samanta296
18.06.08,17:54
Zdravím
chcem sa spytať kto mi vie poradit na aký účet mám zaučtovat zmluvnú pokutu, ktorá bola zaplatená vopred pri kupe telefonu. Je to okolo 2000 Sk.
Poradí mi niekto?
Zoltán Kovács
18.06.08,15:56
Zdravím
chcem sa spytať kto mi vie poradit na aký účet mám zaučtovat zmluvnú pokutu, ktorá bola zaplatená vopred pri kupe telefonu. Je to okolo 2000 Sk.
Poradí mi niekto?

Ako sa môže zaplatiť zmluvna pokuta dopredu. Veď pokuta sa platí po nedodržaní určitých dohodnutých podmienok zmluvného vzťahu?

Inak zmluvné pokuty sa účtujú na 544. Ale nechápem ako sa môže platiť pokuta dopredu, keď ešte som nič "nespáchal".
samanta296
18.06.08,16:00
no riadne ju zaplatili dopredu pri kupe pevnej lilnky, aspon mi to tak vysvetlil konatel, lebo ja som tomu tiez velmi nerozumela
Tweety
18.06.08,16:02
no riadne ju zaplatili dopredu pri kupe pevnej lilnky, aspon mi to tak vysvetlil konatel, lebo ja som tomu tiez velmi nerozumela
A je k tomu nejaký doklad kde je to tak formulované?
samanta296
18.06.08,16:03
ano, je to riadne na doklade o nakupe telefonu a tam je cena telefonu v jednej kolonke, a v druhej je zmluvná pokuta
Tweety
18.06.08,16:18
ano, je to riadne na doklade o nakupe telefonu a tam je cena telefonu v jednej kolonke, a v druhej je zmluvná pokuta
No, je to aj tak čudné, ako ju definoval konateľ, musel byť o nej uzrozumený, za čo ona vlastne je?
samanta296
18.06.08,16:22
tak to mi nevedel povedat, len povedal, že to musel zaplatit pri kupe telefonu,
samanta296
18.06.08,16:24
je mi to divne, ale neviem co s tym mam robit, ako to zuctovat?
Tweety
18.06.08,16:24
tak to mi nevedel povedat, len povedal, že to musel zaplatit pri kupe telefonu,
OK, ak je teda pokuta vyúčtovaná na základe zmluvy, tak použi účet 544AE, ako už bolo spomenuté vyššie.:)
samanta296
18.06.08,16:26
dakujem pekne za pomoc
azla
18.06.08,16:29
Ak je pokuta zmluvná, naozaj musí byť nejaká zmluva, z ktorej je jasné aká je to pokuta, v akej výške a kedy sa uplatňuje. Až po splnení týchto definícii možno takú pokutu učtovať na 544 a uznať ju pri zohľadnení zákona o dani z príjmov za daňový náklad.

Ak nevieme aká je to pokuta, prečo ju platíme, dokonca dopredu ... môže byť len ostatná, nedaňová ... avšak aj vtedy by sme mali vedieť za čo platíme.

Nebude to nejaká "kaucia", ktorá, ak sa niečo nedodrží - prepadne ??? :eek:
(to len tak ma napadlo), lebo pri telefonoch som sa s ničím takým nestretla.