vierkat
14.04.05,14:03
Môže sa podľa vás odpočítať DPH pri dodaní služby - "školenie-zmeny v zdravotnom a sociálnom poistení"?
adamt
14.04.05,12:42
áno pokiaľ je faktúra vystavená na firmu a nie na osobu ktorá sa školila alebo ak máš len doklad z ERP tak samozrejme že áno
petra:-)
14.04.05,12:46
Môže sa podľa vás odpočítať DPH pri dodaní služby - "školenie-zmeny v zdravotnom a sociálnom poistení"?

Samozrejme, že sa môže DPH odpočítať, a to v súlade s § 49 ods. 2 (..."daň z tovarov a služieb,ktoré použije na účely svojho podnikania....").


:)
vierkat
14.04.05,12:55
[QUOTE=petra:-)]Samozrejme, že sa môže DPH odpočítať, a to v súlade s § 49 ods. 2 (..."daň z tovarov a služieb,ktoré použije na účely svojho podnikania....").


Ďakujem, nebola som si istá, pretože v DÚPP som čítala, že: "ak platiteľ dane vyšle zamestnancov na školenie napr. v oblasti cenných papierov, nemôže si pri tejto službe odpočítať daň na vstupe, pretože služba je prijatá pre plnenia oslobodené od dane bez možnosti odpočítania dane."
A keďže aj zdravotná starostlivosť, služby sociálnej pomoci a vzdelávacie služby sú oslobodené od dane, tak ma to trocha zaskočilo.
petra:-)
14.04.05,13:00
"ak platiteľ dane vyšle zamestnancov na školenie napr. v oblasti cenných papierov, nemôže si pri tejto službe odpočítať daň na vstupe, pretože služba je prijatá pre plnenia oslobodené od dane bez možnosti odpočítania dane."
A keďže aj zdravotná starostlivosť, služby sociálnej pomoci a vzdelávacie služby sú oslobodené od dane, tak ma to trocha zaskočilo.

Vy ste ale, predpokladám, nevyslali pracovníkov na školenie v súvislosti s tým, že Vaša spoločnosť bude vykonávať zdravotnú starostlivosť... (teda plnenia oslobodené), ale napr. preto, aby dobre spracovali mzdy.