Bea Š.
14.04.05,13:44
Máte niekto skúsenosti s predajom bytu ? Čo všetko ma čaká a neminie, je dobré spísať zmluvu u právnika, alebo to nie je nutné ? Má niekto nejakú dobrú zmluvu po ruke ? Nejak sa v tom nevyznám, nepredávam byt každý deň. Viem len to, že som oslobodená z platenia dane, lebo som vlasníkom viac ako 5 rokov. Aké sú poplatky pri predaji bytu ? Kto ich obvykle platí? Viem, že je toho dosť, ale mám v tom chaos, radšej sa na to pripravím. Už vopred ďakujem.
Bubika
14.04.05,11:48
Máte niekto skúsenosti s predajom bytu ? Čo všetko ma čaká a neminie, je dobré spísať zmluvu u právnika, alebo to nie je nutné ? Má niekto nejakú dobrú zmluvu po ruke ? Nejak sa v tom nevyznám, nepredávam byt každý deň. Viem len to, že som oslobodená z platenia dane, lebo som vlasníkom viac ako 5 rokov. Aké sú poplatky pri predaji bytu ? Kto ich obvykle platí? Viem, že je toho dosť, ale mám v tom chaos, radšej sa na to pripravím. Už vopred ďakujem.
ja som predala cez realitku, ktorá si od predajnej ceny odráta svoju províziu. Vystaví kúpno-predajnú cenu a tiež návrh na zápis do katastra. 2000,- Sk kolok po dohode hradí kupujúci, ja budem platiť len 30,- Sk u notárky za overenie podpisu.

No a potom nás čakajú už len poplatky v súvislosti s výmenou dokladov ..... ak sa ti mení adresa
Bea Š.
14.04.05,11:56
Ja už kupca mám, takže to nebudem riešiť cez realitku. Takže už nič viac, okrem tých 2000 Sk ? Myslela som že toho bude viac, ako býva na slovensku zvykom.A nemáte niekto ešte tú zmluvu po ruke ?Alebo sa mám pre istotu obrátiť na právnika ?