Marka 2
19.06.08,09:06
Dobrý deň! Prosím poraďákov o radu.
Podnik vyslal pracovníka na školenie.Podmienkou účasti v kurze bola úhrada vopred.V cene je zahrnué školné,ubytovanie,celodenná strava.Má podnik,keď bude fa vystavená na podnik na odpočet DPH? A ešte jedno? Fa za prijatú platbu nám zatiaľ neposlali. Môžem si DPH uplatniť aj z ponukového listu ktorý nám podnik poslal.Ale tu je uvedéné len: V prípade záujmu uhradte sumu 11000Sk + DPH tj.13 090,- Sk?
Vladimír Ozimý
19.06.08,07:44
uplatniť si DPH môžte. Uplatníte si ju však až vtedy ak máte faktúru podľa § 51. Z ponukového listu sa to uplatniť nedá
horka
27.06.08,11:56
Chcem sa opýtať. Čech neplatca DPH urobil pre nás seminár v SR (sme platcovia DPH) Vystavil nám faktúru bez DPH. Známa mi však povedala, že by sa on mal registrovať v SR za platcu, ináč tá faktúra nie je správna. Školenie sa však robí len 1x za rok. Je to nutné??????
Vladimír Ozimý
27.06.08,11:59
Chcem sa opýtať. Čech neplatca DPH urobil pre nás seminár v SR (sme platcovia DPH) Vystavil nám faktúru bez DPH. Známa mi však povedala, že by sa on mal registrovať v SR za platcu, ináč tá faktúra nie je správna. Školenie sa však robí len 1x za rok. Je to nutné??????

zle ste mu poradili. On nemá povinnosť registrovať sa za platiteľa DPH ak osobou povinnou platiť daň je odberateľ podľa § 69 ods. 2. A to ste vy. Hovorí o tom par. 5. Takže vy to máte povinnosť samozdaniť a on vystavil faktúru správne.
horka
27.06.08,12:06
Mne sa to hneď nezdalo, naštastie som mu ešte nič nehovorila. Ďakujem