arizona
18.06.08,16:36
Ahojte poraďáci, prosím o radu.
V decembri 2007 som kúpila aut.práčku plnenú zhora. Počas prania (aj tesne po ňom) sa mi pod práčkou objavovala voda. Už dva krát som ju kvôli tomu reklamovala.Servisák najskôr tvrdil, že to robia všetky práčky plnené zhora: vraj voda pri pláchaní fŕka na nádoby na prach a aviváž a keď sa otvoria dvere, tak voda steká po vnútorných stenách dolu. Ja som ho zase presviedčala,že doteraz som mala vždy práčky plnené zhora a nerobili to, a že nemienim práčku po 2-3 rokoch vyhodiť, lebo bude skorodovaná...
Aké máte vy skúsenosti?

Dnes mi volal servisák, že mi práčku vymenia za novú, ale výrobca doporučí plnenú z boku.
Vybrala som si teda inú( z boku plnenú). Podľa výrobcovej web stránky je cena rovnaká, ibaže ja som ju kúpila vo vianočnej akcii, kde mala zľavu takmer 5000sk. Servisák tvrdí, že musím doplatiť rozdiel v cene.:confused:

Viete mi niekto poradiť? Treba , aby som doplatila rozdiel ceny pri výmene , alebo výrobca musí vychádzať z bežnej ceny, akú uvádza v aktuálnom cenníku? Ak je to?
arizona
19.06.08,06:06
Prosím, neviete mi niekto poradiť ako je to s tou cenou???
dana9
19.06.08,06:09
ahoj,

no nie je to lahka otazka. V zasade by ti mali vymenit pracku za novu (porovnatelny typ), resp. by ste si mali vrati plnenia - ty im pracku a oni tebe peniaze - teda rovnaka vyska plnenia.
Ale ak ti dali moznost vyberu, a ty si si vybrala drahsiu, tak by imho bolo treba rozdiel doplatit. To by ale neplatilo v priade, ak uz oni porovnatelny typ pracky nemaju (a teda ti neostava nic ine, iba si vybrat drahsiu)
Gabi03
19.06.08,06:17
Ešte doplním, že ak výrobca - dovozca požaduje doplatenie rozdielu ceny, zodpovedá to aj jeho prístupu k zákazníkom. ;)
motylik7
19.06.08,06:21
Skús sa poradiť na pobočke SOI, tam mi vždy dobre poradili, predsalen sú právnicky podkutí a majú skúsenosti. Dá sa s nimi aj mailom alebo telefonicky, aj ked priamy kontakt je predsalen najlepší.
dana9
19.06.08,06:28
Skús sa poradiť na pobočke SOI, tam mi vždy dobre poradili, predsalen sú právnicky podkutí a majú skúsenosti. Dá sa s nimi aj mailom alebo telefonicky, aj ked priamy kontakt je predsalen najlepší.

to je pravda, a daj nam vediet ako to dopadlo :)
arizona
19.06.08,06:28
RE: dana9

Ďakujem za rýchlu odpoveď. Oni majú aj tú istú práčku ako mám , ale odporučili mi plniacu zboku (vid pôvodný píspevok)-preto som si vybrala inú.

Ale problém je v tom, že ja som moju kúpila so zľavou, a nevieme sa dohodnúť,či teraz vychádzať z tej ceny akciovej, alebo akú uvádza v platnom cenníku.

príklad:
V aktuálnom cenníku je cena "mojej starej" aj cena "novo vybranej"20.000 sk
-ja som ju kúpila v akcii za 15.000sk.
Musím doplatiť 5000sk, alebo výrobcu nemusí zaujímať, že obchod dal zľavu a má vychádzať zo svojho cenníka t.j. obe má za 2O.000, tak sa nedopláca?:confused:
dana9
19.06.08,06:37
RE: dana9

Ďakujem za rýchlu odpoveď. Oni majú aj tú istú práčku ako mám , ale odporučili mi plniacu zboku (vid pôvodný píspevok)-preto som si vybrala inú.

Ale problém je v tom, že ja som moju kúpila so zľavou, a nevieme sa dohodnúť,či teraz vychádzať z tej ceny akciovej, alebo akú uvádza v platnom cenníku.

príklad:
V aktuálnom cenníku je cena "mojej starej" aj cena "novo vybranej"20.000 sk
-ja som ju kúpila v akcii za 15.000sk.
Musím doplatiť 5000sk, alebo výrobcu nemusí zaujímať, že obchod dal zľavu a má vychádzať zo svojho cenníka t.j. obe má za 2O.000, tak sa nedopláca?:confused:

ahoj, uz rozumiem. Tak by som to asi posudila tak, ze ked mi ten povodny typ neodporucili, asi na to maju dovody (napr sa opakuje jeho chybovost u viacerych úredanch vyrobkoch), a teda by takouto vymenou povodnu reklamaciu nevyriesili (lebo by sa to stale kazilo). Takze by som ziadala, aby mi tu cenu doplatili oni.

aj ked zase sa dostaveme k tomu, ze ti navrhnu vratit peniaze v povodnej vyske, lebo nebude vediet zabezpecit plnohodnotnu vymenu :rolleyes:

no neviem, je to zacarovany kruh. Ale asi by som skusila, aby mi tu cenu doplatili oni, a nech sa oni dohodnu s vyrobcom, pretoze z ich pohladu im vyrobca dodal vadny tovar Z tvojho pohladu s tym vsak vyrobca v podstate nema nic, ty si v zmluvnom vzathu len s predavajucim, a len voci nemu si mozes uplatnovat naroky zo zodpovednosit za vady.
Gabi03
19.06.08,06:39
RE: dana9

Ďakujem za rýchlu odpoveď. Oni majú aj tú istú práčku ako mám , ale odporučili mi plniacu zboku (vid pôvodný píspevok)-preto som si vybrala inú.

Ale problém je v tom, že ja som moju kúpila so zľavou, a nevieme sa dohodnúť,či teraz vychádzať z tej ceny akciovej, alebo akú uvádza v platnom cenníku.

príklad:
V aktuálnom cenníku je cena "mojej starej" aj cena "novo vybranej"20.000 sk
-ja som ju kúpila v akcii za 15.000sk.
Musím doplatiť 5000sk, alebo výrobcu nemusí zaujímať, že obchod dal zľavu a má vychádzať zo svojho cenníka t.j. obe má za 2O.000, tak sa nedopláca?:confused:

Toto by malo byť riešené v internej smenici toho výrobcu, ako riešiť podobné reklamácie. Aj cenník výrobcu je len doporučený a na pulte v nejakom obchode môže byť iná cena.
Ak by sme vychádzali z toho, že by si si vybrala novú práčku ale ten starý typ, tak by to bola klasická výmena, pretože si reklamovala výrobok a nič by si nedoplácala, hoci súčasná predajná cena toho výrobku je vyššia ako bola tvoja nákupná. No na odporúčanie servisu si si vybrala iný typ. Je to na vážkach. Ak ti aj výrobca dá nejaké doporučenie, aby si si vybrala iný typ, určite by som nedoplácala. Okrem toho sa môžeš "vyhrážať", že ak si vymeníš za ten starý typ a ten ti to bude robiť znovu, zas budeš reklamovať. A takto dokolečka dokola.
Bola som zrozumiteľná? :D
arizona
19.06.08,06:58
Ja som vlastne všetko riešila zatiaľ so serv. technikom, ktorého mi poslal predajca, na riešenie reklamácie.
Neviem, či ho mám brať ako zástupcu predajcu, alebo výrobcu.
A cenníky som pozerala na stránkach výrobcu, nie v predajni kde som kúpila.
Mne osobne viac vyhovuje práčka zhora plnená, ale podmienkou výmeny je , že ju vymenia iba za bočnú, lebo vraj všetky zhora plnené zatekajú:confused:,takže by som asi znovu reklamovala.Tomu chceli predísť, preto odporučili túto možnosť:rolleyes::(
robin78
19.06.08,07:06
Cele je to podla mna na hlavu postavene, naco potom aj ten konkretny vyrobca vyraba pracky plnene zhora, ked mu vsetky zatekaju. To len dufa, ze to vydrzi aspon zarucnu dobu? Tiez som sa s tym nestretol, aby zatekala zhora plnena pracka. Ktovie, ci ta ten predajca netaha len za nos, ved to ako keby si vyrobca robil antireklamu na svoje vlastne vyrobky.
arizona
19.06.08,07:17
Cele je to podla mna na hlavu postavene, naco potom aj ten konkretny vyrobca vyraba pracky plnene zhora, ked mu vsetky zatekaju. To len dufa, ze to vydrzi aspon zarucnu dobu? Tiez som sa s tym nestretol, aby zatekala zhora plnena pracka. Ktovie, ci ta ten predajca netaha len za nos, ved to ako keby si vyrobca robil antireklamu na svoje vlastne vyrobky.
Tiež to nechápem, lebo je to asi najznámejšia značka práčok:confused:.
Alebo žeby mali "dobrého" servisáka?
motylik7
19.06.08,08:45
Mám z toho pocit, že sa snaží predajca aj s ich servisákom zbaviť zodpovednosti a tak ti navrhli riešenie, ktoré vyhovuje viac im ako tebe. V živote som nepočula o tom, že by zhora plnené práčky zatekali, ved musia byť vyrábané spôsobom takým, aby k takému niečomu nedochádzalo. Ja aj moja mama sme mali vždy iba takéto práčky a nikdy takéto problémy tam nenastali.
Ked si mama kupovala minulý rok chladničku, najprv sa opytovala servisákov, ktoré sa najlepšie oplatia. Ked sa už ozaj v tých odpovediach nemohla vyznať a nešli jej do hlavy (od známych nemala dobré referencie o takých chladničkách), tak jej známy povedal s úškrnom, že prečo sa na to pýta servisákov? Ved oni potrebujú na tých opravách zarobiť! A hlavne teraz, ked sa väčšinou takéto spotrebiče radšej vyhodia, než aby si dávali za drahé peniaze opravovať (nie ako za socíku).
Takže treba byť v informačnom vzťahu zákazník-servisman asi opatrný ;)
iriska
19.06.08,09:15
Aj tak nechápem prečo ponúkajú na výmenu úplne iný výrobok (jednoznačne nechcú byť stratoví a trhnúť prachy na ďalšej práčke, ktorú zákazník kúpi). Nemala by náhohou tretia reklamácia skončiť (keď teda nie je možná výmena za nový kus) vrátením peňazí? a nákupom práčky od iného výrobcu v inom obchode, nevidím v tom nič zložité.
Barbara
19.06.08,09:28
Arizona ja by som to tiež spravila tak, ako ti poradila Danka, predsi prečo by som ja mala doplácať. Pekne nech ti dovezú takú istú, veď je to reklamácia. V druhom rade prečo by som si zobrala z boku , keď ja chcem z vrchu.;)
Nenechaj sa nahovoriť, lebo určite v tom je nejaký chyták. :rolleyes: vlastne určite je, lebo to papierovo spravia tak, že ti vymenili na takú istú a oni zhrabú 5000,- navyše.;) :cool:

p.s. aj ja mám práčku z vrchu a som spokojná, v 80 rokoch som mala z boku, ale už by som z boku nechcela. Navyše práčka z vrchu ti zaberá menej miesta ako práčka z predu.:---
damati
19.06.08,12:48
Ahojte poraďáci, prosím o radu.
V decembri 2007 som kúpila aut.práčku plnenú zhora. Počas prania (aj tesne po ňom) sa mi pod práčkou objavovala voda. Už dva krát som ju kvôli tomu reklamovala.Servisák najskôr tvrdil, že to robia všetky práčky plnené zhora: vraj voda pri pláchaní fŕka na nádoby na prach a aviváž a keď sa otvoria dvere, tak voda steká po vnútorných stenách dolu. Ja som ho zase presviedčala,že doteraz som mala vždy práčky plnené zhora a nerobili to, a že nemienim práčku po 2-3 rokoch vyhodiť, lebo bude skorodovaná...
Aké máte vy skúsenosti?

Dnes mi volal servisák, že mi práčku vymenia za novú, ale výrobca doporučí plnenú z boku.
Vybrala som si teda inú( z boku plnenú). Podľa výrobcovej web stránky je cena rovnaká, ibaže ja som ju kúpila vo vianočnej akcii, kde mala zľavu takmer 5000sk. Servisák tvrdí, že musím doplatiť rozdiel v cene.:confused:

Viete mi niekto poradiť? Treba , aby som doplatila rozdiel ceny pri výmene , alebo výrobca musí vychádzať z bežnej ceny, akú uvádza v aktuálnom cenníku? Ak je to?
Ja som pred rokmi kúpila práčku plnenú zboku a hneď pri prvom praní mi tiekla voda pod práčku, bola tam prasknutá prívodná hadička na vodu.
arizona
20.06.08,06:21
Takže mám nové informácie.Zatiaľ neviem ako to bude ďalej, ale píšem to ako varovanie pre ostatných, možno to niekomu pomôže.
Včera som zašla do predajne,aby som si veci overila aj z iného zdroja a dozvedela sa niečo...
Keď som im všetko opísala, pozerali na mňa s vygúlenými očami:eek::eek::eek:.
Vraj odkiaľ mám také informácie,kľudne mi práčku vymenia za hociakú inú, alebo vrátia peniaze. Len nech donesiem vyjadrenie od technika a to je všetko.
Vraj sa s tým technikom nemám baviť lebo to je "taký a taký" špekulant, možno to bol nejaký jeho kšeft.:rolleyes:
Iba pripomínam, že tel. číslo na autorizovaný servis mi dali v predajni a po mojom telefonáte mi poslali práve tohoto.:confused::mad:

Takže varovanie: ak sa Vám nebudú pozdávať informácie od jedného pracovníka predajne,či servisu, radšej sa obráte na iného, príp. viacerých.
Asi je to naozaj všetko o tom, na koho natrafíte a vždy sa nájdu aj kvalitní zamestnanci aj špekulanti.
Len nechápem ,prečo si známa firma necháva kaziť meno takýmito pracovníkmi, keď o nich vedia svoje a viacej ľudí sa sťažovalo na ich neodbornosť, nekvalitu, či klamstvo.

A ešte raz ďakujem všetkým za dobré rady.