Nicky46
19.06.08,13:45
Dobrý deň,

sme spoločnosť s ručením obmedzeným, naša hlavná náplň sú opatrovateľské služby, funguje to takto - prijmeme ženu (sestričku) zo Slovenska a dopravíme ju do Nemecka priamo do rodiny, kde sa stará o pacienta, tejto Nemeckej rodine potom vystavujeme faktúry, chcela by som vedieť, či by naša firma mohla byť oslobodená od dane, a potrebovala by som to vedieť súrne, pretože šéf zajtra odchádza naspäť do Nemecka..
maroskoq
19.06.08,11:56
od DPH ste oslobodeni ale od dane z prijmu ne cize do vynosov si to musite dat
Nicky46
19.06.08,12:04
čiže FA sú bez DPH?
Vladimír Ozimý
19.06.08,14:02
a čo faktúrujete konkrétne? No ale na 99% by malo ísť o oslobodené plnenie ak ide o sprostredkovanie služby. Par. 16 ods. 6, t.j. fa bez DPH.
maroskoq
19.06.08,15:44
ano FA su bez DPH
Nicky46
20.06.08,05:47
a čo faktúrujete konkrétne?Faktúrujeme poskytnuté služby, je to vlastne tá starostlivosť o tých ľudí
Vladimír Ozimý
20.06.08,05:54
a čo faktúrujete konkrétne?Faktúrujeme poskytnuté služby, je to vlastne tá starostlivosť o tých ľudí

starostlivosť o tých ľudí? Prvom rade si treba zadefinovať kde je miesto dodania služby. A či to nie je služba podľa § 29. Priznám sa že sa musím zamyslieť nad tým určiť kde je miesto dodania tejto služby podľa § 15. To je to najdôležitejšie. Je to podobná služba ako v § 15 ods. 4? Alebo pôjdeme do § 15 ods. 1? Inde mi to nevychádza. Ešte ma napadol prenájom zamestnancov ale to by ste museli faktúrovať inej firme poskytnutie zamestnancov a hlavne by museli byť vašimi zamestnancami. Potom by to bolo jasnééé.
Nicky46
20.06.08,06:09
Miesto dodania služby je Nemecko, a mi nefakturujeme inej firme, ale priamo tým ľuďom, ktorí nie sú identifikovaní pre daň v Nemecku, sú to proste obyčajní ľudia. Ošetrovateľky, opatrovateľky a zdravotné sestričky sú našimi zamestnancami.