Tennessee
18.06.08,19:17
Ahojte chcem sa opýtať.
Viete niekto poradiť ako či je vhodne sa dať nejako zaočkovať pred cestou do Egypta? Ideme tam na dovolenku a ja som v týchto veciach citlivý človek. Ako príklad uvadzam v Bulharsku som skončila na infuziach (žaludočné problémy).
Alebo čo by ste poradili ako dobru prípadne odskušaný prevenciu voči takýmto problémom?
Dakujem za každu radu a pomoc.:o
Leggy
18.06.08,17:26
Delegatka zvykne ponuknut osvedcene tabletky, ktore sluzia bud ako prevencia alebo uz priamo pri probleme.
maca88
19.06.08,04:45
My sme sa nedavno vratili z Egypta, a jedine co nam zneprijemnilo pobyt bola "faraonova pomsta". Neviem ci sa niekto odtial vratil bez toho aby ju nedostal. POmoze liek ktory sa da kupit priamo na mieste, v najhorsom pripade pride aj hotelovy lekar s injekciou....Ale my sme dostali od delegata super radu, zut cierny caj, ktory mali v hoteli a potom ho zapit vodou....a to pomohlo najviac
VladoaKatka
19.06.08,05:14
Viackrát sme boli v Egypte, nikdy sme nemali žalúdočné potiaže.
Zásadou je v týchto destináciach /ale aj inde/ nevrhnúť sa na ich šaláty, zákusky a všetko čo ponúkajú, postupne si zvykať na ich jedlá, nepiť príliš studené nápoje. Ak toto dodržíte a od 3-4-ho dňa začnete vychutnávať ich špeciality nič sa Vám nestane.
Naše delegátky toto neporadia, ale nám to zdôrazňoval česky hovoriací zástupca ich domácej cestovky, ktorý hovoril, že 99% nepríjemností "faraonskou pomstou" sú zapríčinené práve s tým, že sa konzumuje všetko "na kopu" a bez kontroly. Ja viem, že je to lákavé, ale stráviť 3-4 dni na izbe neni nič príjemné.
SVK
19.06.08,06:43
Pri Egypte je to 50:50. Ockovanie iba proti tetanu a zltacke (tak ako sa odporuca mat aj u nas). Na zaludocne a crevne komplikacie doporucujem uzit uz pri prvych naznakoch Antinal alebo Drotazide, uz v priebehu dna sa stav zlepsi a na druhy den je vsetko OK (u mna). Samozrejme je to individualne. Tabletky je dobre zaobstarat si uz po prichode, aby boli poruke, ak to nahodou pride ;-)

Zn.: Faraon je doma vsemocny :-)
VERONIKA6
19.06.08,06:55
Ahojte chcem sa opýtať.
Viete niekto poradiť ako či je vhodne sa dať nejako zaočkovať pred cestou do Egypta? Ideme tam na dovolenku a ja som v týchto veciach citlivý človek. Ako príklad uvadzam v Bulharsku som skončila na infuziach (žaludočné problémy).
Alebo čo by ste poradili ako dobru prípadne odskušaný prevenciu voči takýmto problémom?
Dakujem za každu radu a pomoc.:o
Na dovolenky si brávam osvedčený liek - koňak, môže byť aj slivovica.
Každé ráno si povinne dáme jeden štamprlíček. Ešte nikdy sme nemali žalúdočné problémy.
SVK
19.06.08,08:44
Na dovolenky si brávam osvedčený liek - koňak, môže byť aj slivovica.
Každé ráno si povinne dáme jeden štamprlíček. Ešte nikdy sme nemali žalúdočné problémy.


To by muselo byt pred jedlom a po jedle po pol dcl. a ked pojde o hotel all inclusive, kde je jedlo aj 6 x za den, tak to bude v tom teple pekna opica ;-)
VERONIKA6
19.06.08,09:25
To by muselo byt pred jedlom a po jedle po pol dcl. a ked pojde o hotel all inclusive, kde je jedlo aj 6 x za den, tak to bude v tom teple pekna opica ;-)
Tak nám stačilo ráno pred jedlom a problémy neboli a ani opica. Je to prevencia.
mareko
19.06.08,10:29
Súhlasím s Veronikou, najlepšia je ale domáca slivovica (hruškovica, kalvados - biela pálenka). Určite každé ráno, no lepšie je aj pred večerou, nie je to pitie, je to prevencia pred skutočne veľmi nepríjemným ochorením. Tento recept je vyskúšaný generáciami a je fungujúci. VladoaKatka má tiež 100 % pravdu. Treba vylúčiť všetko, čo sa oplachovalo, umývalo (v egyptskej vode, na ktorú je našinec háklivý) a nevarilo sa. Postupne pridávať a niektorých dobrôt sa aj celkom vzdať. Pozor si treba dávať aj na nápoje s ľadom! Ten ľad je spravidla z miestnej vody (nie vo všetkých hoteloch, ale netreba riskovať). Miesto očkovania treba investovať do kvalitnej domácej pálenky. V prípade, že idete aj s deťmi, tak tým väčším je dobré tiež dať ráno na malú lyžičku. Doporučujem úplne sa vyhýbať zmrzline mimo hotela, keď tak balené nanuky a podobne. Háklivejší jedinec si musí zabezpečiť balenú vodu aj na umývanie zubov. Ten celaskon..tam je ukrytá tá prevencia (liek, vitamín a pod.)
mareko
19.06.08,10:40
:) :cool:
SVK
19.06.08,10:55
Statisticky to zostane 50:50 aj po palenke. Do Egypta chodim uz niekolko rokov. Bol som tam asi 12 x. Paradoxne ziaden problem som nemal, ked som sa stravoval mimo hotela. Sea food restauracie, foula a pod. A ked som dezinfikoval a jedol iba "bezpecne" jedlo, o 4 dni som uz supol tabletku.

Po pravde to ovplyvnuje vela faktorov, najlepsie probiotika pred pobytom a pocas pobytu, frtan rano a vecer, a na 3 den si dat 2 - 3 x Antinal na likvidaciu zarodkov bakterii. Ziaden lekar to nedoporuci, prax ale ukazala, ze to funguje.
Maruška54
23.06.08,16:02
V stredu som sa vrátila z Egypta, držala som sa rád ktoré uvádza VladoaKatka. Ráno sme si dali myjavskú slivovičku, zuby sme si umývali v balenej vode, zeleninu som jedla väčšinou grilovanú alebo dusenú, zmrzlinu sme nejedli, ani nápoje s ľadom sme si nedávali. Smotanové zákusky sme ochutnali až tak na štvrtý deň keď sa organizmus akotak aklimatizoval. Všetko prebehlo hladko bez faraona, ja som mala skôr opačné problémy.