česká" firma - zaoberajúca sa v čechách distribúciou a spracovaním a tuším aj výrobov olejov .....petrolejových vecí. KVK je " málo " známe označenie nie veľmi rozšírené. Radil by som ho do kategórie (cena a kvalita porovnateľná). Je to stavebná chémia "skoro" ako každá iná treba si vybrať lepidlo k prislúchajúcemu technologickému postupu alebo naopak.
Vieš češi sú šikovný, ale s obchodovania s nimi prevláda negatívna skúsenosť. ( Vždy som bol nejakím spôsobom dobehnutý) - dlhú dobu spokojný ale nakoniec dobehnutý ( či už kvalitou alebo cenou).
Ak chceš ušetriť kupuj lacnejší materiál s ktorým sú dobré skúsenosti.

:)Prípadne sa informuj na (www.kvk.cz ) - robia školenia aj u nás.:)
pupkin
18.06.08,13:46
a prosím ťa ktorý je ten lacnejší materiál, s ktorým sú dobré skúsenosti? idem stavať z ytongu. vďaka
220870
18.06.08,17:04
KVK je názov firmi vyrábajucej stavebné lepidlá . Tých lepidiel od KVK je niekoľko druhov sú triedené podľa konkrétneho použitia. Vyrábajú aj lepidlá na lepenie Ytongu.Čo sa týka kvality je to taký priemer na našom trhu.Nie jeto žiadny Poľsko-Čínsky mix.
pupkin
18.06.08,17:05
takže ho odporúčaš? lebo jeden murár ho spomenul, že s ním už ťahal múry.
220870
20.06.08,19:23
Na vreciach je určite napísaná oblasť použitia, každý predajca KVK musí na požiadanie predložiť technický list a tram je to presne vyšpecifikované. Ak by som mal radiť potreboval by som konkrétne číslo alebo presný názov výrobku od fa KVK. KVK nie je presný názov. To ako keby som napísal SLOVNAFT a či môžem dať do nádrže auta benzín.
220870
20.06.08,19:30
mal by to byť lep pod označením 0560 http://www.kvk.cz/produkt.html?pid=34
STAVIVA-V
07.07.08,20:17
Takto, poznám veľmi dobre KVK lebo predávame tieto zmesi. Majstri čo od nás odoberajú tieto lepidlá a omietky sú spokojný. 1, máme pre nich dobré ceny 2, jeho kvalita je omnoho lepšia ako čo je lepidlo SOAS( je to ako s tesco výrobkami)Pozri si tuto stranku staviva-v.sk/PDF/STAVIVA-akcia.pdf
noman1
09.07.08,20:15
nesuhlasim - vo vreci soas je terranova porokleber ? nepoznam kvalitu ale nikto si nechce pokazit meno...SOAS, TERRANOVA budujú si meno a teda trh ako aj KVK, ja by som však nelepil dom ničím z toho skús sa spýtať na reklamáciu v prípade prasklín. Dajú ruky preč lebo majú svoje lepidlá, hlavne kontrolovanú kvalitu majú spomalovače tuhnutia aby nie príliš rýchlo zasychali a teda hydratovali postupne bez prasklín, kritické hlavne suché teplé počasie - vtedy zistíte čo je lacné je tvrdé a suché...alebo budete mať rýchlych majstrov...no na lepenie tvárnic okolo vane je dobré každé stavebné lepidlo.
rolob
17.07.08,06:48
Zdravím
Taktiež som staval z YTONG tvárnic. Jednalo sa o bungalov s obytnou plochou 100 m2. V roku 2006 boli náklady na originál YTONG lepidlo do 6000 Sk na celú stavbu a to mi ešte zostalo čo je zanedbateľná čiastka pri stavbe domu.
Po zlom vyrátaní okenného otvoru som musel niektoré tvárnice rozoberat po asi 12 hodinách a mal som čo robiť. Takze odporúčam originálne lepidlo - držím sa hesla že treba používať veci na to na čo sú určené. Koľko ušetríš s KVK? Použil som ho na zateplovanie a drží. Ten druh bol určený na lepenie polystyrénu.